ציוד פרטי עם הפייבר של בזק - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ציוד פרטי עם הפייבר של בזק

AlexaRR
 Share

Recommended Posts

לפני שנה בערך, לאחר כמות הבעיות והיציבות עם התשתית/הראוטר של , חפשתי אפשרות להשתמש ברוטר פרטי. 

במקום לקנות ראוטר פשוט וזול רציתי לוודא שלא יהיו יותר בעיות יציבות עקב שימוש כבד בבית. בסופו של דבר קניתי ראוטר מחברה שקוראים לי ubiquiti הנקרא Unifi Dream Machine Pro

https://store.ui.com/collections/unifi-network-unifi-os-consoles/products/udm-pro

spacer.png

מאז שחיברתי אותו לא הייתי צריכה יותר להתקשר להוט כדי להתלוננן על יציבות האינטרנט.

לפני שבוע בערך, התחילה לפרוש את תשתית הפייבר שלהם באזור שלי והתחלתי לחקור את האפשרות להתחבר לתשתית שלהם עם הראוטר שלי (יש לו כניסתwan sfp/sfp+ בצד ימין)

האם אני חייבת לקנות את הרסיב sfp מבזק או שאני יכולה לקנות אחד מהשוק? (למשל: https://eu.store.ui.com/collections/operator-isp-infrastructure/products/uf-instant)

נערך על-ידי AlexaRR
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי מה שזכור לי בזק\סלקום רושמות\מאקטבות את הציוד אצלהם במערכת לכן סביר להניח שלא יתמוך As is.

אם ניתן לרשום משהו חיצוני או לא תצטרכי להתייעץ עם התמיכה שלהם (מומלץ להגיע למישהו בכיר יותר על מנת למנוע בזבוז זמן עם נציגים שלא ככ מבינים על מה מדובר)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

לפי מה שזכור לי בזק\סלקום רושמות\מאקטבות את הציוד אצלהם במערכת לכן סביר להניח שלא יתמוך As is.

אם ניתן לרשום משהו חיצוני או לא תצטרכי להתייעץ עם התמיכה שלהם (מומלץ להגיע למישהו בכיר יותר על מנת למנוע בזבוז זמן עם נציגים שלא ככ מבינים על מה מדובר)

אוקי תודה רבה ❤️

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

איך הסתדר לך בסוף?

אני באותה דילמה, ולא רוצה לשלם להם 20שׁ״ח כל חודש לנצח.

האם מספיק ממיר אופטי  לנחושת , ואז לחבר לראוטר הקיים שלי ? כבר היום המודם שיש לי הוא ב- bridge mode.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני באותו מצב.  כעת עם DSL ונתב פרטי.  יש לי גם נתב VDSL של עם כניסות LAN של 1GB.  דגם נטגיר N600.

אם אני מזמין חיבור סיבים מבזק, מה אני צריך לבקש או לקנות כדי שאפשר יהיה לפחות בהתחלה לחבר את הסיב אל הנטגיר כנתב ראשי?

אני לא רוצה לגעת ב DSL כל עוד לא בדקתי שחיבור הסיבים עובד כמה ימים ללא תקלות או ניתוקים עם הספק של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של ronimosh

איך הסתדר לך בסוף?

אני באותה דילמה, ולא רוצה לשלם להם 20שׁ״ח כל חודש לנצח.

האם מספיק ממיר אופטי  לנחושת , ואז לחבר לראוטר הקיים שלי ? כבר היום המודם שיש לי הוא ב- bridge mode.

הסיבים האופטיים עדיין לא הגיעו אלי, אבל לפי המחקר שלי אני יכולה פשוט לקנות מתאם sfp מבזק ב180 שקל ולחבר את זה ישירות לראוטר שלי וזה אמרו לעבוד, בעוד כמה ימים כנראה תיתן לי להיתחבר לסיבים שלה אז נראה אז

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kalda01

אני באותו מצב.  כעת עם DSL ונתב פרטי.  יש לי גם נתב VDSL של בזק עם כניסות LAN של 1GB.  דגם נטגיר N600.

אם אני מזמין חיבור סיבים מבזק, מה אני צריך לבקש או לקנות כדי שאפשר יהיה לפחות בהתחלה לחבר את הסיב אל הנטגיר כנתב ראשי?

אני לא רוצה לגעת ב DSL כל עוד לא בדקתי שחיבור הסיבים עובד כמה ימים ללא תקלות או ניתוקים עם הספק של בזק.

אני חושבת שצריך לומר להם שאתה לא רוצה שהם יתקינו את הרוטר הפרטי שלהם ושבמקום לבקש לקנות רסיב sfp מהם (בערך 180 שקל ממה שאני שמעתי). ואז לקנות משהו שקוראים לו media converter שמקבל sfp ומוציא ethernet, אפשר גם לקנות ראוטר עם חיבור sfp מובנה, אבל  הם לא מאוד זולים ומיועדים בדרך כלל לעסקים (מה שאני קניתי עלה 379$ לא כולל מעמ ועלות משלוח, אני חושבת שהמעמ היה בערך 370 שקל והמשלוח היה 80$)

אפשר גם לקנות רסיבר sfp משוק הפרטי אבל לא כולם עובדים, ויש לי חבר שמתעסק בדברים כאלה והוא אמר ש180 שקל זה מחיר סביר לרסיבר. 

מצאתי את הרשימה הזאת http://www.bezeq.co.il/media/PDF/gpon.pdf?WT.isp=footer

מקווה שעזרתי 3>

נערך על-ידי AlexaRR
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רק מציין עובדה שמתאם SFP עולה באמזון פחות מ 20 דולר...180 נראה לי מוגזם.

אבל הייתי שמח שמישהו יעשה לי סדר.  יש אצלי תשתית סיבים של עד העמוד מחוץ לבית.

נניח שאני רוכש מבזק את המתאם SFP שלהם ומזמין התקנה מבזק.  אם מחר אני מחליט להתנתק מבזק ולעבור נניח לסלקום,

הם יחייבו אותי לקחת את המתאם שהם נותנים/משכירים/מוכרים? 

שאלה שנייה:

האם הממיר האופטי הזה יתאים למתאם SFP של בזק? https://www.benda.co.il/product/mc220l-sfp-giga-lan-tp-link/

נערך על-ידי kalda01
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של kalda01

אני רק מציין עובדה שמתאם SFP עולה באמזון פחות מ 20 דולר...180 נראה לי מוגזם.

אבל הייתי שמח שמישהו יעשה לי סדר.  יש אצלי תשתית סיבים של בזק עד העמוד מחוץ לבית.

נניח שאני רוכש מבזק את המתאם SFP שלהם ומזמין התקנה מבזק.  אם מחר אני מחליט להתנתק מבזק ולעבור נניח לסלקום,

הם יחייבו אותי לקחת את המתאם שהם נותנים/משכירים/מוכרים? 

שאלה שנייה:

האם הממיר האופטי הזה יתאים למתאם SFP של בזק? https://www.benda.co.il/product/mc220l-sfp-giga-lan-tp-link/

1. 180 שקל למתאם sfp של gpon  זה יחסית זול. האמת שזה מגיע לפייבר, הכל תלוי בחוזק הליזר של המתאם, מרחק ומהירות.

2. אני לא בטוחה, אתה קונה מבזק את המתאם sfp, אתה לא מחזיר אותו שאתה עובר לחברה אחרת, לגבי סלקום, אני לא בטוחה, הכל תלוי באזיה סוג ציוד קצה מרשה הם נותנים להתחבר, אני עשיתי מחקר רק על כי אני גרה בבית פרטי ובזק החליטו להתקין תשתית ברחוב שלי. (אבל הם עדיין לא נותנים לי להתחבר, אם אני הולכת לאתר שלהם לבדוק את הכתובת שלי זה חוזר עם  ״Bfiber ממש מעבר לפינה!״. בכתובת שלא מחוברת זה חוזר עם ״אנחנו עובדים על זה!״, שנישיתי להתקשר אילהם הם אמרו לי שאין לי עדיין תשתית, שזה דיי מוזר כי אני יכולה לראות את מה שהם התקנו ורחוב לידנו (עם ביתים פרטיים) כבר מחובר אז אני פשוט מחכה ובודקת באתר כל שבוע, אם משהו יודע מה זה אומר זה יהיה נחמד אם תוכלו לשלוח לי הודעה)

נערך על-ידי AlexaRR
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הזמנתי התקנה של לשבוע הבא 

גם את המתאם שלהם הטכנאי יביא לי.

ממיר אופטי אקנה ב KSP.  זה אותו דגם שנמכר בחנות של .

נראה בזמן אמת אם זה יתחבר עם הראוטר שלי.

נערך על-ידי kalda01
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...