את המתחרים רוצה להפיל? תכפיל: Apple חושפת את שבב ה-M1 Ultra המשוגע - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

את המתחרים רוצה להפיל? תכפיל: Apple חושפת את שבב ה-M1 Ultra המשוגע

Recommended Posts

הנכווה ברותחין ..... בתור מי שהתלהב והתרשם עוד מה - M1 הבסיסי, הייתי לוקח את כל הממבו ג'מבו הטכני בערבון מוגבל. נכון, סביר להניח שהמעבד החדש יתן תפוקות יפות, אבל .... לא משהו שלא מהעולם הזה, כפי שבטח תפמפם עצמה ומקהלת החסידים ביוטיוב. בטח שכדרכה בקודש, זה יהיה רחוק מלהיות משתלם מבחינת עלות.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא ברור על מה אתה מדבר. המעבדים החדשים של הם חד משמעית כל מה שאפל הבטיחה, והביצועים שלהם הם כן "לא מהעולם הזה". לקח לאינטל שנה להשוות בערך את הביצועים ל-M1, והם עושים את זה ב..כמה יותר צריכת חשמל? פי 2? פי 4?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא ברור על מה אתה מדבר

שהטענות של נכונות חלקית.

השוס העיקרי שאין להמעיט בערכו הוא אכן עניין צריכת ההספק

של המעבדים שזה דבר באמת ראוי לציון.

אבל ....

עם הזמן התברר שה"ביצועים שלא מהעולם הזה", אם להיצמד לקלישאה שאמרתי,

הם די מוגבלים לתנאים כאלה ואחרים של תוכנות וקודקים מאוד ספציפיים 

שאפל הכניסה את ה"מנועים" של אותם הקודקים ל - M1 על כל גילגוליו.

וזה עוד מבלי להזכיר את התוכנות שנזנחו מאחור, אם זה בגלל ואם זה בגלל יצרן התוכנה עצמו.

בקיצור, הכצעקתה ?  חלקית .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

הם די מוגבלים לתנאים כאלה ואחרים של תוכנות אפל וקודקים מאוד ספציפיים 

עדיין לא ברור על מה אתה מדבר.

אפילו בתוכנות שלא הותאמו ל- ופועלות על אימולטור (!) הביצועים היו טובים יותר מהביצועים של המעבד המקביל של , שזה פשוט אבסורד.. מה גם שברור שזההתאמות זה רק עניין של זמן 🤷‍♂️

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

לא ברור על מה אתה מדבר. המעבדים החדשים של אפל הם חד משמעית כל מה שאפל הבטיחה, והביצועים שלהם הם כן "לא מהעולם הזה". לקח לאינטל שנה להשוות בערך את הביצועים ל-M1, והם עושים את זה ב..כמה יותר צריכת חשמל? פי 2? פי 4?

בולשיט! זה מה שיש לי להגיד!
תמיכה עלובה בתוכנות מקצועיות, מנוע UNREAL 5 לא נתמך כמו שצריך.

תוצאות ב-3D רחוקות מהמתחרים ב-X86, במיוחד בבלנדר, אין תמיכה ברמת החומרה ל-RT כמו שיש ל-.

האירוניה שכרטיסי מביסים את M1 ULTRA גם במגרש הביתי שלהם... "מטאל" API ולא כתבתי על התוצאות העלובות ב-OpenCL שלא פחות חשובות.

מתפארים בקידוד Prores קודאק קנייני של , BRAW רחוקים שנות אור מהמתחרים.

ולא לקחתי בחשבון שיש המון פלאגאין של צד שלישי שלא נתמכים נייטיב ב-M1 במיוחד 32 ביט שעדיין חשובים למקצוענים.

M1 מתחמם מאוד יצא לי לעבוד בסטודיו על כמה כאלו, כמובן שכל המעריצים ידאגו להסתיר את העובדות האלו.

באמת שאני לא מבין מה ההתלהבות! מעבד 5 ננו שעדיין לא מצליח להביס את אינטל במיוחד ב-single .

יש תחומים שאתה לא מבין בהם בכלל, אז למה לכתוב שטויות.

אגב, צריכת חשמל... את מי זה מעניין שמדובר על תחנות עבודה.

עוד בולשיט שאפל דוחפת, צריך להיות מטומטם לעבוד על ללא חיבור לחשמל כשמדובר על תוכנות מקצועיות.

נערך על-ידי urib
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

עם התגובה הטיפשית שהוא שלח לא בטוח שזה כזה מבורך :)

אם כבר, urib  ביטא את הדברים כפי שאני רואה

אותם ובמהות, הוא אמר את הדברים שרציתי לומר.

אולי קצת ביותר מידי בוטות, אבל שוב,

המהות היא נכונה ואף יותר, למיטב הבנתי.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של urib

כנראה שהמציאות יותר חזקה מההייפ של מחלקת השיווק של אפל...

אני מבין שיש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא, אבל אני במצב רוח טוב אז אני אסביר לך שוב לאט יותר, כדי שאולי הפעם תבין:

כשאפל הוציאה את ה-M1 לפני כמעט שנה וחצי, הביצועים שלהם היו "לא מהעולם הזה" - טובים יותר בסדרי גודל מכל מה שהיה לאינטל להציע, ובחלקיק מצריכת החשמל. כמו שאמרתי בתגובה הקודמת שאתה הגבת לה בזילזול אופייני אך מביך, לקח לאינטל בערך שנה (למעשה שנה וחצי) כדי להשוות את הביצועים - בדיוק כמו שהגרפים שלך שאספת בפינצטה מראים - וגם זה, כאמור, בדיוק כמו שאמרתי - תוך כדי צריכת חשמל גבוהה יותר פי 4 בערך אם לא יותר.

זאת היתה כל התגובה שלי, לא יותר ולא פחות, ועובדתית היא נכונה לחלוטין - כמו שאמרתי, אחרי בערך שנה מאז יציאת ה-M1 של אפל, הצליחה להשוות (בערך) את הביצועים אבל במחיר של צריכת חשמל גבוהה יותר באופן קיצוני.

אז מי שלא מחובר למציאות זה כנראה אתה, ומי שחולה בפאנבואיזם זה כנראה מי שגם יכולת הבנת הנקרא שלו בדיון הזה לוקה בחסר :)

אגב, ההשוואה שלך בין CPU ל-GPU מראה בדיוק כמה אתה "מבין" 😂 מי מדבר על 3090 בכלל? דיברנו על ה-M1 מול המעבדים של אינטל. כרטיס המסך של לא קשור לדיון הזה בשום צורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אני מבין שיש לך בעיה קשה בהבנת הנקרא, אבל אני במצב רוח טוב אז אני אסביר לך שוב לאט יותר, כדי שאולי הפעם תבין:

כשאפל הוציאה את ה-M1 לפני כמעט שנה וחצי, הביצועים שלהם היו "לא מהעולם הזה" - טובים יותר בסדרי גודל מכל מה שהיה לאינטל להציע, ובחלקיק מצריכת החשמל.

אני לא הולך לנהל ויכוח פה כי ממש אין לי זמן כמעט, אני רק שם פה סרטון ישן שמוכיח כמה ה-M1 הראשון היה גרוע בעבודה אמיתית!
בנוסף לזה, אני ממש מתפלא איך אתה כאיש חומרה לא שם לב לפרטים הקטנים שאפל כבר נמצאים בגבול היכולת IPC של המעבד.

שים לב שביצועי בודדת כמעט ולא השתנו מאז ה-M1 הראשון.

לגבי צריכת חשמל אני בספק גדול! שהמק סטודיו החדש צורך במאמץ 100W... מספיק לראות את הגופי ולהבין שמדובר במכשיר שפולט חום יותר ממעבד של 100W בלבד.

לגבי הכרטיס 3090... מי שהכניס אותו לסיפור זאת בעצמה, למעשה הכניסה לעצמה גול עצמי בעניין ה-3090.

שבוע טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...