fractal define 7 vs meshify 2 למערכת שקטה ומאוררת - ספקים ומארזים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

fractal define 7 vs meshify 2 למערכת שקטה ומאוררת

omertgm
 Share

Recommended Posts

שלום,

אני מתכנן לבנות מערכת חדשה עם אחד המארזים הנ"ל. אני אוהב בהם את העיצוב המינימליסטי, ללא וחלונות ראווה, איכות בניה מעולה והמון גמישות להתרחבות בקונפיגורציות שונות. זה מארז שילך איתי לעוד עשור לפחות. אני כבר 11 שנה עם מארז Thermaltake V3 Black שעבר די הרבה מודיפיקציות פנימיות כדי שיהיה שקט ומאוורר- על כל הפנלים הפנימיים הדבקתי ספוגים ומבודדי קול שונים + 6 מאווררי 12ס"מ שקטים ששומרים על i5-2400 ו-GTX970 די שקטים גם במאמץ ממושך.

השימוש העיקרי במערכת החדשה יהיה עריכת בפרמייר ובנוסף עיבוד תמונה כך ששימוש ב-CPU יהיה משמעותי. עם הזמן צפויים להתווסף עוד ועוד HDD 3.5' לאכסון קובצי מקור של באיכות גבוהה. יתכן ובעתיד יתווסף GPU חזק לעבודה עם אפטר אפקט.

חשוב לי במיוחד עבודה שקטה ככל שניתן במאמץ מלא וממושך. זה עניין של טעם אישי ורגישות גבוהה שיש לי לרעש. כמה שיותר שקט ככה יותר טוב.

קראתי הרבה ביקורות שה-define 7 סבבה והכל רק שטמפ' המעבד יחסית גבוהה בגלל זרימת אוויר לא מספיקה.

ברור לי שהטמפ' הגבוהה לא באמת מהווה בעיה אך היא מובילה ל-RPM גבוהה יותר במאוורר ה-CPU ועדין גוררת אותו לעבוד בטמפ' פחות נעימות (גם אם זה עדין בטווח התקין).

אני מוכן להשקיע במאווררים טובים ושקטים למארז שיכניסו יותר אוויר על פני\בנוסף לאלו שמגיעים מותקנים.

אופציה אחרת היא ללכת על meshify 2 בו אין את "בעיית" התחממות המעבד אבל יחסית ל-define 7 הוא יותר רועש במידה לא מבוטלת.

גם בו ניתן להשקיע באותם מאווררים טובים ושקטים והפעם במטרה להקטין את הרעש.

בקיצור, ברור לי שיש טרייד-אוף בין אוורור גבוה לרעש נמוך. אני מוכן להשקיע באוורור איכותי במטרה לגשר על הפער ולהשיג רעש נמוך עם אוורור סביר.

מה לדעתכם הגישה הנכונה, ללכת על meshify 2 או define 7? 
הנטייה שלי היא על define 7 בגלל שהוא מוכוון בכל רמ"ח אבריו לשקט אבל מצד שני אולי אפשר לקבל יותר שקט פשוט על ידי כך שיש אוורור איכותי יותר...

דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

יתכן ובעתיד יתווסף GPU חזק לעבודה עם אפטר אפקט.

AE  לא מרוויח כמעט כלום מכרטיס מסך "חזק".

לעצם העניין - מה הרכישים המסתמנים ? מעבד, , כרטיס מסך ?

לפי זה יהיה אפשר לבחור צד ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צודק, הוא אוהב ליבות CPU.

חשבתי על GPU חזק בעתיד כדי לאפשר הרצה יותר חלקה בפרמייר לחומרים כבדים.

GPU נוכחי, שישאר לעתיד הנראה, הוא 970GTX צנוע ושקט בגרסה עם מאורר אחד בלבד (של גיגבייט).

CPU אני כנראה קונה 12700 רגיל, אלה אם גרסת ה-K עדיפה משמעותית לעיבוד . אני לא מאוד לחוץ בקנייה ואולי אחכה לראות מה 13700 ידע לתת.

קירור CPU יהיה כנראה NH-U12A או דומה, לא הולך על מים בשלב זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

CPU אני כנראה קונה 12700 רגיל, אלה אם גרסת ה-K עדיפה משמעותית לעיבוד וידאו

זה יכול להיות 15 אחוז הבדל לטובת K .

ציטוט של omertgm

לא הולך על קירור מים בשלב זה

אז לא ממש יש לך ברירה.

לך על 2 עם מאווררים שקטים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אשמח לראות מבדקי ביצועים לפרמייר ולייטרום עם ובלי K, ממה שבדקתי אין כזה הבדל..

אתה אומר שאי אפשר לשפר בD7 את מצב המעבד?

גם אם שמים 3 מאוררים עם לחץ סטטי גבוה בכניסה ועוד אחד עם אוורור חזק ביציאה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אומר שבנתוני פתיחה, AS IS , המארז 2 בנוי יותר טוב למשימה.

מה אפשר לעשות ב / עם כל אחד זה כבר סיפור אחר,

גם כמה הצלחה תהיה עם זה באופי הפעילות של המערכת שלך

היא סימן שאלה לא קטן.

ציטוט של omertgm

ברור שזה מתיחס לשלב שלפני היצוא, כלומר לאיך שהמחשב מתמודד עם העריכה עצמה,

כמה פריימים נופלים בקודקים שונים וכו'.

אין לי כרגע את הסרטון, אבל זה המצב ספציפית בפרמייר ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

או קיי

הנה, מצאתי. דקה 8:58....

https://www.youtube.com/watch?v=78uoewvJ6H4

אההה

זה "רק" 10 אחוז, לא זכרתי נכון.

ה - 15 מתיחס למעבד ללא גרפית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

אני אומר שבנתוני פתיחה, AS IS , המארז 2 בנוי יותר טוב למשימה.

אשמח לשמוע למה בנתוני פתיחה הוא עדיף?

זה קשור לשימוש באוורור מעבד רגיל ולא למים?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של omertgm

אופציה אחרת היא ללכת על meshify 2 בו אין את "בעיית" התחממות המעבד אבל יחסית ל-define 7 הוא יותר רועש במידה לא מבוטלת.

הסתמכתי על דבריך, זה לא שצללתי לביקורות על שני המארזים.

מן הסתם ב - meshify  יש זרימת אוויר טובה יותר מעצם המבנה שלו,

על חשבון השקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה לא לחוץ בקניה רק תדע שמאמזון אפשר להשיג 12700K באזור ה1300 פעם בחודש חודשיים.
הדרך שבה אתה מסתכל על זרימת אוויר כנגד רעש היא לא נכונה עובדתית, ככל שזרימת האוויר טובה יותר ככה המאוררים יכולים להסתובב לאט יותר וכמעט תמיד עדיף מארז מאורר היטב מאשר מארז "שקט"

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של fab2244

אפשר גם ללכת על Fractal Design Torrent, רק להחליף את המאווררים בתחתית, הם רועשים מאוד במאמץ.

אני צריך יכולת הרחבה משמעותית לכונני 3.5', הטוררנט מאפשר רק 2 בעוד D7 מאפשר 15...

ציטוט של Moon-Mage

הדרך שבה אתה מסתכל על זרימת אוויר כנגד רעש היא לא נכונה עובדתית, ככל שזרימת האוויר טובה יותר ככה המאוררים יכולים להסתובב לאט יותר וכמעט תמיד עדיף מארז מאורר היטב מאשר מארז "שקט"

כמובן שמארז חנוק יביא לרעש מוגבר בגלל טמפ' גבוהה אבל ה-D7 לא מאוד חנוק, הוא פשוט לא מאוורר כמו M2.
אני חושב לשים 3 מאווררי NF-A14 (עם מתאם LNA ל-RPM נמוך) שנותנים לחץ סטטי של 1.5mm H₂O וזה במקום 2 המאווררים שמגיעים מותקנים עם המארז בכניסה שנותנים לחץ סטטי של 0.7mm H₂O. שאר הנתונים שלהם זהים - כמות אוויר של 68CMF~ ורעש של 19dB~.

התצורה הזו מאפשרת משמעותית יותר אוויר נכנס. להבנתי, המאוררים המותקנים מראש ב-D7 לא מצליחים להתגבר על ההתנגדות של דלת המארז ופילטר האבק (יש להם לחץ סטטי נמוך למדי) ולכן הוא קצת חנוק.

מצד שני עם ה-M2, אפשר לקחת 3 מאווררי NF-A14 FLX שבתצורת LNA (RPM נמוך) נותנים 1.2mm H₂O עם 60CMF אבל שקטים יותר 16.4dB ולשים אותם במקום ה-2 המותקנים (שזהים למותקנים ב-D7). ככה אני מקבל את אפילו יותר איוורור אבל בפחות רעש (2.5dB זה הבדל לא זניח). הם גם יכולים לרדת ל 14dB אם צריך (0.9mm H₂O, 52CMF). שלושה כאלו, גם במצב הכי שקט שלהם ULNA, יתנו כנראה רמת אוורור דומה לאלו של 2 המורכבים מראש.

ברור לי שיש פה השקעה כספית כל כמה מאות שקלים רק על מאווררים אבל אני מוכן להשקיע בתמורה לשקט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמובן שאם אתה מכניס למשוואה את סוגיית החלפת המאווררים ההחלטה נעשית פחות וודאית. 

לדעתי עדיף לך ללכת על ה Meshify 2.

אם מסתכלים על הביקורות של Gamers עבור המארזים האלה ומתמקדים בבדיקה שהם קוראים לה normalized noise.

אפשר לראות שבביקורת של (חיפשתי משהו יחסית חדש כדי לראות כמה שיותר השוואות רלוונטיות)

אפשר לראות שהטמפרטורה של המעבד מגיע לאזור ה 53 מעלות מעל הסביבה עם הגבלה של 36dBA עבור הרעש.

https://youtu.be/HBxo2_lwKps

20:31.

Define 7 לא מופיע שם אז אם נלך לביקורת שלו.

אפשר לראות בדקה 14:03 שהטמפרטורה של המעבד במצב סטוק היא 62.5 מעל הסביבה.

ב21:54 אפשר לראות שבמצב הזה מתקבל רמת רעש של 34.6dBA.

כמעט כמו בבדיקה הקודמת אבל עם הבדל משמעותי של כ 10 מעלות למעבד.

אגב, אתה גם יכול לשקול לרכוש איזה מארז שתרצה מרעיש ככל האפשר לצוות את זה עם air pods max שיש להם השתקה אקטיבית מעולה ולא יחממו לך את האוזניים.

נערך על-ידי KobyC92
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי את הסקירות, בהחלט אינפורמטיבי ותודה :)

עם D7 רואים שטמפ' המעבד משתפרת כשמחליפים את המאוורריים בחזית ליותר איכותיים והוא היחיד "שלא מצליח" להגיע לרמת 36dB משמע הוא "שקט מדי" וזה "פוגע" במיקום שלו לעומת אחרים. זה בגדול מה שאני מתכנן לעשות+מאורר נוסף בחזית ולהחליף את האחורי לאחד עם הרבה יותר אוורור החוצה.
M2 רועש וצריך להחליף לו מאוררים לסוג שקט בהרבה (NF-A14 FLX עם המתאמים השקטים) שאני לא רואה שיש להשיג בארץ. כנראה צריך להזמין מאמזון שזה לא אידיאלי מבחינתי (אין החזר מע"מ לחברה) אבל גם לא סיפור גדול.

דבר אחד שלא ראיתי שבדקו בשום מקום הוא האפקט של להוריד את הפלסטיק שנמצא לפני המאווררים בחזית (לא הדלת אלה גריל הפלסטיק שהרווחים בו פונים כלפי מטה). מניח שזה מעלה מעט את הרעש אבל אולי מאפשר יותר אוויר למאוררים. חפרתי מ-overclock.net את התרשים בתמונה, נראה שזה יכול להיות משמעותי לזרימת האוויר.

אולי מה שיכריע בהחלטה זה היכולת לשים כונן 5.25' ב-D7 שאין ב-M2. לא יודע למה הוא יוכל לשמש אותי אבל לא יזיק שיהיה...

Min Fan clearance.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...