תוכנית חדשה במערך החי"ר להוריד את הפז"ם - עמוד 2 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תוכנית חדשה במערך החי"ר להוריד את הפז"ם

ETB

Recommended Posts

גולני = ערבים

גבעתי = תותחים :xyxthumbs:

ולענייננו...

אני אמנם צעיר מת (נוב' 03) ובגבעתי הייתי רק חודש...

אבל מה שאני כן יודע, שקיימת תופעה

של מ"כים או וותיקים שמתעללים בחיילים פיזית או מילולית...אני לא מדבר איתך

על כל מיני ניקיונות מונפצים ודברים כאילו, אלא למשל אם וותיק אומר לצעיר: "לך תכין לי קפה"

והצעיר לא מסכים אז הוא חוטף מכות או שהוא מושפל נפשית ע"י אותו פז"מניק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי עו דאיזה שטיק תקשורתי של אייצא לפועל. בסופו של דבר על התורנויות אחראי משק תורנויות ולא אותו מח"ט. או מקסימום איש קבע צעיר.

וכמו שנאמר כאן- וותיקות ופז"ם זה לא על הכתף אלא בראש ובלב. כשהייתי בשלב הוותיקות והיה לי צעיר ונכד אז כן הם רצו והכינו לי קפה ואם היה צריך להעביר מסדרים או ללמד בערב באמצע החורף אז מן הסתם הייתי שולח אותם לעשות את זה , כמו שאותי שלחו בזמן שאני הייתי צעיר- ותמיד קיבלתי את זה. אתה אוכל חרא כצעיר, ונח כפזמנ"יק, כל עוד כמובן בלי ההגזמות של גולני של זובורים וכל השטויות האלה שגורמות לחיילים להתאבד :) אבל צ'ונג שנמצא שנה בצבא ואומר לי "אין לי כוח" כשאני מבקש ממנו בקשה של זקן לעלות על מדים וללכת  באמצע הלילה בקור אימים לגף  (מרחק של רק 10 דקות הליכה + להתייבש במעבר מסלול המראה כי איזה מישהו החליט לטוס בלילה ) כדי להביא לי משהו טעים לאכול (מה אני אעשה שהייתי רעב באמצע הלילה...?) - אותו צ'ונג חצוף מצא את עצמו כשכל הקומת מגורים שוטפת אותו בקוטג'ים סרוחים, ביצים שהתייבשו חודשיים על הגג , משחת נעליים ומים מדליפה בשירותים כשהוא מדקלם את נאום הצעירות, לאחר מכן מהר התלבש רץ לגף, הביא לי משהו טעים לאכול, ורק אחרי זה ביקש רשות ללכת להתקלח מכל הזוהמה... - אין בזה שום דבר פסול :)

ככה זה הייתה הנורמה כשאני הייתי חייל- התשחררתי לפני שנה, אני מניח שלא הרבה השתנה... ואני בטוח שמפקד חיל האויר לא ישב מחר בלילה לבדוק תורנויות.... (במקרה של החיל שבו הייתי...)

^

|

|

|

מה? מי סיפר לך את השטויות האלה?

אני לא מכיר מיקרים כאלה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מקרים כמו לצחצח לותיקים את הנעליים, לחמם להם את האסלות, לתפוס מקל שהותיק זורק ולהחזיר לו אותו - זה הכל בולשיט. סיפורים ואגדות שמעולם לא היו. גם לא לפני 10 שנים.

תסלח לי אבל אתה מדבר שטויות.

לפני 10 שנים היתה בן 11, איך אתה טוען שלא היו דברים כאלה??

אין לך מושג על מה אתה מדבר.

זה שאתה לא נתקלת לא אומר שזה לא קיים.

רוצה סיפורים מחברים של אח שלי שהתגייסו ב91 לגולני?

תאמין לי שיכאב לך רק לשמוע אותם. (ולא רק מאלה שהגיעו לגולני)

רוצה משהו לא כל כך ישן?

חבר טוב מאוד שלי התגייס לנ"מ.

אחד המ"כים התעצבן עליו ונתן לו לרוץ הלוך חזור לנקודה מסוימת ונתן לו חצי שעה לעשות את זה.

כמובן שהחבר שלי הפעיל סטופר בדיוק שהמ"כ הפעיל את שלו.

חבר שלי חזר אחרי 26 דקות והמ"כ אמר שעברו 33 דקות ואמר לו לרוץ עוד פעם.

גם בפעם השניה המ"כ טען שעבר יותר זמן מהאמת, ונתן לו שבת.

אל תספר לי שאין דברים כאלה בצבא, אתה בקושי בן 21 ויש לך עוד דברים ללמוד.

אין לי שום כוונה להתוכח איתך על זה, כמו שאמרתי מקודם, רוצה תאמין לא רוצה אל תאמין.

הדברים האלה קורים כל הזמן ואפילו ממש לפני השיחרור שלי ראיתי צעיר ששומר כל הלילה כי לא באו להחליף אותו.

המ"מ שלי סיפר לי איך הותיקים התעללו בו ובחברים שלו בגולני.

OK, המ"מ! לא איזה מישהו שפגשתי באוטובוס, לא אגדות, המ"מ.

בוא לא נדבר בכלל על דברים "קלים" כמו לקיחת הTV לחדר זולה של הוותיקים שהכניסה של הצעירים אליו אסורה.

יאללה, נמאס לי לדבר על זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצידי אתה יכול להיות בן 90, הגישה המטומטמת שלך ("אתה בקושי בן 21 ויש לך עוד דברים ללמוד") לא גורמת לדברים שלך להיות פחות אידיוטיים.

אני יודע בדיוק מה היה גם לפני 20 שנה, פשוט כי אני מכיר אנשים שהתגייסו באוגוסט 84 ועדיין נמצאים בגדוד (נגדים בקבע. עולם אכזר).

חוץ מזה שזאת לא הנקודה, לקחת משפט אחד שאמרתי כבדרך אגב והפכת אותו לנושא המרכזי... כיום, אין אפילו את ה"טחינה" הקלה ביותר (אלא אם אתה רוצה שגם לוחמים 3 חודשים לפני שחרור עדיין יעשו תורנות מטבח?).

לא הבנתי איך הסיפור "קורע הלב" שלך קשור להתעללות. מקרה סטנדרטי למדיי בטירונות ממוצעת. הקטע של השבת - כנראה הוא חיפש אותו בכוונה על פאק אחר שהוא עשה.

שמירה כל הלילה - מה התעללות בזה? יכול מאוד להיות שהבן אדם קיבל שעות בעמדה על פאק שהוא עשה. כל עוד לא מדובר בעמדה מבצעית אני לא רואה את הפסול. אני בטוח שהוא מעדיף את העונש הזה על-פני ריתוק.

ומה רע בחדר ותיקים שאסור ל"צעירים" להיכנס אליו ?

anyway,

כמו שכבר אמרתי כמה פעמים, כל הנושאים האלה כבר ממש לא מעניינים אותי.

אני לא מתכוון להגיב כאן יותר, אלא אם אני אראה הודעה ממש מפגרת כמו ההודעה האחרונה שלך שפשוט דורשת תגובה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדהים לחשוב שאחרי זה האנשים האלו (הפז"מניקים) משתחררים ומסתובבים חופשיים בחברה. אם הם כאלו חר* של אנשים, למה שהם ישתנו שהם ייצאו לחברה? למה שבצבא הם יתעללו פיזית ונפשית בעשרות אנשים וכשהם ייצאו החוצה הם לא ייעשו אותו הדבר? (טוב, יש לזה תשובה, כי החברה תעניש אותם). אבל בכל מקרה הם יהיו אנשים בזויים ביותר כך. או שהם אנשים סבירים שהולכים אחרי העדר ומתנהגים כך משום שכל הדורות הקודמים התנהגו כך. ואז זה הרבה יותר חמור - הליכה כזו אחרי העדר שמשמעותה התעללות באחרים רק משום שכולם עושים כך (ואיזה אסוציאציות קופצות לי לראש.. :-X)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו עם הרבה דברים בצבא, גם את מעללי פז"מניק Vs. צ'ונגניק אני רואה שנהגו להקצין.

ילדים, חלאות יש בכל מקום. ההתקדמות בסולם הפז"ם על כל השלכותיה הינה לגיטימית לחלוטין.

אין סיבה שחייל שמלאו לו שנתיים ושמונה חודשים בשירותו הצבאי, יבלה את ליל הסדר הקרוב בבסיס (לאחר שטחן כבר לא מעט חגים ושבתות בתקופת צעירותו), בשביל זה טובים ה"צעירים", אשר גם יומם יגיע והם יעשו בי"ס לצעירים שיגיעו להחליפם. כך הגלגל מסתובב לו.

סיפורים ואגדות על חימומי אסלות ועינויים אחרים נשמעים לי "מונפצים" משו.

גיבוי הצעיר על הפז"מניק הוא דבר נכון וחיוני שייעשה.

אצלינו במחלקה, הפזמניקים שנתנו מעצמם הרבה (ואני בהחלט עד לכך), הרימו לאוויר רעיון (שמומש לאחר זמן קצר) שאומר שברגע שנשארו לך 6 חודשים לשחרור, אתה יוצא מהסבב* באופן מוחלט וצעירי המחלקה מגבים עליך.

יציאת ה Default מהסבב היא שלושה חודשים לפני השחרור ולא חצי שנה.

*יציאה מהסבב - החייל מפסיק להשתתף בסבב שבתות וחגים, החייל מפסיק לבצע תורנויות מטבח ושמירות, החייל גם יוצא מסבב הקצאות ובלת"מים.

אני, שכעת אוחז בהגאי המחלקה (הפזמניק הבא אחרי הוא במרחק של חמישה חודשי שירות בלבד, בקטנה), גיביתי על הפזמניקים שלי ומצפה שאגובה באותה הצורה.

דאגתי להבהיר זאת היטב לצעירי המחלקה והם לא הראו יותר מדי התנגדות, למרות שזכותם המלאה לא להסכים ואילו אני, לצערי, איאלץ לחיות עם העובדה ש"נוצלתי".

למזלי זהו לא המצב, מאחר ואם החבר'ה הצעירים יחשבו קצת קדימה ויידאגו להבהיר זאת היטב לצעירים שלהם, בבוא היום, שני הצדדים ירוויחו מההחלטה הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיפורים ואגדות על חימומי אסלות ועינויים אחרים נשמעים לי "מונפצים" משו.

אהה...חימומי אסלות וציחצוחי נעליים זה אולי מומצא...

אבל עינויים אחרים?! לא קראת בעיתונים לפני חמש שנים

התפרסמה כתבה של איזה 5 עמודים על זובורים לחיילים צעירים

היו קורים בגולני?!

זה שהתעללות בצעירים זה לא נפוץ לא אומר שזה לא קורה...

יש צעירים מרדנים לפעמים...ולפעמים כמה פז"מניקים מנסים ללמד

אותו לקח ואז זה יוצא מכלל שליטה...

עזוב לפני חמש שנים...

לפני חצי שנה התפרסמה כתבה בידיעות על טירון של מגב שהגיע

להצבה שלו והתעללו בו תקופה בלתי מבוטלת של זמן בתור הצעיר

של המחלקה...

ככה שזה שלא שמעתם על זה, זה לא אומר שזה לא קיים.

נ.ב-

לעשות שבת/חג שמירות/תורנות בתל אביב זה לא נקרא לטחון חמוד :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מי לעזאזל היה מסכים לחמם אסלות ?

אני לא איזה סוס או משהו שאני יכול לפרק אנשים בכיף אבל בחיים לא הייתי מחמם למישהו את האסלה או מצחצח לו את הנעליים.

מה לעזאזל כבר היו עושים ? חיילים מהיחידה היו מרביצים לי ? מזה השטויות האלה...

ברור שיש הגיון בבפזם ומי שטחן 2 שנתיים לא צריך אולי לשמור כמו הצעירים וגם אנשים בדרגה גבוהה יותר יש להם יותר זכויות מצעירים אבל חייל הוא כלי של הצבא ושל המדינה בשביל הגנה הוא לא בא לבצע טובות הנאה לוותיקים...

נגיד למשל אני יודע מאח שלי שבחיל הים הוותיקים יותר יוצאים כמעט כל שבת הבייתה ויש סבב וותיקים, או כשאתה מגיע לדרגה מסוימת אתה יכול להיות אחראי על העבודות במחלקה שלך ואז אתה יותר מנהל את העסק מאשר עובד בעצמך (זה כשלא מפליגים כמובן).

וותיקים יותר גם לא ישנים בחרטום אלא במחלקות קצת צפופות פחות.

כל זה נראה לי לגיטימי, אתה לא יכול לצפות מוותיקים לעבוד בדיוק בדיוק כמו צעירים, כמו שאלוף בצה"ל מקבל תפקיד ניהולי והוא לא מנהל צוות מחסום בשטחים או כמו שמ"פ יושב בבסיס ואחראי על ניהול הפלוגה ותדרוך הקצינים והוא לא מפקד על איזה 10 חיילים במוצב ככה גם בסדיר בנאדם שעבר הרבה צריך קצת לקבל הטבות אבל יש הבדל בין תנאי שירות נוחים יותר לבין שימוש בחיילים צעירים לעבדים שלך.

התעללות בצה"ל קיימת כמו בכל חברה, כמו בבית ספר... יש ילדים שמעתיקים מהם שיעורי בית ויש כאלה שחורשים בבית או ערסים שמביאים לאנשים מכות ויש כאלה שחוטפים, מי שלא מחזיר חוטף יותר. ככה זה בחיים וגם בצבא אני מניח שאם אתה בא בגישה של הפראייר של כולם אז ינצלו אותך ואם אתה בא לדפוק את כולם אז גם תחטוף בראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...