חריצי IDE נוספים על הלוח. - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חריצי IDE נוספים על הלוח.

PeaS

Recommended Posts

יש לי בקר RAID "על-הלוח".

בעתיד הקרוב אני לא הולך להשתמש בו, אבל רציתי לדעת אם יש אפשרות להשתמש בחיבורי IDE הנוספים שלו כדי לחבר התקנים בלי קשר לRAID.

כלומר, נגיד יש לי שני דיסקים קשיחים, נגן וצורב. האם אוכל לחבר כל התקן לחיבור משלו או שלא אוכל להשתמש בשני החריצים הנוספים בלי להשתמש בRAID, ואהיה חייב לחבר שני התקנים על כל חריץ IDE בלוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברוב הלוחות יש בקר RAID ON BOARD שאפשר בקלות לקנפג אותו כבקר ATA רגיל לחלוטין. היתרון בו הוא שבקר כזה תופס רק IRQ אחד במחשב ולא שניים כמו בקרי ה-IDE שמובנים בכל לוח.

אתה בהחלט יכול לחבר לבקר כזה עוד התקני IDE או לבצע חיבורים ככה שלא יקרה מצב בו יושבים שני התקי IDE על אותו כבל, אחד כראשי ואחד משני.

פעם קראתי המלצות שלא לחבר כונני CD/DVD או צורבים לבקר כזה אלא להשאיר אותם מחוברים ל-IDE הרגיל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמעט בטוח שאתה יכול להפעיל את הRAID כחיבור IDE רגיל ע"י הגדרה שלו דרך הביוס.

אבל לדעתי עדיף לך לחבר את שני הדיסקים הקשיחים לתוך הRAID ולהפעיל אותו כ RAID 0

אם אתה מחבר ככה אז שני הדיסקים יעבדו בצורה משותפת כאילו הם דיסק אחד - מה שיתן לך מהירות גבוהה יותר וזה גם יחסוך לך בקר IDE אחד, ונגמרה הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמעט בטוח שאתה יכול להפעיל את הRAID כחיבור IDE רגיל ע"י הגדרה שלו דרך הביוס.

אבל לדעתי עדיף לך לחבר את שני הדיסקים הקשיחים לתוך הRAID ולהפעיל אותו כ RAID 0

אם אתה מחבר ככה אז שני הדיסקים יעבדו בצורה משותפת כאילו הם דיסק אחד - מה שיתן לך מהירות גבוהה יותר וזה גם יחסוך לך בקר IDE אחד, ונגמרה הבעיה.

הבעיה היא שאין להם שום פרמטר זהה...

הגודל של אחד מהם הוא 80GB ושל השני פחות מ13GB.

אז לפי מה שהבנתי כדאי לי לחבר את הנגן והצורב לחיבורי IDE הרגילים ואת הHDDs לחיבורים הנוספים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...