פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127 - אלקטרוניקה ומודינג - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

פרויקט חדש: CNC -תושבת לציר Z מוכנה, לאגרים- 22/08/05 עמוד 13 תגובה #127

EC

Recommended Posts

טוב, פרויקט קצת שונה - CNC

אני ממליץ לקרוא את הכל כי יש פה חלקים שבלעדיהם לא נראה לי אפשר להבין את התמונות

וכמובן החלק שבו אני מבקש זוג טבעות כי אני לא יכול להמשיך בלעדיהם

אז בבקשה למי שיש זוג טבעות ממדפסת 690 נא ליצור איתי קשר

CNC (Computer Numerical Control) שליטה במכונה על ידי מחשב

(Manufacturing method where computers control the position of high speed tools - usually applies to multi-axis milling machines, auto-feeding lathes and sheetmetal stamping equipment.)

החלטתי שאני חייב מכונה כזאת, לקנות אחת לא בא בחשבון, מכונה כזאת עולה כמה עשרות אלפי שקלים וכל הקטע זה לבנות :)

אם תחפשו בגוגל תראו שאני לא היחיד שבונה/בנה מכונה כזאת. חומרים עיקריים שראיתי שהשתמשו בהם הינם עץ, אלומיניום וברזל

את המכונה שלי אני בונה מעץ, חומר זול וקל לעבודה

מכונה כזאת זקוקה לעץ נורמלי אז החלטתי להשתמש בעץ אורן, השגתי כמה משטחים של 120*14 ס'מ

את העצים צריך לחתוך בדיוק מירבי כי יש בה חלקים נעים שצריכים לזוז חלק.

תכננתי לחתוך את העצים באמצעות מסור דיסק, מסור דיסק שאין לי

יש לי ג'גסו ועם ג'גסו בחיים אני או כל אחד אחר לא היה מגיע לדיוק כמו של מסור דיסק

למזלי אחד הדודים שלי יש לו נגריה. אני ואבא שלי באנו אליו וחתכתי לפי המידות הבאות

רוחב - 38*8 ס'מ שה 8 מחולק לשלושה חלקים, 3,2,3 ס'מ

אורך - 60*8 ס'מ

המידות נקבעו לפי החומרים שהיו לי, במקרה הזה החלק שעליו נעים הצירים

לרוחב אני אשתמש בזוג מוטות ששמרתי מזוג מדפסות 690 שפירקתי פעם, בכל יש מוט שעליו נע הראש הדפסה

לראש ההדפסה מחובר בכל צד טבעת שבעצם גורמת לראש לנוע בקלות על המוט

את המוטות קיצרתי בערך בשתי ס'מ בשביל שיתאים למידות

********שמרתי רק שתי טבעות ככה שכרגע חסרות לי שתי טבעות בשביל ציר ה X, אשמח לקבל זוג טבעות כאלו ממישהו שיש לו כזאת הרוסה שלא צריך, הטבעות שאני מדבר עליהם מופיעות בתמונה של מוטות המדפסת

בשביל ציר ה Y אני אשתמש בזוג מוטות אלומיניום שמצאתי ובתור טבעת מצאתי צינור מתכת שמתאים כמעט בול למוטות

בשביל ציר ה Z אין לי עדיין מוטות

*לא, אין סקאצ' כרגע לכל העסק אולי בהמשך אני אעשה למרות שאני לא זקוק לאחד, הכל נמצא בראש :)

תרשים XYZ שמציג מה זה כל ציר

xyz3we.jpg

העצים

dsc030258rn.jpg

dsc030242kr.jpg

המידות

dsc033790tf.jpg

dsc033807oy.jpg

המוטות

לפני חיתוך המוטות מהמדפסת

dsc031285bq.jpg

אחרי החיתוך, לצורך השוואה לפני חיתוך הוספתי עוד מוט

dsc033515az.jpg

חתכתי עם המוטות עם דיסק

dsc033757ij.jpg

המוטות אלומיניום

dsc033544pe.jpg

dsc033559lp.jpg

ביחד

dsc033598zo.jpg

העצים אחרי החיתוך והסימון

dsc033616up.jpg

dsc033624ne.jpg

dsc033659at.jpg

dsc033721xh.jpg

החיתוך של 3,2,3 נועד לעץ שבעצם יחבר את ציר ה Y למוט הברגה

dsc033640xu.jpg

dsc033661rf.jpg

סימון איפה יעבור בורג

dsc033715rc.jpg

אחרי קדיחה

dsc033865jd.jpg

בשביל למנוע סדיקת העץ בזמן הברגת הבורג קדחתי חורים ורק אחר כך הברגתי

לבורג יש ראש שברגע שסוגרים את הבורג עד הסוף בלי "להכין" את העץ להרחבה הוא נסדק בשביל למנוע את זה השתמשתי בדרמל וראש שיוף בצורת ביצה

dsc034218ih.jpg

dsc034222cl.jpg

dsc033941ll.jpg

dsc034010as.jpg

אחרי הרכבה

dsc034040at.jpg

dsc034194bf.jpg

dsc034096mf.jpg

dsc034113iq.jpg

העץ שמחבר את ציר ה Y למוט ההברגה

dsc034139lj.jpg

dsc034157uk.jpg

סרטון GIF שמציג את התזוזה של העץ (500kb~)

http://img7.exs.cx/img7/6830/y8hl.gif

זהו בנתיים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

סחטיין וסחטיק, אם כי טיפה גנבת לי את הטררם, אני באמצעיתו (בשלב יותר מתקדם ממך) של הליך בניה של מכשיר די דומה אך טיפה גדול משלך.

כבר הרכבתי פעם אחת הרכבה מלאה, כדי לבדוק, אבל זה היה חלק על בסיס השלד שכבר הרכבתי וחלק עם קשירות...

כמה מסקנות שיש לי שאם לא חשבת עליהןף אשמח לשתף אותך.

1. אני מקווה שאתה לא מתכוון להשתמש במנועים של המדפסת כי (תלוי במדפסת) הם חלשים בטירוף לעבודה הזאת (אני ניסיתי שניים של HP865 אם אני לא טועה ואחד epson 600). עדיף מנועים ייעודיים (ויחסית זולים), אני מצאתי כמה טובים באיביי ויש אפשרות גם לכמה חנויות פה בארץ אם אתה מעוניין, אבל מנועי המדפסת בקושי מזיזים דרמל בתור ראש החיתוך.

2. אל תשכח להתאים את ראש החיתוך שלך (אני משתמש בראוטר) למטרה - אתה מתכוון חתוך עם זה עץ/פלסטיק/פרספקס או מתכות שזה עניין אחר לחלוטין גם מבחינת מנועי ה-X/Y וגם מבחינת המוטות. למעשה לדעת מה יהיה ראש החיתוך שלך והמנועים זה לדעתי אחד הדברים החשובים ביותר, אני שיניתי את כל התכנון של יחידת הראש פעמיים בגלל שלא החרתי את ראש החיתוך מספיק טוב...

3. אני אישית לא הייתי משתמש בעץ כמסילה בגלל השינויים שחלים בו, אבל זה גם תלוי ברמת הדיוק אליה אתה רוצה להגיע, אני השתמשתי בברזל ממארזים ובאלומיניום שקניתי בגרושים כמסגרת. גם החיתוך עצמו של ה-CNC כרוך הרבה פעמים בשימוש במים והעץ הופך את זה לבעייתי.

4. אם זה אפשרי, תמיד תבנה משטח גדול יותר ממה שתכננת כי תגלה פתאום שדברים משתנים או שחשבת על משהו לא טוב ואתה צריך משהו גדול יותר, או סתם כי מה שבנית מצויין ואתה פתאום מגלה שתרצה משטח עבודה גדול יותר.

מממ... יש עוד כמה אבל לי נגמר הזמן לכתוב אז אוסיף מאוחר יותר...

כל הכבוד והמון בהצלחה, זה פרוייקט מאתגר ומעניין בטירוף - אני בטוח שתהנה מהבניה והשימוש בו! :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נחמד,אני באמצע בנייה של מכונה כזאתי בעצמי.

אבל לעומתך יש לי תכניות :)

לייתר דיוק 97 עמודים שלה,והמכונה שלי תיהיה "קצת" יותר גדולה משלך מסוגלת לחתוך עד 4X4,ואם אתם שואלים כן זה מכונה ענקית.

חבל שהעץ עולה הון :\

אגב ממליץ לך להשתמש במנועי Servo אפשר לקנות אותם בEBAY בזול יחסית.

אגב אתה מודע לזה שהיא תוכל לחתוך רק עץ נכון?

בשביל מתכת אתה צריך Plasma Cutter

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע בהחלט מעניין!, זו בהחלט הפעם הראשונה שיצא לי לשמוע על בנייה עצמית של מכונה כזו...אבל...

אשמח לשמוע עוד פרטים ובמיוחד על המעגל האלקטרוני שיחבר את העסק למחשב, דרך איזה שער זה יתחבר? (USB, מקבילי, טורי וכו')

אפשר אולי שרטוט של המעגל או אולי הפנייה למקורות שאתה משתמש בהם ברשת ע"מ לבנות את העניין הזה?

עם איזה תוכנה אתה מתכוון לשלוט על זה?

ישנם בקרים מוכנים למעגל מסוג זה? (כמו בקר HD44780 למסכי LCD לדוגמה)

איזה כלי אתה מתכוון לשים שם ע"מ ש"יעשה את העבודה"?

מצטער שאני מציף בשאלות אבל זה נראה לי פרוייקט חבל"ז ואם זה אכן בר-ביצוע אני אחשוב על בניית מכונה שכזו בעצמי.

אם תוכל להפנות אותי למקורות מידע באינטרנט על הנושא הזה אני אודה לך מאוד!

עוד שאלה, ראיתי את ה-GIF ואיך אתה מתכוון לפתור את החיכוך בין הקורות שנעים אחד על השני? (חשבתי על גלגל כזה כמו ששמים בחלונות הזזה כי הרי

ככול שיש פחות חיכוך תצטרך מנוע יותר קטן ובכלל כל העניין יהיה מדוייק יותר).

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו!!

נשמע טוב - פעם ראשונה שאני שומע שמישהו בונה דבר כזה!

באמת איך אתה מתכוון לשלוט על זה?

איזה מכשיר ישב עליו - הדרמל?

מה העלות בנייה של דבר כזה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...