תופעה מוזרה עם Maxtor ... רוצה לשמוע תגובות . - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

תופעה מוזרה עם Maxtor ... רוצה לשמוע תגובות .

NetSpider

Recommended Posts

טוב ,אז הסיפור כזה .

זה התחיל לפני איזה חודש עם ה Maxtor 40GB 7200RPM שלי ...

אתם יודעים שאתם מדליקים את המחשב ההארד ישר מתחיל לעבוד ואתם אפילו שומעים את הרעש שלו .

אבל אצלי משום מה לפעמים הוא פשוט לא נידלק ... לא רוצה להידלק .

המחשב לא מוצא אותו בכלל כי הוא לא עובד ,כאילו אין עליו בכלל מתח .

חשבתי שיש איזושהי בעיה בספק ,אבל לא ניראה לי שיש בעיה בספק כי לא קרה שההארד מתכבה בעמצא העבודה כלומר עם הוא נידלק אז הוא עובד ואין בעיות ... אבל לפעמים הוא לא נידלק ואני מכבה מדליק מכבה מדליק עד שזה נידלק .

בקיצור יש לי עדיין אחריות אבל פשוט אני לא רוצה ללכת ולהחליף אותו ישר כי יש לי הרבה מידע אליו ואני עדיין לא מוכן .

אז אני רוצה לשמוע דעות אילו סיבות יכולות להיות לתופעה הזאת ... כי יום אחד הוא פשוט לא ידלק וזהו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אין קשר ל IDE ... ההארד לא עובד בכלל .. אין מתח .

2. אם זה הספק , אז איך זה שלא קרה אף פעם שהארד מתכבה באמצע העבודה ... פשוט בהדלקת המחשב ההארד לא נידלק .

אני דואג כי אולי יום בהיר אחד לא ידלק בכלל ... פעם קרה לי שלא נידלק לי איזה חצי שעה , רק אחרי זה נידלק .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שיש בעיה בחיבור של החשמל בתוך הארדיסק...

תסתכל טוב על החיבור של הארדיסק לכבל של הספק...

הוא רופף קצת?

אתה יכול לראות את החיבורים ללוח של הארדיסק? כל ה4 מחוברים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראו חבר'ה ... אם היה איזה חוט רופף /ספק דפוק / מוליך בהארד לא טוב / אז אתם לא חושבים שהוא היה מתכבה סתם באמצע הווינדוס למשל ?

הבעיה היא שלפעמים הוא לא נידלק עם המחשב , אז אני חושב שזו איזו בעיה מכנית עם ההארד ,רק אני לא בטוח בזה .

ואני צריך להיות בטוח מה הבעיה כדי להחליף אותו , שאני לא יבוא סתם ויספר לו סיפורים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב ,אז הסיפור כזה .

זה התחיל לפני איזה חודש עם ה Maxtor 40GB 7200RPM שלי ...

אתם יודעים שאתם מדליקים את המחשב ההארד ישר מתחיל לעבוד ואתם אפילו שומעים את הרעש שלו .

אבל אצלי משום מה לפעמים הוא פשוט לא נידלק ... לא רוצה להידלק .

המחשב לא מוצא אותו בכלל כי הוא לא עובד ,כאילו אין עליו בכלל מתח .

חשבתי שיש איזושהי בעיה בספק ,אבל לא ניראה לי שיש בעיה בספק כי לא קרה שההארד מתכבה בעמצא העבודה כלומר עם הוא נידלק אז הוא עובד ואין בעיות ... אבל לפעמים הוא לא נידלק ואני מכבה מדליק מכבה מדליק עד שזה נידלק .

בקיצור יש לי עדיין אחריות אבל פשוט אני לא רוצה ללכת ולהחליף אותו ישר כי יש לי הרבה מידע אליו ואני עדיין לא מוכן .

אז אני רוצה לשמוע דעות אילו סיבות יכולות להיות לתופעה הזאת ... כי יום אחד הוא פשוט לא ידלק וזהו .

לבעיות BOOT הבעיה שלך לא קשורה. אין קשר לקבל IDE. הבעיה בכונן שלך זה שיש לו בעית בSPIN-UP שלו(התחלת הסיבוב) זה יכול לקרות כתוצאה ממספר מקרים:

- אין אספקת חשמל לכונן הקשיח - או משהו בחיבור של הספק לא טוב(אבל אפשר להוריד את האופציה הזאתי לפי דבריך) או שהחיבור בכונן הקשיח לא בסיידר. האם ניתקת וחיברת את חיבור החשמל של הכונן הרבה, שזה יכול היה לגרום זאת?

- הראשים מפריעים לצלחות של הכונן להתחיל להסתובב ולפעמים הכונן הקשיח "ניתקע" במצב שבו הוא לא יכול להתחיל SPIN-UP ולוקח לו כמה שניות(זה קורה לדיסקים שאני פותח ומתעלל בהם, ואחרי כמה רגעים של כיבוי והדלקה הם מתחילים פתאום שוב לעבוד).

אני יותר חושב שזו איזה שהיא בעיה בחשמל שמסופק לכונן מהסיבה הפשוטה: אם זה היה בעיית בSPIN UP אחרי שיש חשמל, הBIOS היה מזהה את הכונן הקשיח(כי הוא מזהה אותו ע"ס צ'יפ הROM של הכונן שנושא את המידע שלו ולא מהצלחות והראשים עצמם) וניתקע כי הכונן לא היה יכול להתחיל לעבוד. לכן, אני חושב יותר שהכונן שלך במקרים מסויימים בכלל לא מקבל חשמל.

בנוגע לזה שזה MAXTOR אני יודע שיש מספר לא מבוטל של MAXTORים שחוזרים עם תקלה דומה לחנויות אחרי מספר חודשים(משהו כמו שלושה-ארבעה חודשים) ויש כאלה שגם חוזרים עם BS. סתם לידע כללי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת התגובה הכי הגיונית ... זה מה שחשבתי , יש לי אותו מלמעלה לחצי שנה ...

שמע ,יכל להיות שבגלל שהוספתי מאוורירים אז ההארד לא נידלק ?

יש לי במחשב 5 מאוררים : 1 בספק , 2 במארז , אחד על מעבד , ואחד על כרטיס מסך שהוא מאורר גם מתחבר לספק כלומר 12v .

יכל להיות שאין מספיק זרם ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פעם ראשונה שראיתי את הדיון, אז מחילה על האיחור.

גם לי יש הארד דיסק של מקסטור 7200 ויש לי אותה בעיה.

בהתחלה חשבתי שזה בגלל הכונן סלייב שלי, אחר כך זה קרה לי גם כשהוא היה פריימרי לבד.

אני מניח שהתשובה של אטלון הכי הגיונית ובאמת מדובר פה בספק לא יציב, כי עכשיו שאני נזכר, הדבר קרה לי גם עם בארד דיסק של קאוונטום 20 ג'יגה.

[יש לי ספק שמקורו לא ידוע]

חבל שהספקים המוכרים קורעים לך את הכיס, אם לא היינו יותר חכמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...