האם קניית Amd משתלמת היום ? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם קניית Amd משתלמת היום ?

udicol

Recommended Posts

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

"ibrow

מעבד של אינטל שעולה כמו נגיד axp1600 הוא ה1.6a נכון?

עכשיו בוא נתחיל מזה שבלי oc הamd יותר מהיר"

נכון. הוא הרבה יותר מהיר. בפריים שלם! יש מקרים שAMD יותר מהיר ויש מקרים שהפנטיום 4 יותר מהיר... אל תקבע שום עובדה שAMD תמיד יותר מהיר.... ואם זה בפריים אחד או שניים זה ממש לא משנה לי. אתה בחיים לא תרגיש את זה, אבל אתה דווקא תרגיש בחום שיוצא מהמארז שלך כשיש לך מחשב מבוסס .

DJO, אני פשוט לא מוכן להסתכן. זה תירוץ שלא הרכיבו את גוף הקירור טוב.... אני לא מוכן שהמחשב שלי יישרף..... SORRY.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שבטוח אפשר להגיד זה שלפני מספר חודשים הקנייה הייתה בטוחה ואמינה - מהיר ואמין מכל הבחינות לעומת Intel

כעת Intel הפנימה את הבעיה שאליה נקלעה -נגיסה בשוק העולמי של המעבדים והחליטה להוזיל משמעותית את מחירי המעבדים + שיפור ביצועי המעבדים . עכשיו נשארה השאלה של הלוח והזיכרון . מכיוון שאני חסיד נלהב של אני מנסה ללמוד את השוק האינטלי .

:smoke:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רוצה קצת לצאת להגנתו של הלוח אם GA-7VRXP או VRX לא משנה.

שתי הבעיות הכי גדולות שלו הן:

1. סיכון אם קונים GF4 בשל סבירות לחוסר התאמה. מה הבעיה תקנו את הכרטיס, לא יפעל, תחזירו! (אני קניתי פעם 64 מהדור הקודם, פתאום מצאתי כרטיס GF2Pro יותר זול, אמרתי להם (פלונטר) שהוא לא מתאים ללוח אם שלי והם החזירו לי את כל הכסף). ותקנו 8500 - לדעתי יותר משתלם לטווח הרחוק.

2. עניין חוסר הדבר שמונע שריפת מעבד במקרה של טמפ' גבוהה. כבר מזמן הוכיחו שללוחות שיש את זה זה בכלל לא יעיל (למשל אסוס) ומעבדים בכל זאת נשרפים. לכן לדעתי הדבר הזה שיש ללוחות עם הגנה כזאת זה סתם גימיק שיווקי שלא ממש השקיעו בו כדי שיעבוד במציאות.

-= THE END =-

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו חבר שלי סיפר לי שלאחר שבועיים שהמחשב היה דלוק נשרף המעבד והוא לא עושה o/c ( מעבד 1600) , יש לו את המחשב 4-5 חודשים לכן זה די בטוח שלא הייתה בעיה בקירור כי המעבד היה נשרף ישר :D .

אני רוצה לעשות o/c טוב ולהגיע למהירות 2.0 עם ה 1.6a של ואולי אחרי זה נקנה עוד כמה מאוורים ואז השמיים הם הגבול .

הבעיה שלי היא לוח טוב שתומך בddr333 , פשוט אין , או שהלוח לא משהו משהו , המלצות יתקבלו בברכה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמלים אדומות אכלו אותו?

מה זה המארז היה פתוח?

נראה לי מצוץ מהאצבע. באותה מידה, הנמלים היו יכולות גם לאכול את .

אבל אתה אומר שהאינטל יותר מהיר.....

אז הוכחתי הפוך

לא דיברת על בעיות חום או משהו אחר

איפה בדיוק הוכחת את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה אמיתי בדיוק כמו שזה

עכשיו חבר שלי סיפר לי שלאחר שבועיים שהמחשב היה דלוק נשרף המעבד והוא לא עושה o/c ( מעבד 1600) , יש לו את המחשב 4-5 חודשים לכן זה די בטוח שלא הייתה בעיה בקירור כי המעבד היה נשרף ישר
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מה שהחבר סיפר לי , אתה רוצה תאמין , אתה לא רוצה אל תאמין , זה היה יכול להיות הרבה דברים חוץ מבעיות חום .

אבל לפחות אמרתי מה קרה ולא שיקרתי והמצאתי דברים כמו נמלים אדומות ! .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתם טוענים ? שתכונת כיבוי המחשב לא עובדת כשהמעבד מתחמם ?

אבל בביוס אפשר להגדיר סף של טמפרטורה , כך שאם המעבד מתחמם בלי קירור נאות , המחשב מבצע Reset עצמאי .

כאשר המחשב מבצע את אותו Reset הוא בעצם מתחיל להתקרר .... עד שהוא נטען שוב ומתחמם .

זה קרא לי עם מחשבים - Duron 650Mhz עם לוחות 7zx ... .

אמנם הוא לא נכבה , אבל כאשר הוא מתנהג בצורה מוזרה אפשר להבין "מה קרא" לו . למחשב .

פיתחתי רגישות מיוחדת לחום , כאשר אני נוגע בחלק האחורי של המחשב ומנסה לבדוק את האוויר היוצא מהספק , ולפי הטמפרטורה ביד אני יכול לנסות ולהסיק לגבי המאוורר עם ההיטסינק שיושב על המעבד .

תבינו יש לי 58 מחשבים כאלה שעובדים 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע . כך שהרבה מאווררים הולכים לי ....

בינתיים לא נישרף לי ולא מעבד אחד .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נמלים אדומות אכלו אותו?

מה זה המארז היה פתוח?

נראה לי מצוץ מהאצבע. באותה מידה, הנמלים היו יכולות גם לאכול את .

אבל אתה אומר שהאינטל יותר מהיר.....

אז הוכחתי הפוך

לא דיברת על בעיות חום או משהו אחר

איפה בדיוק הוכחת את זה?

תראה לי בנצ' אחד שאינטל פנטיום 4 1.6a מנצח את הamd xp1600 בלי oc

ואל תתחשב במעלות חום וכל השטויות האלה

מהירות נטו בלי oc

תבין, הפנטיום 4 הוא אוברקלוקר מדהים אבל הamd פשוט יעילים

עזוב בעיות חום ושטויות יותר יעילים נקודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כעיקרון יותר טובים מכל מתמודד מקביל מצד INTEL ויותר, לדוגמא: Athlon XP 1900+ VS INTEL P-4 1900

ה Athlon XP 1900+ מנצח בלי מאמץ את ה INTEL P-4 2000 בפערים גדולים ואפילו ה Athlon XP 1800+ גם כן.

ל AMD בעייה יחידה "החום" שגם אותה אפשר לפתור, אני משתמש ב: AMD Athlon XP 1900+ (נעול) קיבלתי אותו עם HSF פשוט, שהיה

גורם לו לעבוד בטמפ' של 58-63 מעלות קניתי את ה Volcano 6CU שעלה לי 85 ש"ח מזיגזג והוא הוריד לי את הטמפ'

ל 55-58 מעלות שזה נחשב לדיי נורמלי מצד AMD .

בתחום ה O/C אני הצלחתי להוציא עוד מהמעבד עוד 122 מה"צ עם FSB 145/38 ו Vcore של 1.750 ביציבות מלאה.

סה"כ AMD Athlon xp ~2100+ = 1722 Mhz

והכל בטמפ' מקסימום של 59 מעלות.

בקשר לשמועות על שהוא משתמש ב"גימיק" על כיבוי אוטומטי בשעת חום יתר זה לא נכון.

במעבדים של AMD Athlon XP יש דיודה טרמית שאמורה לכבות את המעבד בזמן חום יתר, באסוס שאני משתמש בו

A7V266-E יש פונקציה להפעיל את הפיוז הטרמי, כברירת מחדל הוא מוגדר לאפשרות Throttle שהיא לא הכי

מוצלחת אני שיניתי את זה ל: Shut Down ובחנתי את זה בסיכון דיי גבוהה.

המבחן התבסס על:

1. Vcore 1.85v

2. FSB 145/38 שזהוא מצב O/C

3. שימוש בפעולות שיאמצו את המעבד 1 הפעלתי את התוכנה (שהורדתי מהאתר) Toast שהיא מאמצת את המעבד ב:%100

2 שתי חלונות העתקת קבצים בגודל ~ 3GB

3 שיחקתי במשחק (היחיד אצלי שאפשר לשחק בחלון) MK4

4 קידדתי קבצים מ: WAVE ל: MP3 (הרבה קבצי WAVE)

4. השתמשתי בתוכנה Probe V2.15.06 שבאה עם הלוח של שמראה את טמפ' המעבד והלוח.

טמפרטורת המעבד (בערך 83) עלתה ועלתה עד ש......... כבוי ולא reset, ניסיתי להדליק את המחשב והוא לא נדלק, אחרי 5 דקות (בפחד) הדלקתי את המחשב והוא עובד ביציבות מלאה.

שמתם לב 83 מעלות ולא נשרף המעבד.

המעבד הוא XP1900+ ו Volcano 6CU כמו שאמרתי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...