למישהו יש כאן פנטיום 4 "נורת'ווד" 1.6A ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

למישהו יש כאן פנטיום 4 "נורת'ווד" 1.6A ?

Fkl0ster

Recommended Posts

אני קונה בקרוב מעבד כזה בגלל יכולות האוברקלוק שלו.

אני שמתי לב גם לכמה וכמה מקרים שהמעבד הזה הגיע ל-2800מ"ה עם הקירור הסטנדרטי/קירור אוויר רגיל.

בדר"כ עם לוח שהיה עם הצ'יפסט של אינטל ל-DDR, ה-845D.

אתה יכול להסתכל פה על רשמים של אנשים:

http://www.vr-zone.com/guides/Intel/Northwood/

אני ממליץ לך לשים לב לשיטת קירור, ולמתח שסופק למעבד, אם עשו מוד ללוח או לא. וכמובן למעבד (יש שמה את כל הטווח, שים לב למכפלה).

LN2 לדוגמא אם אני לא טועה זה חנקן נוזלי.. ולכן אין פלא שהגיעו לתוצאות מטורפות עם קירור כזה..

הרבה השתמשו בלוח של אביט עם ה-RDRAM, אבל זה כאלו שעשו מודים ללוחות שלהם..

AVC Sunflower זה היטסינק דיי פשוט שהרבה השתמשו בו.. חלק אפילו השתמשו בזה שהגיע עם המעבד.

העיקרון הוא כמובן להרוויח FSB כמה שיותר גבוהה, ככה גם הבאס (FSBx4) וגם הזכרונות (FSBx2) יותר מהירים.. כמובן שכל המעבדים נעולים על מכפלה 16.

נראה לי שה-FSB הכי גבוה ששמתי לב אליו עם קירור אוויר היה 178, כלומר זכרונות ב-356מ"ה, באס ב-712מ"ה, ומהירות מעבד ב-2848מ"ה.

שימו לב ל עמוד 4, יש בו הרבה מעבדי 1.6 עם לוחות DDR.

ל-2400 אני מאמין שאפשר להגיע דיי בקלות עם 1.65v, או מקסימום 1.7v.. בכל מקרה יש מוד למעבד שעושה את המתח ה-default שלו 1.85v..

אני כרגע מתלבט בין הלוח של -BD7 ללוח של -845Ultra-ARU, שינהם עם הצ'יפסט של אינטל..

Abit בגלל האיכות והיציבות באוברקלוק + כל אפשרות שאפשר רק לחלום עליה (מתח מעבד עד 2.2v, כל התזמוני ועוד ועוד...).

MSI כי ראיתי כמה וכמה שהגיעו איתו ל-2700+... ויש לו USB2.0.. ו-Raid, למרות שאני לא צריך כרגע.. והוא יותר זול ב-60 ש"ח.

בקשר לזה ששאל על ההמהרה.. עקרונית אתה נכנס לביוס, ואם הלוח שלך תומך בכך אתה מעלה את ה-FSB.. המעבד שלך אמור לעמוד בעליה מ-FSB 100, ל-133, בלי שום בעיה.. אם יש בעיה והלוח שלך מתיר לעלות את המתח למעבד, אז תעלה אותו ל1.65 או לכמה שאתה יכול עד 1.85.. אתה יכול לעשות ניסויים ככה עד שאתה מגלה את ה-sweet point שלך שבה המחשב לא נתקע גם אחרי כל מבחן מאמץ שעושים לו.. וזה כמה שהוא מסוגל.. עם סטנדרטי כמו שאמרתי, אין סיבה שלא תעבור לפחות את ה-2200.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונא את זה שאתה מתחיל לנפח דברים...

הוא שאל איך עושים לזה OC... לפי זה, אתה אמור להבין שאין לו שום מושג בOC. הוא רוצה הדרכה טכנית, לא מעניין אותו בין מה למה אתה מתלבט וסביר להניח שהוא גם לא מבין על מה אתה מדבר כשאתה אומר שצריך לשנות מתח. (זה לא משהו שאמור לפגוע בך, אני פשוט מעיר לך על זה כי שמתי לב שאתה עושה את זה בהמון ת'רדים)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני שונא את זה שאתה מתחיל לנפח דברים...

הוא שאל איך עושים לזה OC... לפי זה, אתה אמור להבין שאין לו שום מושג בOC. הוא רוצה הדרכה טכנית, לא מעניין אותו בין מה למה אתה מתלבט וסביר להניח שהוא גם לא מבין על מה אתה מדבר כשאתה אומר שצריך לשנות מתח. (זה לא משהו שאמור לפגוע בך, אני פשוט מעיר לך על זה כי שמתי לב שאתה עושה את זה בהמון ת'רדים)

ההתלבטויות שלי לא היה מופנות לזה ששאל איך עושים O/C אלא לזה שפתח את הת'רד הזה.

ולבחורצ'יק ששאל איך עושים אני עניתי בפשטות על התהליך, אם הוא לא מבין הוא יכול להמשיך לשאול או לחפש בעצמו עוד מקורות מידע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...