מיקרו-גמגומים בזמן הזזת עכבר במשחקים - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מיקרו-גמגומים בזמן הזזת עכבר במשחקים

AlexBe
 Share

Recommended Posts

שלום, 

יש לי בעיה שמציקה/מטרידה ומורידה לי את חווית הגיימינג בזמן משחקים מסוימים,

הבעיה היא בזמן שאני משחק, כשאני מתמקד עם העכבר על רקע/אופק ומזיז את בצורה איטי אני מקבל מן מיקרו תזוזות מגומגמות במקום לקבל תחושה חלקה של 60-120 fps  (כאילו עקבה של העכבר לא מדויקת, זה יותר מורגש בתנועה אלכסונית איטית).

לעומת זאת כשאני מנסה בתזוזה עם בקר PS5 שלי הכל עובד חלק להפליא והחוויה טובה.

ה fps בהמשחקים עצמם  יציב על 70-100 יציב ללא גמגומים. אם זאת בעכבר עצמו מורגשים הגמגום בתנועת העכבר הנ"ל. 

לא מצליח לעלות על גורם הבעיה, החלפתי עכבר לא ממש עזר , ניסיתי לשחק בהגדרות ללא פתרון, 

כרגע מפרט רזולוציה 1440p. עכבר רייזר

אולי כי העין שלי רגישה מדי לתנועה לא יודע אבל אשמח לפתרון, מבאס שבמחשב בחלק מהמשחקים החוויה של התנועה פחותה מקונסולות. 

***מעלה סרטון באיכות ירודה עם ניסיון להדגמה של הבעיה, בהתחלה מזיז את המצלמה עם בקר ps5 אחרי זה עם העכבר, תשימו לב למצלמה ברקע קווי קרמיקה איך עם הבקר בהתחלה זה יחסית חלק ואחרי זה שעובר לעכבר מרגישים יותר ריצודים. אמת שבסרטון לא ממש מורגש ההבדל בגלל שינויים באיכות לצערי VID-20220331-WA0008.gif.f209f1ea0a21feca238a2a6b905048fc.gif

נערך על-ידי AlexBe
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• AlexBe changed the title to מיקרו-גמגומים בזמן הזזת עכבר במשחקים
ציטוט של AlexBe

שלום, 

יש לי בעיה שמציקה/מטרידה ומורידה לי את חווית הגיימינג בזמן משחקים מסוימים,

הבעיה היא בזמן שאני משחק, כשאני מתמקד עם העכבר על רקע/אופק ומזיז את בצורה איטי אני מקבל מן מיקרו תזוזות מגומגמות במקום לקבל תחושה חלקה של 60-120 fps  (כאילו עקבה של העכבר לא מדויקת, זה יותר מורגש בתנועה אלכסונית איטית).

לעומת זאת כשאני מנסה בתזוזה עם בקר PS5 שלי הכל עובד חלק להפליא והחוויה טובה.

ה fps בהמשחקים עצמם  יציב על 70-100 יציב ללא גמגומים. אם זאת בעכבר עצמו מורגשים הגמגום בתנועת העכבר הנ"ל. 

לא מצליח לעלות על גורם הבעיה, החלפתי עכבר לא ממש עזר , ניסיתי לשחק בהגדרות ללא פתרון, 

כרגע מפרט רזולוציה 1440p. עכבר רייזר

אולי כי העין שלי רגישה מדי לתנועה לא יודע אבל אשמח לפתרון, מבאס שבמחשב בחלק מהמשחקים החוויה של התנועה פחותה מקונסולות. 

אם אתה אומר שזה רק בחלק מהמשחקים אז זה לא קשור לחומרה, זה קשור להגדרות גראפיות / שליטה של אותם משחקים. הייתי ממליץ לבדוק בהגדרות שליטה קודם control settings במשחקים שעליהם אתה מתלונן שכבוי פיצ'ר שנקרא mouse smoothing או אם זה כבוי אולי להדליק אותו. לרוב אני אישית מכבה את הפיצ'ר אבל אולי דווקא במקרה שאתה מתאר זה יעזור להדליק. יש גם עוד משהו שנקרא stuttering / screen tearing שיכול להיות שזה משהו שאתה חווה שם ופשוט לא הצלחת להסביר אבל זה גם קשור למהירות תזוזה של המצלמה בזמן משחק ברגע שאין התאמה בין התמונות לשניה fps לrefresh rate תדר הרענון של המסך זה יכול לגרום לדבר הזה - במידה וזה מה שאתה מתאר אז vsync יכול לעזור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת כל בעיות ה stuterr וה tearing

מנעתי מאז שעברתי למסך gsync 165hz

ויחד עם הגדרות ב after burning 

למעשה משחק עם fps יציב ללא ירידות/עליות של ספייקים כי מגביל את ה fps לנמוך הממוצע, וככה שומר על fps יציב וחוויה טובה, נשאר לפתור את בעיית העכבר, 

שיחקתי עם Vsync, לא עזר חיפשתי בגדרות בתוך המשחק smooth לפחות במשחק האחרון בכלל לא ראיתי את האופציה אבדוק שוב 

נערך על-ידי AlexBe
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של AlexBe

האמת כל בעיות ה stuterr וה tearing

מנעתי מאז שעברתי למסך gsync 165hz

ויחד עם הגדרות ב MSI after burning 

למעשה משחק עם fps יציב ללא ירידות/עליות של ספייקים כי מגביל את ה fps לנמוך הממוצע, וככה שומר על fps יציב וחוויה טובה, נשאר לפתור את בעיית העכבר, 

שיחקתי עם Vsync, לא עזר חיפשתי בגדרות בתוך המשחק smooth לפחות במשחק האחרון בכלל לא ראיתי את האופציה אבדוק שוב 

הסיבה היחידה שעם בקר בקונסולות לפחות זה זז חלק כי יש שם פיצ'ר שנקרא smoothing - במחשב יש mouse smoothing שמדמה את אותה תחושה. אם הפעלת gsync - במידה ובמשחק מוגדר vsync אתה צריך לכבות אותו כדי שזה לא יתנגש עם הגדרת הgsync. אישית לא שמעתי על תקלות gsync אבל תמיד אפשר לבטל את הפיצ'ר בהגדרות בקרה ולחלופין לנסות את vsync ההבדל הוא שזה יעמיס טיפה יותר על המעבד במקום על השבב שמובנה במסך עצמו. במידה ואתה משתמש ב gsync צריך לוודא שאתה נמצא על מצב משחק של מסך מלא full screen ולא איזה borderless

נערך על-ידי Gery Gorenshtein
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדכון :

אני חושב ששיפרתי את ביצוע העכבר  , עשיתי שני פעולות שאחת מהם עזרה או שניהם עזרו :

1. ביטלתי מ nvidia experience   את סימון ה in game overlay , קראתי ברשת שזה יכול להשפיע.

2. selective suspend usb  מה ה power managment ביטלתי .

שיפר את החוויה של ה smoothness 

נערך על-ידי AlexBe
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...