התקלף לי החלק העליון של דיסק, הדיסק פגום? - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התקלף לי החלק העליון של דיסק, הדיסק פגום?

KapiSH

Recommended Posts

יש לי דיסק שצרוב עליו סרט, היה מודבק עליו סלוטייפ למעלה (על החלק שבו כותבים מה יש בדיסק), כשהורדתי את הסלוטייפ התקלף חלק נכבד ביותר של האלומיניום/חומר הזה למעלה ועכשיו הדיסק די שקוף איפה שזה התקלף, האם הדיסק פגום? הנתונים נצרבים על החלק שהתקלף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סביר להניח שהדיסק נפגם... פשוט נסה אותו ותראה.

אני מפחד על הכונן... :-[

כן, בוודאי... נתונים נמצאים על הצד האחורי של ה"מדבקה".

אם כך, איך יכול להיות שכשכותבים על הדיסק מאחורה זה לא מפריע CD-ROM לקרוא את הנתונים? הרי כותבים עלדיסקים בדר"כ עם לורדים עבים שבדר"כ עוברים לצד השני.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, בוודאי... נתונים נמצאים על הצד האחורי של ה"מדבקה".

לא בדיוק...

הם נמצאים קרוב מאוד למדבקה ויש מדבקה כי כל קרן שמש תשרוף בקלות את השטח (בגלל זה גם הבדבקות הן בד"כ בצבעים מטאליים או צבעים חזקים מאוד - כדי לבלוע את הקרניים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בזה בעצם נמדד רבות מאיכות הדיסק, אם הציפוי אלומניום מתקלף בקלות, דוגמא טובה, היא הדסקים מהסדרה הישנה של GPT,

ושאר זבלים בשקל וחצי.

מצד שני, אם הדיסק נשרט מהחלק של ה"זכוכית" (נו, אני עייף) אפשר לשחזר אותו, כי הDATA לא שם.

הוא למעלה, וככה אפשר לשחזר דיסקים שנשרטו קשות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

WOW!

בחיים לא הייתי מדמין לי שהדיסק היה נפגם בגלל שהחלק העליון האלמוניום הזה ירד אז הוא נשרט.

פעם קרה לי שלמעלה התקלף והכנסתי לCDROM והוא לא הצליח לקרוא הוא כל פעם נתקע עכשיו

אני מבין מאיזה סיבה זה קרה.

ממש הפתיע אותי מה שאמרתם פה אבל תמיד טוב לדעת!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנאס"א אולי....לא משהו שאתה תוכל להשיג בחיים שלך כנראה...

לא נראה לי שדברים כאלה קיימים

שלח את הרעיון לאיזה חברת דיסקים ולך תדע אולי עוד כמה שנים... :hat:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה רעיון לסטארט אפ ;)

סיפרתי לחבר שלי את הסיפור והוא אומר שהנתונים בכלל לא נצרבים על האלומיניום, אלא האלומיניום רק מחזיר את האור ושהנתונים נצרבים על הפלסטיק ושיש בו נוזל כימי מיוחד ובלה בלה בלה, אמרתי לו שהוא סתם מ*יין לי את השכל ושהנתונים נצרבים על האלומיניום.

הם נצרבים על האלומיניום, נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...