בגלל חברת חשמל - ספק כח, הרד דיסק 10GB ו לוח שרופים - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בגלל חברת חשמל - ספק כח, הרד דיסק 10GB ו לוח שרופים

singera

Recommended Posts

איזה צחוקים הולכים פה עלק זרם של 250 וולט :)

אם כבר בוולטים מודדים מתח ולא זרם

זרם זה אמפרים

ואם היה מגיע לבית שלך זרם של 250 אמפר לא היה נשאר לך ביית כי כל מכשיר חשמלי היה נשרף!

ו 250 וולט זה ממש לא חורג מהתחום שהם מספקים כי זה מתח PICK TO PICK משיא לשיאץ המתח הוא בצורת סינוס

בכל מקרה בשלבים לכבל מתח אפקטיבי מתח שתכלס אתה מקבל צריך לחלק 250 ב שורש 2 יעני לחלק ב 1.41

ואז תקבל מתח של 176ץ77 וולט שזה די סביר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

זרם זה אמפרים

ואם היה מגיע לבית שלך זרם של 250 אמפר לא היה נשאר לך ביית כי כל מכשיר חשמלי היה נשרף!

ו 250 וולט זה ממש לא חורג מהתחום שהם מספקים כי זה מתח PICK TO PICK משיא לשיאץ המתח הוא בצורת סינוס

בכל מקרה בשלבים לכבל מתח אפקטיבי מתח שתכלס אתה מקבל צריך לחלק 250 ב שורש 2 יעני לחלק ב 1.41

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שווה מאוד לבדוק מול חברת חשמל, יכול להיות כי באותו רגע בבביתך הגיע רק חלק משלושת הפאזות של חברת החשמל, העיקרון הוא שכל חיבור חשמל מורכב מ 3 חיבורים לחברת חשמל עם אחד מהם לא עובד , אותו מכשיר חשמלי פשוט עלול להתפוצץ בן רגע, דבר מאוד מוכר.

שווה מאוד להתקשר לחברת חשמל ושישלחו בדיקה למערכת.

במקרה שכן היתה כזאת בעיה לפי החוק תפצה אותך חברת חשמל על הנזק שנגרם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זרם זה אמפרים

איזה צחוקים ואיזה בטיח . אם מישהוא כאן התבלבל ורשם יחידות לא נכונות אז אפשר לתקן בנימוס .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

[glow=red, 2, 300]יש לי 2 תגובות:[/glow]

1. זה נכון שלספקי ATX יש "הגנה" דרך הלוח אם... אבל עלה בדעתך מה קורה אם יש קפיצת מתח גדולה מאוד?! במקום שילך הספק - כל הטרנזיסטורים שמגנים עליו נפרצים, ואז הולך גם הספק וגם הלוח אם...

2. ג'ובניק - ה250 וולט הוא המתח האפקטיבי... כך שהמתח המקסימלי הוא 220 כפול שורש 2 = 353.6 וולט! ולא 176 כמו שכתבת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד תגובה לג'ובניק:

מה זה משנה בכלל?! אתה טוען ש176 וולט זה המתח האפקטיבי בקפיצה של המתח - זו טעות, אבל נניח שאתה צודק - מה זה אומר?! זה לא אומר כלום - כי המתח האפקטיבי הרגיל הוא עדיין יותר נמוך כך שזה עדיין יחסית גבוה!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון אני מצטער על התגובה הראשונה פשוט חבר שלי הגיב שם זה לא הייתי אני

הוא בא לבקר אני הלכתי להכין אוכל והוא פה גלש לו באינטרנט ובגלל שאצלי האופציה של "תמיד מחובר" בפורום מופעלת אז הוא היה יכול לכתוב תגובות. אני בכלל לא ידעתי שהוא הגיב פה למשהו הוא בכלל לא אמר לי כלום אז ככה שנאי מצטער.

אני יודע ש 220 זה RMS וצריך להכפיל ב שורש 2 כדאי לקבל מתח שיא.

אבל ברוב המכשירים החשמליים בין אם זה או מחשב יש מייצבי מתח ועד כל מיני הגנות (שלא נדבר על שנאים שמורידים את מתח המבוא בצורה ניקרת).

אתה לא חושב שהחברות שעושות את המכשירים האלה לא מודעות לעובדה שלפעים המתח לא יציב במקרה הזה 250 וולט הם הרי מתכננים הכל מראש (נו אז כתוב על השנאי 230 וולט אתה חושב שהוא לא יסתדר אם 250 וולט הוא בהחלט כן).

דבר נוסף מתח בלי זרם לא יכול לעשות הרבה אולי פשוא הייתה לו קפיצת זרם רגעית בבית ששרפה לו את הרכיבים שהוא ציין (מ זה היה שם מסך ספק ?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע...

אם יש מתח גבוה (גם עם זרם מינימלי!) אז יכולה להיות פריצה דרך טנזסטורים.

ממש כמו שקורה בפגיעת ברק נניח... אם פוגע לך ברק בבית והמודם מחובר לשקע של הטלפון. (את זה רובכם בטח מכירים)

יש טרנזיסטור שאחראי "לפתוח" או "לסגור" את המודם - אבל אם יש מתח גבוה - הוא נפרץ! ואז הטרנזיסטורים הקטנים בצ'יפ המרכזי - גם נפרצים ("נישרפים") והמודם הולך. וזה בכלל לא משנה אם הוא פועל או שהוא כבוי. כנ"ל לגביי קווי חשמל שמחוברים למחשב...

בקשר לATX, מה קורה הוא שיש כמה טרנזיסטורים על הלוח האם (ובספק) שאחראיים לסגור או לפתוח את הספק (במקרה ותהיתם למה המחשב נכבה לבד כשיש ATX)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד D_N_A ידע בסיסי בחשמל שלך הוא טוב אבל כל הקישקוש עם בטרנזיסטור דברתה אליו עכשיו זה שטויות

דבר ראשון טרנזיסטור מתחיל לעבוד החל מזרם התחום הולך של הטרנזיסטור נקרא סף הולך אבל לא נכנס מזה

עכשיו הספקי כח של המחשב נקראים ספקי כח מיוצבים יעני אחרי שהם עושים "ישור מתח" הופכים מתח AC ל DC הרכיב הבא זה מייצב מתח עמו הרכיב 7805 שתפקיד שלו לתת במוצא המעגל 5 וולט בלי קשר במתחי כניסה כמובן שלפי דפי הייצרן המעגל הזה יכול לתת מתח 5 וולט יציב עם מתחי ההזנה שלו הם מעל 6 וולט (ככה זה לפי דפי יצרן) אם מתח הכניסה יהיה אפילו 20 וולט המעגל יתן במוצא 5 כמובן שהוא יתחמם כי יש הספק שמתבזבז בו לכן משתמשים בצלעות בשביל פיזור החום מהרכיב

מה שנאי מנסה להסביר תרא זה רכיב קטן המידות שלו בערץ סנטימטר על סנטימטר וחצי והעבוי משהו כמו חצי סמנטימטר והוא סוגל להתמודד עם 20 וולט אז אתה לא חושב שספק הכח של המחשב יכול להסתדר עם ה 20 וולט הנוספים האלה (250 במקום 230) הרי גם השנאי שלו בנוי לדבר הזה.

לגבי ברק זה משהו אחר.

קיצר כנירא הייתה לבחור קפיצת זרם בבית בגלל שבמתח אלה ל 250 והפיוז של הספק לא הספקי להישרף אז בי בי ספק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, טעיתי.

מדובר במתח AC 220-30 וולט. ולא בזרם שאכן נמדד באמפר.

אבל תבין.. היה אצלי בבית טכנאי של חברת חשמל שסדק את המתח.. שהיה בדיוק על 253.. ואמר שיש פה משהו לא בסדר.

בבוקר אחרי חברת חשמל צלצלה והודיעה כי הייתה תקלה ברשת .. והיא תוקנה, אח"כ מסרנו להם כי נהרס לנו באותו שבוע רכיב חשמלי וזה נבע מהתקלה שלהם.

והם אמרו שאין בעיה, לשלוח חשבונית עם עלויות התיקון והם יתנו לנו החזר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם בספק שלך יש 7805 אז אתה משלם יותר מידי על הספק ויותר מידי לחברת החשמל :)

7805 מתאים לזרמים נמוכים (עד 2A ) והוא ממיר מ10-20 וולט ל5 וולט לא מ220.

בספק של מחשב יש זרמים של עד 50A ב5V . אני לא חושב שנולד ה7805 שייתן כזה זרם.

בספק נורמלי יש כמה דרגות:

1. שנאי להורדת המתח מ220 ל12V

2. דרגת יישור (גשר דיודות וקבלים בד"כ)

3. דרגת בקרת הספק (עוד שנאי וכמה רכיבים נוספים ו\או רכיב ממיר DC-DC ) כדי לא לדחוף יותר מידי זרם ללוח האם וכדי להגדיל את היעילות של הספק.

4. סינון רעשים והגנות מפני זרם ומתח יתר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תיגד לי GRIBO נרא לך שאני מפגר ואני אתחיל להסביר להם איך עובד ספק מייוצב

סה"כ ניסיתי להסביר שאפילו רכיב כו קטן כמו 7805 (ומי לעזעזעל אמר שיש לי אותו בספק כח ?!?) מסוגל לעמוד במתח נוסף מכפי שתוכנן

דבר נוסף איך בדיוק יש בספק של מחשב זרם של 50 A זה המצא נחמדה

אם תואיל לעשות טובה ולהתסכל בממסר הראשי שעומד בכניסה לדירה שלך אפילו ממסר של החדר שלך תראה שהוא לא עובר את ה 20 אמפר !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (של החדר של הדירה כולה זה כמובן יותר)

אז אם הספק שלך היה צורך 50 אמפר הפקק היה קופץ כל פעם שהייתה מדליק את המחשב

ושני של ספק כול יכול בלי בעיה לעמוד בפני 20 וולט נוספים תרא יש לו אפילו של מאוורר!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסתכל על הספק....

כתוב שם 5V\30A או משהו כזה. קצת אלקטרוניקה בסיסית: זרם גבוה במתח נמוך.לדוגמא: XP1800 צריך בערך 70W

מתח העבודה שלו הוא 1.8V ז"א הזרם שהוא צורך הוא בערך 40A . שוב זו צריכת זרם מקו מתח נמוך.

מהמתח הגבוה(220V) הספק שלך צורך כ3A.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון:

20 וולט = בערך 34 וולט (מקסימום) בתוספת לזרם חילופין

דבר שני:

ברק זה לא שונה!

דבר שלישי:

אני מסכים עם גריבו.

דבר רביעי:

אם נחזור לפירוט של גריבו בקשר לספק. תוכל לראות שבכל שלב (למעט השנאי) יש רכיב שלא מסוגל להתמודד עם מתחים גבוהים מאוד. ואני לא יודע לגביי קפיצת מתח שכזאת - אבל זאת אופציה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...