מה דעתכם על קניה של HD של Maxtor נפח 80 ג'יגה - האם יש מהיר יותר - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה דעתכם על קניה של HD של Maxtor נפח 80 ג'יגה - האם יש מהיר יותר

amir77a

Recommended Posts

יש לי אחד כזה כבר חודשיים ואני מאוד מרוצה ממנו !

הוא מהיר מאוד ובנתיים לא עושה בעיות טפו טפו טפו.

מה שכן הגודל האמיתי שלו הוא רק 74GB ולא 80G כמו שמדווח בBIOS. אבל התופעה הזאת כבר מוכרת בכל הדיסקים שאני מכיר

ככל שהם יותר גדולים הם נהיים יותר קטנים יחסית מהגודל שהם אמורים להיות.

יש לי תאוריה בקשר לנושא הזה של הגודל למישהו יש הסבר מדוייק לנושא ?

:bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DH, ההבדלים שאתה אמר נובעים מהצורה בה מעגלים/מחשבים את הנפח. כשאתה מחשב את זה לפי 1024 זה באמת הגודל האמיתי, כשאתה מחפש את זה לפי 1000 זה יוצא קטן יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין של כונן קשיח, תלך על . סדרת הברקודה IV שלהם כבר הוכיחה את עצמה קרוב לשנה ולא היו לה כמעט החזרות ולא דובר על בעיות לא בארץ ולא בעולם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין של כונן קשיח, תלך על . סדרת הברקודה IV שלהם כבר הוכיחה את עצמה קרוב לשנה ולא היו לה כמעט החזרות ולא דובר על בעיות לא בארץ ולא בעולם.

צודק, אבל לי יש את המקסטור..והוא מעולה, ללא בעיה אחת כבר שנתיים..וללא רעשים.

אני ממליץ על המקסטור בגלל שהוא גם באותה רמת איכות עם הסיגייט וגם זול יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"בגלל שהוא גם באותה רמת איכות עם הסיגייט וגם זול יותר. "

איזה אותה רמת איכות?

פעם ראית מישהו מתלונן על הסיגייט שלו? על המקסטור כבר היו כמה, אומנם לא הרבה אבל עדיין.

אני אישית חושב שזאת תקופה ממש גרועה לקנות דיסק קשיח מפני שSERIAL ATA צריך להכנס לשוק ויעביר 150MB בתור התחלה..... ובטוח יהיה בקרי SERIAL ATA כך שזה יתאים לכל אחד. מתי התקן הזה אמור לצאת מישהו יודע?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WD מאוד יקרים במיוחד בדגם של 8MB אבל שמעתי שיש בעיות בדגמים הפחות גדולים (פחות מ120GB). שמעתי שיש החזרות אצלם.

אני שמח שאף אחד לא הזכיר את :AR15: IBM ! :AR15: :AR15: :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

DH, ההבדלים שאתה אמר נובעים מהצורה בה מעגלים/מחשבים את הנפח. כשאתה מחשב את זה לפי 1024 זה באמת הגודל האמיתי, כשאתה מחפש את זה לפי 1000 זה יוצא קטן יותר.

זה בגלל שהמידע הוא לא 1000bytes אלא הוא 1024bytes.......

חשבתי על זה כבר מזמן אבל למה המידע מחושב בצורה לא נכונה ?

הרי מערכות ההפעלה שמסכמות את המידע בדיסק מתיחסות ל1024B כ1KB ול1024KB כ1MB וכן הלאה. אבל החישוב של המידע בהגדרה של הדיסק הוא מטעה ומתבסס על 1000Bכ1KB ול1024KBכ1M. למה למה למה ?? הרי זו הונאת הציבור !! :AR15:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדיוק כתבתי על זה פה, ברור שזו הונאה... <- חחח החיפוש בפורום עובד!

האמת יש להם סיבה טובה כי "קילו" זה אלף, "מגה" זה מליון, "ג'יגה" זה מיליארד וכך הלאה. הם מנצלים את העובדה כי השוק התרגל (התרגל... עד 1998 זה היה נכון) להשתמש במונחים לא נכונים אלה, במקום במונחים (האדיוטים והנשמעים כמו דיבור תינוקות) כאן.

והנה סיפור מעניין על זה.

ותודו שקיביבייט, מביבייט וגיביבייט נשמע מטומטם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם היחידות בדיסק הם הנכונות ודוקא המערכות הפעלה או תוכנות כמו FDISK ופרטישן מגיק הם אחראיות להונאה :AR15:

שכן הם משתמשות ביחידות של 1024 וזה לא נכון !!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...