הפיכת מודם ADSL של Alcatel ל router - עמוד 3 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הפיכת מודם ADSL של Alcatel ל router

c0git0

Recommended Posts

• תגובות 42
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

רגע רגע, עכשיו יש לי 3 Connections ב-Network)WinXP):

1 - כרטיס רשת של מודם

2 - כרטיס רשת של LAN

3- ה-VPN

אז אם אני הופך לפרו, יהיה לי Connection שלישי? מה הוא יהיה? איך מגדירים אותו?

מה שיקרה זה שלא יהיה לך את ה , וה default gateway של חיבור 2 יהיה המודם (10.0.0.138) והגישה לרשת תהיה דרכו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ובכן מר ALIEN אולי לא שמעת אבל PPTP הוא מעל PPP ולמה ??

PPTP נותן לך גם רמות של אבטחה שלא קייימות ב PPP, ואיזה שטות לדבר על פיירוול פנימי שיש לו , ממתי יש ל PPP FIREWALL

מה יצא תקין 802 חדש לגבי זה

מעניין

רק לידיעה מתוך ה HELP של מערכת WINDOWS 2000 ADVANCE SERVER או אחר

PPP is the primary standard for most

is the basis for the PPTP and L2TP protocols, which are used in secure virtual private network (VPN

)

connections.

רק עם הייתה יודע שאין שום הגנה או הצפנה למערכת שהיא ב PPP אלא רק ב PPTP או ב L2TP ביחד עם IPSEC

רק הבעיה שאי אפשר לעשות NAT עם IPSEC

וגם L2TP לא עובד עם ADSL בגלל מרכזיות וכו.. רק בין שני נקודות.

לכן PPP הוא נגזרת ישנה של המערכת התפתח ל PPTP מאובטח וחזק עם הצפנה של עד 128

ב VPN או הצפנה של KERBEROS

ב PPP אתה פתוח לפעולות מצד של חדירה למערכת וכן האזנה על הקו בגלל שאין שום קשר ישיר VPN בינך לבין

הספק ולכן משרד חשוב או ארגון לא ישתמשו ב PPP

תחזור לעשות שיעורי בית , אתה תמיד יכול למצוא מידע ב Designing Security for a 2000 Network

אולי זה קצת יעזור לך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה ממש לא יודע על מה אתה מדבר.

PPTP הוא אכן הרחבה של PPP. אבל בשימוש שבזק עושים איתו, כל ההרחבות לא פועלות. הוא רק משמש לזה שתוכל להשתמש בספקי שירות שונים (ISP) כי לבזק אסור להיות ISP.

בשימוש שנעשה ב PPTP ל ADSL הדבר היחיד שאתה מקבל זה OVERHEAD.

ולראיה, בהגדרות של חיבור כזה ל Win2000/XP, חייבים להיכנס ל advanced settings ולכבות את כל ההצפנות. אפילו מקבלים warning על זה.

אז כל הכבוד שיש לך מדריך ל win 2000, אבל זה לא עושה אותך מומחה גדול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עם כל הכבוד זה כן עושה אותי בגלל שאני למדתי את זה

בזק לא תומכת בהצפנות כי כל מערכת אשר תחובר יש פרמטרים שונים ולכן עדיף בלי ואין צורך, ובכן למה בזק לא נשארה ב PPP כמו במודמים הישנים ?, כי יש צורך בניהול ע"י שרת לכל המשתמשים ל ADSL ויותר קל לבזק לנהל את המרכזיה שלהם

בעולם עצמו יש המון סוגי חיבורים הבם הכי נפוץ באירופה ה DSL בניגוד לארץ, בזק לא משקיע בקווים יותר מהירים ולכן

היא מתקמצנת על הטכנולוגיה, עם אתה רוצה עם קו משלך אתה יכול לבקש מבזק בינלאומי הצפנה על הקו לארגונים ומפעלים

פשוט ע"י שינוי נתונים בשרת ללא שום בעיה.

לכן הצורך ב PPTP יותר נוח לניהול כל שאר המערכת , תזכור שגם מקומות רבים משתמשים בעסקים ב לרוב

ביחוד חברות STARTUP לשרתים בחול שבהם מאוחסנים שרתי האם של החברה בגלל המחיר הזול יותר

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

OK, והIP וה-MASK שבזק אמרו לשים בכרטיס שמתחבר למודם צריכים להישאר?(10.200.1.1 ו 255.0.0.0)

EDIT- לא משנה, הבנתי(הלינק האדיר הזה)

הלינק לא עובד אחי !! :bash:

:(

יש לך מקור אחר ??

הלינק עובד מצוין:

http://www.fresh.co.il/dcforum/Networking/632.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב את הכמה הודעות האחרונות, לא קראתי אבל יש לי להגיד פה כמה דברים:

1) כן משתמשת בחיבור PPP מהשקע אצלך בבית עד לשרתים אצלך

2) חיבור הPPTP הוא רק בינך למודם, ככה שה"אבטחה" לא תקפה, ולמה? כי היחידה שיכול ל"פרוץ" לך הוא מישהו שנמצא אצלך ברשת!!

3) למה חיבור PPTP יותר מאובטח? כי הוא מיועד לתקשורת בין 2 מחשבים בלבד! זה אומר שחיבור PPTP הוא חיבור פרטי לעומת PPP שהוא פומבי ברשת.

4) למי שלא ידע, ברגע שאתה משדרג את המודם לPRO, ומשתמש בPPP יש לך גם הגנה של פיירוול מפני פריצה מבחוץ!

לסיכום:

מי שדואג שPPP פחות מאובטח, במקרה הזה הוא טועה. למה? קודם כל אי אפשר לעשות פה הצפנות, דבר שני גם אם הייתה פה הצפנה ברוחב של מאות ג'יגהביטים, ההגנה היא מפריצות או דליפת מידע בתוך הרשת שלך בלבד כלומר ההגנה לא מגנה אם מישהו מהאינטרנט ינסה לעשות משהו!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...