מתלבט קשות מה עדיף RTX3070 או RTX3070TI או RTX3080 על מעבד i7-9700k ואם בכלל - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מתלבט קשות מה עדיף RTX3070 או RTX3070TI או RTX3080 על מעבד i7-9700k ואם בכלל

AlexBe
 Share

Recommended Posts

מתלבט איזה מהכרטיסים הנ"ל לקחת(לקנות/לשדרג) 

המחשב הנוכחי מבוסס i7-9700k , 16gram ספק 750W איכותי, לוח אם מסך עם רזולוציה 1440p 165hz gsync. 

המטרה להריץ משחקים כבדים על מקסימום גרפיקה(עם ray tracing  עם DLSS) עם fps של כ 70 ומעלה (בטווח של כ 3 שנים הקרובות)

מחפש מקסימום אפקטיביות\ניצול , בלהתחשב בעלות תועלת.

לכאורה הכי פשוט זה ללכת על 3080 אבל ראיתי באתר שבודק צוואר בקבוק "תיאורתי" שיהיה לי צוואר בקבוק של כ 7% , זאת אומרת לדוגמא במקום שמשחק X ירוץ על 80FPS זה ירד ל 74 ( הבנתי נכון ?)

לעומת זאת אם אקח 3070TI יהיה לפי אותו אתר רק 1.8% צוואר בקבוק לכן משחק X במקום לרוץ על 65FPS(כפער שנבדק בין הכרטיסים הנ"ל)  ירד ל 63 fps 

זאת אומרת יהיה בניהם רק 15 אחוז הפרש אפקטיבי ב FPS .

לוקח בחשבון שעוד אוכל לעשות OC קטן על 3070ti ואז עוד יותר הפער יצתמצם .

לגבי ה 3070 בלבד לפי הבנתי לא יהיה צוור בקבוק בכלל אבל החלש מבניהם והחשש שלא בהכרח יספיק לטווח הארוך.

* יש עוד אופציה להביא מעבד I9-9900K בתוספת 700 ש"ח(מחבר) ואז לפי האתר שבודק "צוואר בקבוק" אפילו אם אקח את ה 3080 הכל יעבוד בניצול מקסימלי אבל אז זה כבר התעסקות עם החלפת משחות תרמיות ופירוק והרכבה של הקירור של המעבד נראה לי זה סיפור מורכב מרק להשלוף כרטיס גרפי ולהכניס חדש.

אני בדילמות ,

יש המלצות לפתרון אחר ,חוות דעת או הסתיגויות ? 

נערך על-ידי AlexBe
הוספת מידע
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סורי שכחתי לרשום , עכשיו עדכנתי בשורות 

הרזולוציה תהיי 1440p( 165hz +gsync) 

נזכרתי אולי אוכל לעשות OC למעבד( oc אוטומטי ע"י afterburner  או   Inter tuning utility, השאלה בכמה ואם בכלל זה יצמצם את צוואר הבקבוק? פתרון יעיל? 

ואם כן לכמה צריך להגיע ב OC בשביל זה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה התקציב שלך?
יש מבצע עכשיו על 3070TI של בניואג
https://www.newegg.com/global/il-en/evga-geforce-rtx-3070-ti-08g-p5-3797-kl/p/N82E16814487550?Item=N82E16814487550&quicklink=true
וזה יהיה מצוין עם המעבד שלך ולא הייתי מנסה להשיג 9900 אלא אם זה ממש בגרושים.

אם אתה רוצה בכל מקרה להשקיע אז יש גם 3080 12GB(כמעט כמו 3080TI) ב4000
https://www.newegg.com/global/il-en/evga-geforce-rtx-3080-12g-p5-4865-kl/p/N82E16814487557?Item=N82E16814487557&quicklink=true
הסיבה להזמין דווקא כרטיס של היא שהם נותנים אחריות בינלאומית.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכל שאלה של מחיר אבל אני הייתי מכוון ל 3080-12gb . 

קשה להמליץ כרגע על רכישה של חדש בארץ . עדיף חול או משומש  ( לגבי שניהם , עם אחריות )

אתה רוכש כרטיס חדש למחשב בן 3 + , נראה לי שעדיף להיות במצב שהכרטיס לא ממצה את עצמו מאשר להיות במצב שהכרטיס יתברר כפחות ממה שהיית יכול לנצל .

אפשר לצאת מנק' הנחה שמשחקים של מחר יהיו יותר כבדים גרפית מאשר המשחקים של היום , העומס על כרטיסי המסך עולה הדרגתית , העומס על המעבד עולה בעיקר כאשר עוברים למנוע משחקים חדש שיודע לנצל יותר ליבות , אז זה בקפיצות .

הבעיה לדעתי עם החלפת מעבד זה לא העלות 700 ש"ח ל 9900 זה מחיר סבבה , אתה תוכל למכור את ה 9700 ב 400-500 ש"ח בקלות לאחר מכן , פשוט נתת התחושה שאתה שהחלפת מעבד זה 'תיק' מבחינתך וככל הנראה אתה  לא מיומן.  זה לא סיפור מורכב אבל תמיד יש סיכוי לנזק למי שאינו מיומן . ( וכמובן לעשות עדכון ביוס לפני החלפת מעבד ) 

הייתי מתחיל מרכישה של כרטיס מסך חזק ורק אם המעבד לא מספיק טוב אז אפשר להתקדם שם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

מה התקציב שלך?
יש מבצע עכשיו על 3070TI של EVGA בניואג
https://www.newegg.com/global/il-en/evga-geforce-rtx-3070-ti-08g-p5-3797-kl/p/N82E16814487550?Item=N82E16814487550&quicklink=true
וזה יהיה מצוין עם המעבד שלך ולא הייתי מנסה להשיג 9900 אלא אם זה ממש בגרושים.

אם אתה רוצה בכל מקרה להשקיע אז יש גם 3080 12GB(כמעט כמו 3080TI) ב4000
https://www.newegg.com/global/il-en/evga-geforce-rtx-3080-12g-p5-4865-kl/p/N82E16814487557?Item=N82E16814487557&quicklink=true
הסיבה להזמין דווקא כרטיס של EVGA היא שהם נותנים אחריות בינלאומית.

תקציב סביב 4000 

אין לי ניסיון עם ,

1.להזמין מהם זה בטוח?

2. המחיר שם שאני רואה עם המשלוח ומיסים הוא סופי? 

אין לי בעיה לקחת 3080 השאלה מה עם צוואר הבקבוק, הכרטיס לא יהיה בחוסר ניצול

ואז מה שיכול לגרום זה אולי להרבה עליות וירידות של fps מה שאולי יתבטא בגמגום בתמונה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

הכל שאלה של מחיר אבל אני הייתי מכוון ל 3080-12gb . 

קשה להמליץ כרגע על רכישה של חדש בארץ . עדיף חול או משומש  ( לגבי שניהם , עם אחריות )

אתה רוכש כרטיס חדש למחשב בן 3 + , נראה לי שעדיף להיות במצב שהכרטיס לא ממצה את עצמו מאשר להיות במצב שהכרטיס יתברר כפחות ממה שהיית יכול לנצל .

אפשר לצאת מנק' הנחה שמשחקים של מחר יהיו יותר כבדים גרפית מאשר המשחקים של היום , העומס על כרטיסי המסך עולה הדרגתית , העומס על המעבד עולה בעיקר כאשר עוברים למנוע משחקים חדש שיודע לנצל יותר ליבות , אז זה בקפיצות .

הבעיה לדעתי עם החלפת מעבד זה לא העלות 700 ש"ח ל 9900 זה מחיר סבבה , אתה תוכל למכור את ה 9700 ב 400-500 ש"ח בקלות לאחר מכן , פשוט נתת התחושה שאתה שהחלפת מעבד זה 'תיק' מבחינתך וככל הנראה אתה  לא מיומן.  זה לא סיפור מורכב אבל תמיד יש סיכוי לנזק למי שאינו מיומן . ( וכמובן לעשות עדכון ביוס לפני החלפת מעבד ) 

הייתי מתחיל מרכישה של כרטיס מסך חזק ורק אם המעבד לא מספיק טוב אז אפשר להתקדם שם.

תודה, 

חובה לעשות עדכון ביוס? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של AlexBe

תקציב סביב 4000 

אין לי ניסיון עם Newegg,

1.להזמין מהם זה בטוח?

2. המחיר שם שאני רואה עם המשלוח ומיסים הוא סופי? 

אין לי בעיה לקחת 3080 השאלה מה עם צוואר הבקבוק, הכרטיס לא יהיה בחוסר ניצול

ואז מה שיכול לגרום זה אולי להרבה עליות וירידות של fps מה שאולי יתבטא בגמגום בתמונה? 

1. לי מעולם לא היתה בעיה.

2. המחיר סופי כולל משלוח עד הבית.

תמיד יש צוואר בקבוק, במקרה של המחשב שלך עם ה3080 איזה רכיב יהיה צוואר הבקבוק תלוי בעיקר במשחק, בelden ring או cyberpunk סביר להניח שזה יהיה כרטיס המסך, בCSGO זה יהיה המעבד.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1.ברכישה באפשרויותרושם תוספת לביטוח למשלוח בלה בלה, מה ההשלכות? אם מוסיף ביטוח כבר מרגיש פחות כדאי מבחינת מחיר אם רוכש בלי ביטוח משלוח, מה ההשלכות? יכול להיות לא יגיע המוצר והלך הכסף? 

2. יש אופציה של תוספת אחריות 2 או 3 אם רושם בלי תוספת מה זה אומר ללא אחריות בכלל או אחריות לשנה? 

נערך על-ידי AlexBe
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי את עניין הביטוח במשלוח , כל עוד זה לא אצלך זה לא בעיה שלך. ברגע שזה מגיע אליך אתה מסריט בווידאו ( בעזרת חבר אם צריך ) את הפתיחה של המוצר ( כולל דברים שאתה קונה בארץ , לא משנה ממי, אי אפשר לסמוך על אף אחד , מניסיון )  כדי להראות אם יש או אין נזק בפתיחה ואם יש אז זה לא בעיה שלך .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

3.

האחריות היא לא מול , מולם זה רק אחריות 30 יום .

האחריות היא 3 שנים  מול . שולחים למרכז שירות שלהם ( לרוב באירופה ) לדעתי משלוח הלוך עליך ( טעון בדיקה )  ומשלוח חזור עליהם . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...