סלרון - עמוד 2 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

סלרון

com

Recommended Posts

אני רוצה לשדרג את המחשב שלי קצת וראיתי שיש באתר יבוא של מוצרים מיפן.

כרגע יש לי

פ 3 -600  (4.5*  133)  קופרמין

לוח (pcpartner) מבוסס via apolo 133

הסלרון 1.2 של יצא (יש סקירה עליו בעמוד הראשי של האתר)

א הבנתי שהוא יצא רק בגרסת טואטלין. (אני צודק??)

ב האם הוא יתאים לי ללוח ואם כן אז האם הוא יתן לי שיפור משמעותי (נראה לי שכן)..

;D  תודה..

א. כן .

ב. לא , הוא לא יתאים!

אם יצא איפעם מתאם FC-PGA ל FC-PGA2 , ההבדל יהיה רציני ,הרבה יותר מכמה אחוזים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כולכם שכחתם פה את הדבר הכי חשוב.מה בדיוק הוא עושה עם המחשב מהם השימושים והיישומים שלו במחשבים ?

אם זה לא משחקים או תוכנות תלת מימד קאד וכו רק מוסיקה סרטים תוכנות אז אין צורך לשדרג.

אם במשחקים עסקינן אז שדרוג של כרטיס המסך ייתן שיפור הרבה יותר גבוה.גם שדרוג של יהיה שיפור מצויין גם בביצועים וגם מבחינת ביצועים\עלות כי כרטיסי "רגילים" (pc133) עולים היום כמו סנדויצים עם גבינה צהובה בתחנה מרכזית ביפו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז מה?!

אם היה לי עכשיו פנטיום 3 600, בחיים (עכשיו) לא הייתי מבזבז עוד כסף בשביל להחליף אותו בסלרון 1.2GHz... זה פשוט לא יתן לי שום דבר בפועל ששווה את הכסף..

אני חושב שאתה טועה, כי יש דבר אחד במעבדים המובססים על קור הטואלאטין:

א. הלסרון טאולטין משתמש ב256K L2 CACHE במהירות השעון, אותה כמות זכרון משני שבה משתמש הפנטיום 3 הרגיל כיום!!!!! במהירות השעון(אני מדבר על הקופרמיין).ב

ב. הטואלטין פנטיום 3 משתמש ב512 L2CACHE במהירות השעון.

מעניין, שעד היום פנטיום 3 עם 256 Ondie Cache היה מצויין, אך מהרגע שהשם משתנה לסלרון זה גרוע.

תבין דבר אחד, הסלרון של הטואלטין יהיה מהיר יותר מפנטיום 3 קופרמיין לא רק מפני שהוא בעל אותה כמות זכרון מטמטון ועובד במהירות שעון מהירה יותר, אלא גם כי יש לו אלוגאריטם מובנה טוב יותר, סט פקודות SSE2, והוא בסה"כ טוטלאטין256(גם לא כ"כ אוהבת לקרא לו הסלרון החדש). הסלרון טואלטין עובד במהירות אפיק של 133 מגה"צ גם, כי הוא בסה"כ 3 טואלטין עם פחות CACHE(במקום 512 יש לו 256, וזו היא אותה כמות שלפנטיום 3 הנוכחי יש, ולסלרון הנוכחי יש 128).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מצטער מאוד, אבל יש לך בעית תפיסה רצינית ביותר.

לא אמרתי שהסלרון הזה פחות טוב מהפנטיום 3 600 (ואיך אני יכול להגיד דבר כזה כשכמה תגובות מעל יש 3 גרפים שמראים אחרת?), רק אמרתי שהוא לא שווה את ההשקעה!

יש לי היום T-Bird 1GHz. ברור ב- 1800+ יתן לי ביצועים טובים יותר, אבל לדעתך זה שווה לי עכשיו להוציא עוד כסף בשביל להחליף אותו? לא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נכון מאוד, ממש לא שווה לך.

במחיר שהוא יעלה, גם לי לו שווה להחליץ את הTB800, עדיף לי אפילו לקנות TB1200 רגיל שעובד ב200 באס, ולתקוע אותו בלוח הנוכחי שלי, וזה ייתן לי ביצועים.

העניין הזה של הטואלטין נחמד למי שיש לוח i815 מסויים של אינטל עם B-STEPPING כמו הTUSL2C או CUSL2C שבמקרא הגיע עם הסטפינג החדש. או אפילו לקנות מעביר כפי שנרשם פה למעלה.....

אם זה רק כרוך בלקנות מעבד שיפיך חיים חדשים במערכת מחשב ישנה זה כדאי, אם זה לבנות מחשב חדש לגמרי על זה, בעיקר כשיש לך כבר מעבד 1000+ או 800+ שאתה מרוצה ממנו זה ממש לא שווה את ההשקעה.

נ.ב

אני לא מבין מאיפה מגיעות השטויות האלה כאילו עומדים להתחסל....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. כן .

ב. לא , הוא לא יתאים!

אם יצא איפעם מתאם FC-PGA ל FC-PGA2 , ההבדל יהיה רציני ,הרבה יותר מכמה אחוזים.

לא!

האי תאימות יכולה להיות רק ע"י אי תאימות של הציפ לא הסוקט,

בגלל שלאותו לוח שמשתמש ב815 B-STEPPING , יכולים לתקוע גם טוטלין וגם, רגיל (קראת את הכתבה?)

com

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

- דרך אגב הPentium III-S

(Tualatin)

הוא 3 טוטלין שקורע לכל מעבד את האימה!!

(אני לא יגזים ויגיד שהמעבד הזה 1.13 משתווה לציפור רעם טיפוסית שעובדת ב1.4)

רק חבל שבשבילו צריך למשכן את הבית...

מה אתה מז**ן את השכל שעשו בעבר השוואות עם טוטלין שהומהר ל 1.52 הוא עדיין

הפסיד ל Tb 1.4

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...