690Z או 660B+מתאם PCIE-SATA עבור מערכת לפרמייר פרו - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

690Z או 660B+מתאם PCIE-SATA עבור מערכת לפרמייר פרו

omertgm
 Share

Recommended Posts

אני מתכנן לבנות מערכת עם שימוש עיקרי של עיבוד ותמונה.

כיום יש לי 4 כוננים ואני מתכוון להשתמש בהם גם במערכת החדשה ואצטרך בעתיד הקרוב עוד.

לא מתכוון להשקיע ב-NAS חיצוני לעבודה יומיומית.

מבדיקה של הלוחות היום נראה שיש התקמצנות במספר חיבורי ה-SATA:
4 עבור לוחות , ו-6 עבור לוחות . יש לי כיום לוח ישן נושן (Asus P8H67-M LE) שתומך ב-6 חיבורים...

המעבד יהיה כנראה רגיל (לא K, לא F) ובכל מקרה אין לי שום עניין לבצע OC ידני. אין לי בעיה עקרונית לשים מעבד K על לוח 660B אם זה עדין נותן לי שיפור ביצועים בערכית (פרמייר פרו) אבל אני מניח שזה לא קורה (אם מישהו מכיר בדיקה כזו אשמח לקישור).

ז"א שאין לי סיבה מיוחדת להעדיף לוחות מלבד עוד 2 חיבורי SATA ומצד שני אני חייב לפחות 6 חיבורים כדי שיהיה לי אופק התרחבות בכוננים בטווח הקרוב.

השאלה שלי: האם עדיף לקנות לוח 660B ולהוסיף מתאם SATA-PCIE עם נגיד 6-8 חיבורים (עולה סביבות 60-70$ באמזון, אם אני כבר קונה כזה מתאם אז אין טעם בפחות מ-6) או ללכת על ובעתיד, אם אצטרך, לקנות מתאם לחיבור עוד כונני SATA.

האם מתאמים כאלו מומלצים ובאמת יכולים לתמוך ב-6-8 כוננים שעובדים במקביל ועדין לספק להם מספיק רוחב פס לכתיבה\קריאה?

אולי יש סיבה אחרת להעדיף בכל מקרה עבור השימוש שלי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה הולך לעבוד בעומס כבד אתה צריך לוח שיכול לעמוד בדרישות החשמל של המעבד אז אתה צריך איכותי לכל הפחות .

אם אתה רוצה לחבר כרטיס pci-e חיצוני עם חיבורי SATA , אתה צריך שיהיה ללוח חיבור pci-eX4 בנוסף ל 16 של כרטיס המסך .

האם אתה מוצא לוח שהוא גם איכותי וגם עם pci-eX4 ?  

הכרטיסים שהצגת באמזון הם כרטיסים של pciex1 . הם לא מספיק טובים ל4 דיסקים . הם מתאימים ל2-3 . אם אתה מחפש ביצועים  לכתיבה רציפה ,  4 דיסקים יעמיסו עליהם . 

עדיף לוח עם 6 וכרטיס נוסף לעוד 2 על פני לוח עם 4 וכרטיס לעוד 4 . 

שורה תחתונה , קח לוח עם 6 SATA , אם אפשר אז שגם יהיה לו pcieX4 . 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...