מהיום - רוצים GeForce 3 Ti500? קחו Leadtek! - עמוד 4 - ציוד הקפי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מהיום - רוצים GeForce 3 Ti500? קחו Leadtek!

Milford Cubicle

Recommended Posts

מי דיבר על ציוד בעשרות אלפי דולרים? ועל Canon הייתי ממליץ לחובבי 4  ;)

סיגמה SA-9 ועדשת זום 28-105 יעלו לך סכומים שפויים לגמרי ומבחינת תכונות תקבל כמעט מקצועית, לבטח מדובר במצלמה עליונה מול המקבילות במחיר מ-Canon או מ-Nikon.

תלמד אקסיומה: לעולם לא מתקיימת אנאלוגיה מושלמת, והנסיון העלוב הזה להשוות למצלמות ממש כמעט ולא יכול לפעול כאן, אבל אם אתה מתעקש: CANON מנסה להוות אלטרנטיבה לNIKON, והמוצרים שלה נותנים יחס עלות/ביצועים טוב יותר מאשר ניקון. SIGMA מספקת את הציוד לאנשים שאין להם הרבה כסף, וכאן(בשונה מאוד משוק המעבדים) יש לערוך הבדל בין המצלמה, לבין העדשה, היות והעדשה יכול להיות מיוצרת ע"י צד שלישי. על איכות הצילום, לדעתי, משפיעה יותר העדשה מאשר הגופה של המצלמה. עם זאת, יש להדגיש פיטשרים מסויימים של המצלמה יכולים להשפיע במידה מסויימת. לגבי ההשואה למעבדים, שוק המצלמות והעדשות הוא שוק בעל הרבה יותר מבחר מאופציות משוק המעבדים וחלקי המחשב לכן אתה כלל לא יכול להשוות זאת, אבל אם אתה מתייחס רק לשלוש היצרניות שאנו דנים בהן, אז זה הולך כך:

אינטל : NIKON

אי.אמ.די: CANON

SIGMA : CYRIX

ואל תשכח, לפני כמה שנים היה יצרן מעבדים שנקרא IDT, אך הוא נבלע בתוך , שקנתה אותו בשביל הFABים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תלמד אקסיומה: לעולם לא מתקיימת אנאלוגיה מושלמת, והנסיון העלוב הזה להשוות למצלמות ממש כמעט ולא יכול לפעול כאן

תלמד לקרוא: אם משפט עם קריצה בסופו ( ;)) נראה לך כמו נסיון להציג "אנלוגיה מושלמת", אז אתה במקרה הטוב, חסר חוש-הומור.

SIGMA מספקת את הציוד לאנשים שאין להם הרבה כסף,

ולכן הבאתי אותה כדוגמא לחברה היחידה שמייצרת מצלמות SLR שכוללת את התכונות המקצועיות האלה בשבריר מהמחיר של של Canon, Nikon ושאר הגדולות.

תמצא לי עוד בתחום המחיר הזה שכוללת Depth of Field Preview, Mirror Lock-Up, Remote Release, מד-אור Spot ואני כבר לא מדבר על תריס שמגיע למהירות 1/8000 (שזה באמת פיצ'ר די מיותר, אבל כמעט תמיד מאפיין מצלמות יקרות).

אם תקפיץ את התקציב פי כמה לא תהיה כל בעיה.

Canon מקבילה במחיר, תהווה בחירה נחותה לצילום רציני של רפרודוקציות בדיוק מהסיבה שאין לה את כל התכונות החשובות שלמעלה. כולן (מלבד מהירות התריס) עשויות להשפיע ישירות על איכות התוצאות שתקבל. כשה-DOF ישפיע יותר על היכולת שלך לצלם נכון רפרודוקציות תלת מימדיות (תקריבים של מוצרי חומרה למשל).

לא תוכל להשוות ישירות את תחום המצלמות למעבדים (ובוודאי לא ל-Cyrix שכבר מזמן לא קיימת, נסה את VIA במקום).

מה שכן תוכל להשוות הוא את הפראיירים, שכידוע לא מתים, אלא רק מתחלפים, וזה לא משנה אם הם קונים פנטיום 4, מקינטוש או מהסדרות הזולות של Canon...

אגב, גם לדגמים היקרים שלהם יש אלטרנטיוות עדיפות, אבל זה כבר באמת עניין לפעם אחרת. אסתפק בלהרגיע אותך שהחלופה ל-Canon EOS-1v (כ-2000$ בניו-יורק), לא מגיעה מסיגמה.

בכל אחד מהמקרים נשאלת בדיוק אותה שאלה: מדוע לשלם יותר ולקבל פחות? אני יודע מה אני בחרתי, ואין שם אף אחת מהאופציות האלה. את הכסף שלי אני בוחר לנתב למוצרים שעונים על הצרכים שלי ונותנים תמורה מקסימלית. זאת בדיוק הסיבה שבמחשב שלי פועם Duron 850 ולא משהו יקר יותר.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו פה הזכיר את הדגמים הנחותים של CANON?, אני שונא בכלל את מה שנעשה פה בארץ בתחום הצילום, שמוכרים לך מצלמות בינוניות מינוס מינוס, כמצלמות מקצועיות רק כי הן מצלמות SLR... :bash: :bash: :bash:

לגבי הפיטשרים של המצלמה של SIGMA יש משהו, אני פשוט לא סומך יותר על החברה הזאתי. בכל מקרה, אני לא מחליף דברים רק כדי לומר שיש לי, וכרגע מספיק לי המצלמה והעדשות שיש לי(היות ועדשת 400 מ"מ זה דבר יקר מאוד, ואני לא אוכל להעביר אותה למצלמה חדשה, ובטח שלא יהיה לי כסף לקנות).

מהשוואות שערכתי החלטתי לגבי דגם ספציפי של CANON, שהוא יקר מאוד, ועד שלא יהיה לי כסף אני לא מתכנן לקנות אחרת(אני מדבר על הזמן הרחוק מאוד...). גם לא יהיה לי הרבה זמן לעסוק בצילום בזמן הקרוב.

עוד סיבה, היא שהמצלמה שיש לי כרגע היא קלאסה, ואני לא היחיד שלא מוכן להחליף אותה באחרת(לפחות אנשים שאני מכיר, אבל יש להם בד"כ גם אחת חדשה יותר).

לגבי המעבד, אני חושב ששנינו על אותה סירה, אצלי יש DURON 800...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב יאללה אני מחזיר את הדיון הזה למטרתו

יש בעיה עם הלידטק

מי שרוצה מים או אופציות נוספות :P לא ממש יוכל בגלל גוף הקירור המאסיבי שלהם

(שלא תחשבו אני לא מכריז אני יותר אפשר להגיד תוהה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

משהו פה הזכיר את הדגמים הנחותים של CANON?

כן, אני.

טענת שלצרכים האלה דרושה מחברה גדולה יותר, ולא סיגמה.

ולכן הסברתי מדוע למתחרים (בינהם Canon) פשוט אין אלטרנטיוות בתחום המחיר הזה שכוללות את התכונות הדרושות.

ואם שכחת, כל הפואנטה שלי הייתה להראות לעומרי שישנה חלופה זולה וטובה שתספק תוצאות מושלמות.

, אני שונא בכלל את מה שנעשה פה בארץ בתחום הצילום, שמוכרים לך מצלמות בינוניות מינוס מינוס, כמצלמות מקצועיות רק כי הן מצלמות SLR... :bash: :bash: :bash:

זה לא רק בארץ. בכל מקרה, הסיגמה כן מצטיינת בתכונות מקצועיות, אבל ברור שבשמינית המחיר ממצלמות מקצועיות ממש היא חייבת לעשות פשרות. הפשרות הן בראש ובראשונה באיכות החומרים שמקבילה לשאר המצלמות בקבוצת המחיר שלה.

בכל מקרה, אני לא מחליף דברים רק כדי לומר שיש לי, וכרגע מספיק לי המצלמה והעדשות שיש לי(היות ועדשת 400 מ"מ זה דבר יקר מאוד, ואני לא אוכל להעביר אותה למצלמה חדשה, ובטח שלא יהיה לי כסף לקנות).

חייך, אכלת אותה ;D

גם בעלי מינולטות וקנון ידניות אחרים נאלצו מתישהו להתמודד עם העובדה שהחברות האלה החליטו לזנוח את ה-MD Mount ו-FD Mount (בהתאמה).

לעומתם, לבעלי ניקון ופנטקס היה יותר מזל כשהחברות המשיכו לפתח את חיבורי העדשות שלהם עד לפתרונות המאוד מתקדמים של F Mount Type -S ו-KAF2 Mount (שוב בהתאמה). הרווח- תאימות מלאה אחורה לעדשות בנות עשרות שנים, ועם זאת Mounts מודרניים שעברו אבולוציה שמאפשרת להם עבודה עם עדשות מתקדמות שכוללות מנועים פנימיים וטריקים אחרים.

מהשוואות שערכתי החלטתי לגבי דגם ספציפי של CANON, שהוא יקר מאוד, ועד שלא יהיה לי כסף אני לא מתכנן לקנות אחרת(אני מדבר על הזמן הרחוק מאוד...). גם לא יהיה לי הרבה זמן לעסוק בצילום בזמן הקרוב.

אם לחזור לאנולגיית המעבדים, אז זה מזכיר מזכיר לי מישהו שמחליט לשדרג מחשב מבוסס מעבד 386SX ובוחר ב-Dual P4 . מעולם לא הבנתי את העניין הזה של הכל-או-כלום... :-/

גם במקרה שלך, תקבל ממצלמה מודרנית זולה (כמו ה-SA-9) נוחות עבודה משופרת, גמישות, וחשוב מכל- תוצאות טובות יותר (ואני מתעקש על הנושא של צילום עצמים בתנועה ושקופיות. עיין ערך Exposure Latitude ו-Predictive AF).

עוד סיבה, היא שהמצלמה שיש לי כרגע היא קלאסה, ואני לא היחיד שלא מוכן להחליף אותה באחרת(לפחות אנשים שאני מכיר, אבל יש להם בד"כ גם אחת חדשה יותר).

רוצה מודרנית עם "קלאסה"? לך על משהו משומש. דוגמאות טובות הן ה-Minolta 9xi וה-Nikon F90.

שתיהן מצטיינות במפרט מקצועי ואיכות הרכבה גבוהה מאוד. ב- אפשר להשיג אותן בכ-300$, לדעתי זאת קניה מעולה.

Prog.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מדבר על מים שנועד רק למסך

אבל אם יש לך מארז כמו של Koolance ואתה מחבר את הכל למערך המים חוץ מאת הכרטיס מסך זה קצת בזבוז לא???

ובקשר לפירוק ההיטסינק זה לא יותר מדי חכם כי אז אין שום לזכרונות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חייך, אכלת אותה ;D

גם בעלי מינולטות וקנון ידניות אחרים נאלצו מתישהו להתמודד עם העובדה שהחברות האלה החליטו לזנוח את ה-MD Mount ו-FD Mount (בהתאמה).

לעומתם, לבעלי ניקון ופנטקס היה יותר מזל כשהחברות המשיכו לפתח את חיבורי העדשות שלהם עד לפתרונות המאוד מתקדמים של F Mount Type -S ו-KAF2 Mount (שוב בהתאמה). הרווח- תאימות מלאה אחורה לעדשות בנות עשרות שנים, ועם זאת Mounts מודרניים שעברו אבולוציה שמאפשרת להם עבודה עם עדשות מתקדמות שכוללות מנועים פנימיים וטריקים אחרים.

אני מודע לכך, וזה מה שאמרתי.

באמת צריך לפצל את הנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...