מישהו מוכן להסביר מזה לוח אם ומעבד ! - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מישהו מוכן להסביר מזה לוח אם ומעבד !

meir7

Recommended Posts

זה מצחיק שרבים יודעים לענות על שאלות מסובכות אבל כולם תמהים איך לענות על השאלה הבסיסית הזאת.

אוקיי, אני אנסה להסביר לך במושגים פשוטים.

מעבד - זהו "המוח" של המחשב הוא מבצע את כל החישובים של המחשב. כמה שהוא יותר מהיר, כך ביצועי המחשב יהיו יותר מהירים - זה נכון אבל רק למהירויות שונות של אותו מעבד, כי ישנם כל מיני מעבדים. לשוק המחשב האישי יש שתי חברות שמייצרות מעבדים: אינטל (Intel) ו- איי אם די (AMD). לכן לא תמיד מעבד של אינטל במהירות נגיד 1.5 ג'יגה הרטז שווה בביצועים למעבד של איי אם די באותה מהירות (בדרך כלל יותר מהירים וגם יותר זולים אז הם עדיפים).

לוח אם - זהו הבסיס של המחשב שאליו מחוברים כל רכיבי המחשב, כמו מעבד, מסך, מקלדת, וכו'... הוא אחראי על תיאום ובקרה בין כל רכיבי המחשב וגם פה כמה שמהירות הלוח אם יותר גדולה זה יותר טוב אבל לא תמיד...

זה הסבר על רגל אחת, קשה להסביר ברמה בסיסית אבל שני אלה הרכיבים הבסיסיים של כל מחשב (וגם כרטיס מסך הוא רכיב בסיסי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח R0ckF0rD

איך הגעת לפה אם אתה לא יודע מה זה מעבד ולוח אם?

זו איזושהי בדיחה גרועה או משהו?

תקן אותי אם אני טועה, אבל לשם מה הוקם האתר שלכם אם לא לעזור לבחור הרוצה לדעת קצת מעבר להדלקה וכיבוי של המחשב?!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקן אותי אם אני טועה, אבל לשם מה הוקם האתר שלכם אם לא לעזור לבחור הרוצה לדעת קצת מעבר להדלקה וכיבוי של המחשב?!

יפה אמרת שגיא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יפה אמרת שגיא.

מסכים לחלוטין

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורח R0ckF0rD

בכ"ז - את הבסיס חייבים לדעת...

פורומים נועדו להעשיר את הידע ולא ללמד מאפס..

זה לא בדיוק "להתחיל מאפס", יש מלא אנשים שמבלים שעות רבות עם מחשב ואין להם מושג בענייני חומרה...

יש מספיק מתכנתים שהחומרה זה הצד הכי פחות חזק שלהם עם המחשב והם מעולים בתחומם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כך כותב "אחראי פורומים כללי", עאלק?

גם אני לא הייתי מצפה לשמוע תגובה כזו וביוחד לא ממי שכתב אותה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...