Enermax Pro82+ 525W בן 12 - עד מתי להשתמש וכמה להעמיס - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Enermax Pro82+ 525W בן 12 - עד מתי להשתמש וכמה להעמיס

omertgm
 Share

Recommended Posts

זה הספק שיש לי כעת, כבר החלפתי לו מאוורר אחרי שהמקורי נשחק והתחיל להרעיש מאוד (אחרי 10 שנים...)

אני מתכנן להשתמש בו במערכת חדשה, השאלה מה ההספק האפקטיבי שאפשר להעמיס עליו לטווח ארוך בהתחשב בגילו המופלג?

אני יודע שיש דגרדציה של הקבלים ושאר רכיבים עם הזמן וכבר עבר די הרבה זמן...

עד היום הוא לא עבד בעומסים, אני מעריך שבמקסימום על 50% ניצול (סביב 250W עם כ. מסך GTX970 ומעבד I5-2400 ללא OC)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרכיב העיקרי שצריכת החשמל שלו תשתנה הוא המעבד. זו הסיבה שאני רוצה להשתמש בספק הנוכחי.

אני לא הולך על OC או סדרה K אבל מניח שמשהו ברמת 12700 צורך יותר מ-I5-2400 אם כי אני לא יודע כמה יותר.

מעבר לזה אני נשאר עם אותו כרטיס מסך חסכוני (שגם עובר הורדת תדרים) עד שיעלה הצורך בחדש ובמידה והמחירים ירדו (ואיתו גם ארכוש ספק חדש).

זו מערכת שעיקרה עריכת ולא משחקים.

אני לא מכיר איזה דרישה מיוחדת חדשה מספקי כוח בשנים האחרונות חוץ מתקן ATX3 שהוא כל כך חדש שאין ממש ספקים רלוונטיים שאפשר לקנות. אם יש דרישה כזו ברמת במעבד אשמח לשמוע עליה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אני דווקא מאוד אוהב שמבלבלים אותי עם עובדות, אני אדם מבולבל ברוב המקרים ובלא מעט תחומים.

אז אין דאגה, אני רגיל להתבלבל.

הנקודה שהספק יכול למות ויחד איתו לקחת רכיבים אחרים בהחלט מעלה חשש ובאמת אם אני משקיע אלפים רבים אז עוד כמה מאות לא יזיקו לביטחון.

ולכן פתחתי את הדיון, כדי להבין אם אפשר להשתמש בספק הנוכחי עד שאני משדרג כרטיס מסך. 

אז קונקרטית, האם מישהו יודע את הפרש הצריכה בין i5 2400 ל i7 12700?

ודבר שני, אשמח להמלצה על , מניח ש 650w-700w יספיק ואני מעדיף להשקיע באיכות: מאורר גדול שמפסיק מעולה כשלא בעומס, לפחות דירוג זהב בנצילות, ללא אורות. 

תקציב, 500-600 שח.

גם אם וכאשר אשדרג כרטיס מסך הוא לא יצרוך יותר מ 250w

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק בשביל להוסיף קצת עניין, יש לי ספק בדיוק כמו שלך שנקנה בינואר 2012 ועד היום אני עדיין עם אותו המחשב וגם אצלי הוא עדיין מחזיק ועובד יופי ואפילו לא הייתי צריך להחליף בו כלום והוא שקט בטירוף.

אבל אני מצטרף לאחרים, אם הייתי קונה מחשב בכמה אלפים הייתי כבר מוסיף כמה מאות וקונה ספק חדש ולא לוקח סיכון.

מה גם שזה יאפשר לך אולי למכור/למסור את המחשב הנוכחי (אלא אם כן אתה לוקח ממנו עוד חלקים הכרחיים).

לגבי הפרשים בצריכת חשמל של , אתה יכול לחפש reviews של אותם המעבדים, בד"כ בודקים גם את צריכת החשמל שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חיפשתי קצת, המעבד שלי מוגדר עם TDP בסיס של 95W אבל לא ידוע כמה הוא עולה מעבר לזה בעומס.
12700 מגיע עם TDP בסיס של 65W ועולה עד 170-180W על איכותי שלא מגביל אותו בעומס מלא.

לא נראה לי שההפרש במערכת החדשה יהיה רציני, לא יותר מ-100W. נוטה להאמין שהספק יסחוב את זה אבל כמו שהעלו פה לא ברור לכמה זמן...

מצד שני מחיפוש אחרי ספקים איכותיים שגם מפסיקים פעולת מאוורר (זה חשוב, אני מכוון למערכת שקטה מאוד ב-IDLE) ונותנים 10 שנות אחריות הסתכלתי על הדגם הזה:
Corsair 750W RM750x
יש לפחות 2 דגמים עם השם הזה, לא ברור מה ההבדל ביניהם חוץ מהמחיר..

יש דעות בעד\נגד?

נערך על-ידי omertgm
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...