תושבים בגוש קטיף: נסרב כליל לשרת בצה"ל - עמוד 5 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תושבים בגוש קטיף: נסרב כליל לשרת בצה"ל

HellWarrior

Recommended Posts

רק רציתי להבהיר את הנקודה שאמרתי שמבחינתם זוהי פקודה בלתי חוקית בעליל:

הרופא הבכיר בלשכת הגיוס: לא אשרת ב"צבא עוין"

לטענתו, "פקודה מטורפת זו היא בלתי חוקית בעליל, ואסור לכל חייל, יהודי או לא יהודי, למלא אחריה. צה"ל נועד להגן על עם וארץ וללחום באויב הערבי - ולא באחים יהודים. בנוסף, כאדם דתי ושומר מצוות, אני רואה בכל פקודה הסותרת את מצוות יישוב ארץ כשווה בחומרתה לפקודה המנסה לכפות חילול שבת או אכילת חזיר. פקודות כאלה חוצות קו אדום, כאשר הן כופות על החייל לבחור בין אמונתו בערכים הכי בסיסיים, לבין אמונתו במוסדות הצבא והמדינה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

מדומני שאיש לא שאל את דעתו, ובתור איש , אין ברשותו לבחור מה נוח לו ומה לא, ובטח שלא מסיבות נטיה פוליטית. זה לא גוף דמוקרטי גם אם הינו במדינה דמוקרטית, ופקודה היא פקודה אלא אם היא פקודה בלתי-חוקית בעליל ואין הוא יהיה שמחליט מהי פקודה בלתי חוקית בעליל, במיוחד אם דיעותיו ונטיותיו הפוליטיות להן הגורם המכריע בהחלטותיו.

כבר לא בצבא ויש לי זכות להביע עמדה - לדעתי הפקודה הבלתי-חוקית בעליל היחידה כאן שממשיכה להתבצע היא שמירתם ואבטחתם של אותם ישובים יהודיים ברצועת עזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

...

ואין הוא יהיה שמחליט מהי פקודה בלתי חוקית בעליל ...

...

בצבא, מוטלת האחריות על כל חייל וחייל להבין לבד מהי פקודה בלתי חוקית בעליל.

עוד ציטוט שלקוח מאנציקלופדיה שברשת:

הגדרה זו של השופט הלוי, מעניקה לחייל את הסמכות והאחריות לקבוע, האם פקודה שקיבל נופלת בגדר ההגדרה, ולסרב לה על-מנת לשמור על מוסריותו של הצבא. לעתים מועלית טענה של "פקודה בלתי חוקית בעליל" על-ידי אנשי תנועות הסרבנות, מימין ומשמאל, כנימוק להחלטתם.

נ.ב.

לדעתי האישית זו לא פקודה בלתי חוקית בעליל (או שלא בעליל).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פקודה בלתי חוקית בעליל זאת פקודה ש"דגל שחור מונף מעליה".

פקודה שלא נראית הגיונית משום בחינה, ולא עומדת בשום קריטריון אנושי, בניגוד למערכת חוקים כלשהי (לאו דווקא ממשלתית).

על החייל לראות זאת, זאת חובתו לראות זאת, ואם הוא לא ראה, אז זאת עבירה חמורה ביותר...

בערך כמו וידוא הריגה (שהתבצע בעירק אתמול או שלשום).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז זהו, שמי הוא שיחליט שזאת פקודה בלתי חוקית בעליל בשביל חיל שלם, לא רק בשביל עצמו.

פקודה בלתי חוקית היא עדיין בגדר פקודה שיש לבצע, ולדווח עליה אח"כ כדי שמי שנתן אותה יועמד לדין, לעומת זאת רק פקודה בלתי-חוקית בעליל, כמו ש-RK אמר, שדגל שחור מונף מעליה, ופינוי היישובים האלו אינה פקודה מסוג זה, הם היו צריכים להתפנות לבד, ועוד אחרי שניתנו להם פיצויים. אני לא מבינה למה צה"ל צרייך להתערב מעבר לאבטחת ה"אירוע" אלא להשתתף בו פיזית? הם לא צריכים להיות שם, נקודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק רציתי להבהיר את הנקודה שאמרתי שמבחינתם זוהי פקודה בלתי חוקית בעליל:

הרופא הבכיר בלשכת הגיוס: לא אשרת ב"צבא עוין"

תנחשו מי קרא למילואים לרופא הזה? הו כן, עבדכם הנאמן.

אלוהים שלח אלי מתנה בדיוק מהסוג שאני אוהב.

הבנאדם הזה מטורף, שימו לב לדברי אשתו. אי אפשר להגיע לרמה של דו-שיח עם המטורף הזה, וזה מבלי להתווכח איתו.

גם לפני חוק ההתנתקות עשה בעיות עם המילואים שלו, ולא בחל בלשקר וכו'.

רופא בכיר עלאק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...