האם ניתן לנוע בזמן? - עמוד 9 - מדע וטכנולוגיה - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם ניתן לנוע בזמן?

blue_wolf

Recommended Posts

• תגובות 132
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

שמעו לא קראתי תא כל הת'רד אבל

זה עכשיו נשמע לי בלתי הגיוני שאפשר לנוע בזמן הרי בשביל לחזור למקום מסויים צריך ל"שמור" אותו כמו שעושים system restore אתה צריך לקבוע נקודה שאליה תוכל לחזור

עכשיו אין ממש איך לשמור זמן\שנה\דקה\שניה ....

אז אין דרך לחזור למה שהיה אם לא "שמרנו"

אולי בעתיד הרחוק מאוד ימצאו דרך ל"שמור" דברים ולחזור אליהם

וכל העיניין הזה מפחיד מאוד אם אפשר לחזור

דברים לא רצויים יכולים לקרות גם לרעה וגם לטובה

אותו דבר אם מה שקורה ממש עכשיו עם הרפואה שרופאים יכולים להוציא ג"נים לא טובים" מעובר וכך העובר יצא איך שהורים ירצו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש משהו במה שאתה אומר. זה כמו לשמור משהו BYREF אבל אין כזה דבר זמן(שהרי בני האדם המציאו אותו), ולכן אין REF(כנל עבוד מצביע..). צריך לשמור את זה BY VALUE ואז לשמור את כל העולם... לא נראה לי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אפשר ל"שמור" זמן מסויים, שהרי לזמן יש התחלה - הרגע של המפץ הגדול

אבל אם כבר יש בעיה שלא הוזכרה אני חושב, הרי נניח ואני נע חמש דקות לעבר, ואני רוצה

לנחות באותו חדר שבו אני כרגע

הרי שבחמש דקות האלה כדוה"א זז, ולא מעט בכלל

ולכן המסע שלי יהיה לא רק בזמן, אלא גם במרחב

ומרחב זה כבר יותר בעייתי, כי בניגוד לזמן (בעל נקודת ההתחלה - רגע המפץ הגדול)

למרחב אין סוף ואין התחלה, ומיקום הוא תמיד יחסי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תחשוב טיפה איך לזמן יש התחלה וסוף זה כמו להגיד שהמספרים מתחילים מ0 ונגמרים מתישהו זה לא הגיוני ותחשבו שאם היה ניתן לעבור כמו שאמרתי מקודם

למה שאנשים מהעתיד שכבר לכאורה המציאו תמכונה לא חזרו לפחות לבסר לנו על זה להביא תרופות או סתם לחקור תתקופה שלנו..???????

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני חושב שאולי זה אפשרי אבל לא עם האמצעים שיש לנו כיום . שמעתי איזו תאוריה שאומרת שבעצם שאתה עובר את מהירות האור יש לך גישה למימדים אחרים ( עבר ועתיד ) .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תאוריה מאוד נחמדה

אני מכיר עוד תאוריה קטנה ולא מוכרת שאומרת שאי אפשר להגיע למהירות האור, שלא לדבר על לעקוף אותה

למה שלזמן לא יהיה התחלה? הרי יש לו התחלה

ואנחנו יודעים את זה

התחלת הזמן זה ברגע של המפץ הגדול

לגבי סוף, לא יודעים (אם היקום מתכווץ, יהיה סוף, אחרת, לא יהיה כנראה)

וזה שלזמן יש סוף או התחלה, לא אומר כלום על האם מסע בזמן אפשרי או לא

ואגב, יכול להיות שכן יש בעתיד מכונות זמן, וכן יש בתקופה שלנו מבקרים מהעתיד, פשוט הם לא מפרסמים

את זה ברבים, והרי גם אם היו מפרסמים את זה, מי היה מאמין להם? (מי שראה "12 קופים" [או שזה היה 13?] עם ברוס ויליס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי, אם היקום הוא באמת כ"כ מושלם אז ניתן לראות את העבר, אך לא להיות בו פיזית - בלי אפשרות שינוי של שום דבר. ואי אפשר להראות/ להיות ממש בעתיד מכיוון שאז זה בדיוק כמו לחזור לעבר ... כי הרי אם אתה רואה את העתיד גם אז אתה יכול לשנות את השלמות של היקום, לשבור את המעגל.

אך אין לשכוח שלא בטוח כ"כ שהיקום שלנו הוא כזה מושלם, מעגלי, וחושב על הכל, ייתכן שהוא בסה"כ אקראי .. ואז מה איכפת לו שיחזרו לעבר וישנו הכל ? ...

וד"א .. ישנם מספר דברים שאורמים שיכולים להתרחש בעת שינוי העבר (במידה שהדבר אפשרי כמובן):

א. הווה ישתנה מיידית בהתאם לשינוי (כמו ב"בחזרה לעתיד").

ב. אין ממש דבר כזה לשנות את העבר, אלא גם השינוי הוא חלק מהמעגל (כמו ב"הארי פוטר והאסיר מאזקבן").

ג. אפשרות נוספת היא שיבצרו 2 מימדים, אשר אחד מהם ישאר כפי שהיה, והשני עם השינוי. (כמו ב"DBZ").

** באפשרות א' גם אז נוצרים 2 מימדים בעצם אבל המימד השני מחליף לחלוטין את המימד הראשון כך שזה כאילו יש רק אחד.

וד"א .. אי אפשר להתיחס ממש למפץ הגדול כנקודת ההתחלה של היקום - סביר להניח שגם לפניו היה משהו (תאוריה אחת היא שהיקום כלפעם מתרחב ומתכווץ בחזרה וכך במעגלים ..).

אבל נניח וכן תתיחסו למפץץ הגדול כהתחלה - אז ניתן גם להגיד שליקום יש התחלה וסוף - עד לאן שהיקום הספיק להתפשט ..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל היקום ממשיך להתפשט (אני חושב) במהירות האור, ולכן אין לו סוף

ואם תחשוב על זה, אפילו אם הוא לא התפשט עד אין סוף, אלא "נעצר" איפשהו,

אז איך הוא נראה?

בעצם כמו כדור ענק, ואנחנו צפים בתוך הכדור

והרי לכדור אין התחלה ואין סוף, הוא סימטרי לחלוטין מכל כיוון

למה סביר להניח שהיה משהו לפני המפץ הגדול? יכול להיות שכן, יכול להיות שלא

אף אחד לא יודע

חוץ מזה שבכלל לדעתי מסע בזמן הוא בלתי אפשרי, ומעבר לרעיון נחמד (וגם לא נחמד) הוא לא שום דבר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...