דיון מרוכז על UPS(אל פסק) , כל השאלות שיש לכם - לכאן. - עמוד 10 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיון מרוכז על UPS(אל פסק) , כל השאלות שיש לכם - לכאן.

elad_jacoby

Recommended Posts

הייתי באמצע כתיבת תגובה באתר, שלקחה לי בערך חצי שעה לכתוב (איזה חצי מסך בקשר להשוואה בין וAMD)

גמרתי לכתוב, ובום קפץ הפחת בבית. היות וזה קורה לפחות פעם בשבוע החלטתי לקנות איזה UPS כדי לחסוף לעצמי קריזות נוספות..

המטרה העיקרית היא גיבוי לזמן של 5-10 דקות בזמן שאני לוקח פנס ומתחיל לחפש באיזה אחד משלושת ארונות החשמל צריך להרים משהו..

ובנוסף יש גם נפילות מתח קטנות ומציקות שגורמות למחשב לעשות ריסטארט..

אני מחפש משהו שיחזיק את המחשב והמסך

ראיתי את ה ADVICE P600 וP700 שהם די נפוצים

אבל גם יש עוד פתרונות בפחות כסף..

בקיצר, מה אתם ממליצים,

איזה ניסיון יש לכם איתם?

(בזמן שכתבתי את זה נפל המתח עודפעם)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 204
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אני חושב שמותר לפתוח THREAD חדש לשאלה הזאת

יש לי שני מחשבים, פנטיום 3 1000MHZ  והשני אתלון XP 2500

אני מתכוון לחבר את שניהם לאותו UPS החלטתי שאני אקנה משהו כמו advice 700

את שני מסכי הCRT אני אחבר לsurge protector שמגן מפני עליות וירידות מתח ולא לUPS

במקום לכבות את המחשבים אני מתכוון להגדיר להם שייכנסו תוך 20 שניות למצב שינת חורף.

אז אני הבנתי שיש אפשרות לחבר את הUPS למחשב באמצעות חיבור טורי, ורשת..

וכמובן שברגע שמחשב מקבל התרעה על הפסקת חשמל ניתן לגרום לו להריץ סקריפט כלשהו.

שני המחשבים מחוברים ברשת פנימית ומריצים חלונות .

נ.ב. בכל הUPSים של ADVICE ניתן להחליף את המצבר? מאיפה משיגים מצברים, ועד כמה פשוטה או קשה ההחלפה?..

נ.ב.ב אז אני רק אכתוב את השאלה גם בתוכן ולא רק בנושא (מכיוון שמישהו מחק לי אותו..) השאלה שלי הייתה כיצד ניתן לכבות שני מחשבים שמחוברים לאותו UPS,

הרי לא ניתן לקנות כבל טורי מפוצל או משהו כזה עד כמה שאני יודע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי רק רציתי לעדכן שמצאתי תשובה לשאלה שלי ואם זה מעניין מישהו זאת הדרך:

יש UPS שמחברים את כבל הנתונים שלהם דרך הרשת ואז את כל מה שאני הולך להסביר מגדירים בהגדרות של הUPS עצמו

ואז כל מחשב יקבל ישירות מהUPS את הפקודה להתכבות ואף מחשב לא יהיה תלוי כמו אצלי במחשב אחר.

מכיוון שאני לא הולך לקנות UPS שמתחבר לרשת פנימית אלא עם יציאת COM, המחשב שאליו מחובר הUPS יצטרך לתת את הפקודה למחשב השני ברשת להיכבות.

בחלונות NTx ישנה פקודה למטרה זו שנקראת ShutDown.exe והיא מאפשרת גם לכבות מחשבים מרוחקים (Remote's) אך רק בתנאי שיש לנו את אותו היוזר והסיסמה

כמו של המחשב המרוחק או שהמחשבים מחוברים על domain והמחשב שנותן את פקודת הכיבוי הוא בעל הרשאות של Administrator.

אז.. מכיוון שלי אין דומיין בבית וגיליתי משהו יותר טוב ממה שמסופק עם windows אני לא הייתי צריך להגדיר יוזר וסיסמה דומים לשני המחשבים (למרות שממילא עשיתי משהו דומה למטרת הרשאות הדפסה).

יש תוכנה שנקראת  PSShutDown

והיא חינמית ויותר מתקדמת מה-shutdown.exe הבסיסי והיא אפילו מאפשרת לי לבצע Hibernate במחשב המרוחק. פשוט צריך להגדיר בתוכנה את היוזר והסיסמה

של המחשב המרוחק והיא פועלת כמו שצריך..

הבעיה היחידה שאני רואה היא מה יקרה אם הUPS יכנס למצב בטריה (הפסקת חשמל) ואז רק המחשב המרוחק יפעל כי במקרה באותו הרגע המחשב שאליו מחובר הUPS לא בשימוש והוא כבר מכובה. במקרה הזה המחשב שעובד על המתח של הUPS בעצם לא "יודע" שיש הפסקת חשמל ויכול לפעול עד להתרקנות המצבר.. במקרה הזה צריך פשוט לסמוך על זה שהמשתמש במחשב הזה יהיה ליד המחשב וידע לכבות אותו בזמן לפני שהUPS יתכבה. או שאולי יש משהו שלא חשבתי עליו.

בנוגע לזה שAdvice PR700 לא יתמוך כנראה בשני מחשבים (לפחות לדקה) בלי מסך, הקישור הזה דווקא מראה ש-700VA עשוי להספיק אבל כנראה שאני לא אדע עד שאני לא אנסה.

מקסימום אני אקנה UPS כזה ואשתמש בו רק למחשב אחד וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבקש המלצה ל- UPS ואם אפשר גם את תכונות המכשיר שעליו המלצתם. התקציב הוא 500 ש"ח.

המערכת:

ספק של TT PURESILENT 410W (לא איזה ספק ג'נרי הוא באמת מוציא את המתח הזה)

מסך CRT 17 אינץ של MAG

אני יודע שיש UPS שיש להם גם הגנה על קו הטלפון שלא תקבל מכת חשמל דרך קו הטלפון. בקיצור המלצה על UPS כזה + תוכנה ששולטת על זמן בכיבוי וכל השטויות האלו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...