כיצד לחבר מחשב נישא למחשב נייח? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

כיצד לחבר מחשב נישא למחשב נייח?

ybe

Recommended Posts

אני מעונין לחבר את המחשב הנישא שלי t23 למחשב הנייח (מצ"ב מפרט בחתימה) בצורה פשוטה ומהירה. אני לא מעונין להכנס להגדרות מכיוון שהמחשב הנישא שלי כבר מוגדר לרשת אחת(בעבודה). אני פשוט רוצה להעביר חומר מהנייד לנייח בחיבור פשוט וזול, מה עושים?

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מספר אופציות לבחירתך:

1. חיבור בעזרת , כרטיס PCMCIA לנייד (300 ש"ח) כרטיס רגיל (PCI או ISA) לנייח (50 ש"ח) וכבל מוצלב (30 ש"ח) סה"כ 380 ש"ח ~.

אתה מגדיר את כרטיסי הרשת בכל אחד מהמחשבים, מגדיר פרוטוקולים (NETBEUI אם אתה לא רוצה להסתבך בכתובות, או TCPIP אם אתה קצת מתמצא בזה), מוסיף שיתוף קבצים ומדפסות ו ... זהו ... רק תגדיר את התיקיה הרצוייה כמשותפת ו 2 המחשבים שלך מחוברים.

היתרון: מהיר

החסרון: דורש טיפה התמצאות בתהליך (אבל ממש טיפה :) )

2. חיבור באמצעות Laplink, כבל אחד (טורי או מקבילי לבחירתך) שנראה כמו כבל למדפסת (אם בחרת במקבילי כמובן) או כמו כבל מאריך לעכברים הישנים (אם בחרת בטורי) אלא שמספר חוטים בתוך הפלג עצמו מוצלבים

מחירו נע בין 100 ש"ח ל 400 ש"ח ?(תלוי ביצרן, בתוכנה הנלוית, ובמידת ה'גנבות' של המוכר).

אתה מחבר את הכבל אל היציאה הנבחרת, טורי או מקבילי לפי הכבל שרכשת, וכעת עליך לבחור באיזה תוכנה להשתמש:

א. ברוב מערכות ההפעלה קיים "חיבור ישיר" (מתחת ל"התחל" -> "תכניות" -> "עזרים" -> "תקשורת" ... במידה ולא קיים עליך להוסיף אופציה זו בתוך לוח הבקרה).

ב. תוכנת PCANYWHERE שהוזכרה בעבר מאפשרת חיבור שכזה

ג. תוכנת Ghost מאפשרת בעזרת חיבור Laplink קביעת Host ו Guest אך החסרון בתוכנה זו שהעברת הנתונים היא כמו ב DOS וללא ממשק גרפי.

היתרון: פשוט וזול

החסרון: איטי

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך מספר אופציות לבחירתך:

1. חיבור בעזרת , כרטיס PCMCIA לנייד (300 ש"ח) כרטיס רגיל (PCI או ISA) לנייח (50 ש"ח) וכבל מוצלב (30 ש"ח) סה"כ 380 ש"ח ~.

אתה מגדיר את כרטיסי הרשת בכל אחד מהמחשבים, מגדיר פרוטוקולים (NETBEUI אם אתה לא רוצה להסתבך בכתובות, או TCPIP אם אתה קצת מתמצא בזה), מוסיף שיתוף קבצים ומדפסות ו ... זהו ... רק תגדיר את התיקיה הרצוייה כמשותפת ו 2 המחשבים שלך מחוברים.

היתרון: מהיר

החסרון: דורש טיפה התמצאות בתהליך (אבל ממש טיפה :) )

כל כרטיסי הרשת כבר נמצאים אצלי במחשבים, ישנו ברשת מדריך מסודר העוזר לבצע את ההגדרות הנ"ל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2. חיבור באמצעות Laplink, כבל אחד (טורי או מקבילי לבחירתך) שנראה כמו כבל למדפסת (אם בחרת במקבילי כמובן) או כמו כבל מאריך לעכברים הישנים (אם בחרת בטורי) אלא שמספר חוטים בתוך הפלג עצמו מוצלבים

מחירו נע בין 100 ש"ח ל 400 ש"ח ?(תלוי ביצרן, בתוכנה הנלוית, ובמידת ה'גנבות' של המוכר).

אתה מחבר את הכבל אל היציאה הנבחרת, טורי או מקבילי לפי הכבל שרכשת, וכעת עליך לבחור באיזה תוכנה להשתמש:

א. ברוב מערכות ההפעלה קיים "חיבור ישיר" (מתחת ל"התחל" -> "תכניות" -> "עזרים" -> "תקשורת" ... במידה ולא קיים עליך להוסיף אופציה זו בתוך לוח הבקרה).

ב. תוכנת PCANYWHERE שהוזכרה בעבר מאפשרת חיבור שכזה

ג. תוכנת Ghost מאפשרת בעזרת חיבור Laplink קביעת Host ו Guest אך החסרון בתוכנה זו שהעברת הנתונים היא כמו ב DOS וללא ממשק גרפי.

היתרון: פשוט וזול

החסרון: איטי

בהצלחה

כבל כזה שהולך מLPT לLPT עולה בשכונה 26 שקלים חדשים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...