שאלה לגבי סיבים אופטיים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה לגבי סיבים אופטיים

iveco
 Share

Recommended Posts

יש משהו שמאוד מבלבל אותי לפני עידן הסיבים היה 2 אפשרויות / והיה  צריך מודם בראוטר שיבצע חיוג לבזק RJ11 ולהוט COAX , עם הסיבים החדשים החיבור הוא RJ11 או שהממיר הדיגיטלי הוא המודם ? התשתית מתחברת לממיר ומהממיר בכבל לראוטר WAN ? איך זה עובד ?

אני מחפש ראוטר סיבים ואני לא מוצא זכר למודם .

עוד שאלה בהנחה וצריך מודם אני יכול לקחת ראוטר ישן להפוך אותו לברידג'  ולחבר אותו לראוטר חדש ? מודם אצל כולם זה אותו מודם ? או שיש מודם כמו פעם 56K ויש מודם עד 100  מגה וכו' ? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה הסתבכת ככה?

אל הבית שלך מגיע (אמיתי לגמריי)

משם יש לך 2 אפשרויות:

1. לקחת מוקדם ראוטר של החברה (עזוב פרוטוקולים, כל חברה "מחייגת" בדרך שונה) שאליו מתחבר ישירות הסיב.

2. לבקש מתאם (נכנס סיב יוצא RJ45) ומשם להמשיך איך שתרצה (כל ראוטר\מערכת מאש פרטי שיתמוך בדרך שבה החברה מחליטה לממש את "החיוג)

* אגב, סלקום מחייגים ב PPPOE (גם על תשתית וגם על סיב שלהם אם זכור לי נכון), פרטנר לעומת זאת החיבור הוא IP דינאמי בלי צורך לחייג\להגדיר שום דבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

למה הסתבכת ככה?

אל הבית שלך מגיע סיב אופטי (אמיתי לגמריי)

משם יש לך 2 אפשרויות:

1. לקחת מוקדם ראוטר של החברה (עזוב פרוטוקולים, כל חברה "מחייגת" בדרך שונה) שאליו מתחבר ישירות הסיב.

2. לבקש מתאם סיב אופטי (נכנס סיב יוצא RJ45) ומשם להמשיך איך שתרצה (כל ראוטר\מערכת מאש פרטי שיתמוך בדרך שבה החברה מחליטה לממש את "החיוג)

* אגב, סלקום מחייגים ב PPPOE (גם על תשתית בזק וגם על סיב שלהם אם זכור לי נכון), פרטנר לעומת זאת החיבור הוא IP דינאמי בלי צורך לחייג\להגדיר שום דבר.

אז לפי מה שאתה כותב כל ראוטר עם יציאות גיגה ביט אני יכול להפוך לסיבים דרך מתאם 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

בגדול כן,

בתנאי שבמקרה של סלקום\בזק למשל הנתב תומך PPPOE

PPPOE זה חייגן שם משתמש וסיסמא ?

תקן אותי אם אני טועה :

יש ראוטר של די לינק D-LINK DIR-615/T4A עולה 65 שקל יש לו פס רוחב WIFI של 300 מגה ביט וכניסה 10/100 השאלה אם אני מתחבר לחבילה של סיבים 300 מגה ומחבר את המתאם לראוטר ב WAN אז אני אקבל 300 מגה ביט ב WIFI ובכבל אני אקבל 100 ?

בעיקרון אפשר לעשות ככה ? אפשר לחסוך מלא כסף ולהתחבר דרך WIFI למה להשקיע כל כך הרבה כסף ? אז נכון לא יהיה 300 יהיה 250 - 280 .

נתב D-LINK DIR-615/T4A Router Wireless

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לך שאתה יכול לעקוף את מגבלת המהירות בכבל כי תקן ה Wifi שלך מהיר יותר?

מן הסתם שאל החיבור האלחוטי שלך יגיעו רק 100Mb מהכבל, הדבר היחידי שאתה תקבל זו תקשורת מהירה יותר ("In House") במידה ותעביר קבצים בין מחשבים\התקנים ברשת שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

300 מגה ביט שניה זה גם מהירות האינטרנט וגם העברת נתונים בין מחשבים ברשת ? , אני חייב לבדוק אם חיבור של ממיר סיבים יתן לי 300 ב WIFI זה יכול להיות גאוני זה ממש הגיוני הרי מחברים את הכבל ב WAN ה WIFI נותן 300 והכבל 100 על הנייר זה נראה הגיוני .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam.m

נראה לך שאתה יכול לעקוף את מגבלת המהירות בכבל כי תקן ה Wifi שלך מהיר יותר?

מן הסתם שאל החיבור האלחוטי שלך יגיעו רק 100Mb מהכבל, הדבר היחידי שאתה תקבל זו תקשורת מהירה יותר ("In House") במידה ותעביר קבצים בין מחשבים\התקנים ברשת שלך.

אם מהירות ה WIFI לא יכול לעקוף את מהירות הכבל איך זה שראוטר עם יציאות 1 גיגה ביט נותן ב WIFI מהירות של 1733 מגה ביט בתדר 5 ג''גה הרץ ? 

https://www.tendacn.com/product/specification/AC23.html

201910301123184297.jpg

נערך על-ידי iveco
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אף אחד לא אמר שהמהירויות לא יכולות להיות שונות.

ובכל זאת אין פה ממש סטירה, הנתב יכול לתקשר במהירות גבוהה יותר (בתנאי שהצד השני תומך) על גבי הרשת האלחוטית משמע ידברו ביניהם במהירות גבוהה יותר מהמהירות שתקבל כשתנסה לצאת "החוצה" דרך החיבור WAN שלך שמוגבל ל-100.

ולעניייננו, לא תקבל מעל 100 אם החיבור הפיזי שלך מוגבל ל-100, כן תקבל יופי של מהירות בתעבודה הפנימית של הרשת שלך.

אגב אל תצפה לראות מהירויות כאלה בעולם האמיתי בין מה שכתוב ב-Spec לבין מה שקורה בפועל יש פער ענק.

נערך על-ידי yotam.m
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד שאלה :

נכנסתי ל AIDA64 והיה רשום שה WIFI שלי תומך " טרנסמיט 300 מגה רסיב 54 "

זה אומר שאם אני שולח קובץ ברשת הביתית זה עד 300 ולקבל קובץ ממחשב אחר הוא מקבל ב 54 ? 

image.png.aabe6e1f91c6add20a8b367a31edbd3a.png

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...