RAID - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

RAID

LsDX

Recommended Posts

שלום

לפני שנאלצו להפרד מכל המידע שנשמר מהפורום הקודם , מישהו כתב פה הסבר על מה זה רייד 1 ו 0

אבל בגלל שהמידע לא זמין כעת , מישהו מוכן להסביר לי מה כל אחד מהם?

והאם אפשר להפעיל את שניהם ביחד על אותם 2 הארדיסקים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לי כרגע הסבר נגיש..

אבל בעיקרון רייד מיועד לפעול כשיש ברשותך שני HDים זהים לגמרי..

וכן- יש מצב של רייד 0+1 (לא יודע אם לזה התכוונת).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא בטוח אבל לפי מה שאני זוכר זה מפצל את הקובץ לחצי וחצי זה הרד דיסק 1 והחצי השני זה בהרד דיסק ה2 אז זה עובד פי 2 יתר מהר בגלל שכל הרד דיסק עושה רק חצי עבודה אני לא יודע מה ההבדל בינהם אבל זאת השיתה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רייד כותב קובץ אחד לשני הרדיסקים וככה זה אמור לתת ביצועים יותר טובים

אני חושב שבגלל שהוא כותב לשני דיסקים קשיחים זה איטי יותר מדיסק רגיל בודד, אבל.....

הקריאה מהירה מאוד לעומת הכתיבה, כי הקריאה מתבצעת משני הדיסקים

כתיבה - איטית

קריאה - מהירה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש כמה צורות של רייד, הנפוצות ביותר הן 0 ו-1.

RAID 0 = striping

כל פיסת מידע מפוצלת לשניים, כל חצי הולך להארדיסק אחר. כך ישנו אפקט של מהירות קריאה/כתיבה כפולה, כי שני ההארדיסקים פועלים יחד. כאשר יש שימוש בשיטה הזו, מערכות ההפעלה מזהות את שני ההארדיסקים כיחידה אחת, כלומר 2 הארדיסקים של 40 ג'יגה יזוהו ע"י מערכת ההפעלה כהארדיסק אחד שהוא 80 ג'יגה. כשאר יש כשל באחד מן ההארדיסקים, כל המידע, על שניהם, יאבד. זה המינוס היחידי של שיטה זו, חוסר הבטחון של המידע.

RAID 1 = mirroring

כל פיסת מידע שנרשמת בהארדיסק אחד, נרשמת גם על ההארדיסק השני. זו שיטה שנועדה לגיבוי בלבד, ובניגוד מוחלט לרייד 0, היא מאוד אמינה. מצד שני, אין שינוי במהירות הקריאה/כתיבה, וההארדיסק השני משמש רק כמקור גיבוי.

מקווה שלא טעיתי איפשהו, ת'ורן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרייד 0 הוא רק מהירות כתיבה כפולה !!!!!

מהירות הקריאה היא לכל היותר 80 אחוז מהמהירות של הארד דיסק אחד !!!!!!!!!!!!!!!!!!

רייד מומלץ מאד לכולם חוץ מגימרים מה לעשות זה מאיט את המשחקים !!

למי שיש YES אז שיצפה קצת בערוץ 30 (TECH TV ) יש כל הזמן אנשים ששואלים על רייד !.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...