איזה תשתית סיבים מומלצת? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איזה תשתית סיבים מומלצת?

okarmi
 Share

Recommended Posts

שלום לכם,

אנחנו מחוברים היום דרך תשתית DSL וספק 018 בחבילה של 100/5 (בפועל, 85/3 במחשבים).

אנחנו שוקלים לעבור לסיבים ופתאום יש כמה תשתיות (אנלימיטד, , פרטנר ...) וספקים שעובדים עם תשתיות ספציפיות.

1. איזה תשתיות סיבים קיימות היום? (עוד משהו חוץ מאנלימיטד, ופרטנר?)
2. האם בניין מחובר רק לתשתית אחת? או שיכול לגם להיות מחובר לכמה תשתיות? (נראה שהבניין שלנו מחובר לתשתית Bfiber אבל לא לפרטנר או unlimited).
3. איזו תשתית סיבים מומלצת? נשים מחיר בצד, יש הבדלים משמעותיים בין התשתיות?

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של okarmi

@law89 - מזה זאת אומרת שיכול להיות שאין בו בכלל סיבים?
האם הכוונה למהירות מהירה יותר אבל על תשתית אחרת? האם זו תשתית בזק?

הכוונה שיש בניינים שאין בהם תשתית לסיבים ולכן אתה לא תוכל לעשות בהם סיבים עד שתגיע איזו חברה ותפרוס.

אין פריסה של 100% בכל הארץ

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

@law89
תודה, הבנתי אותך לא נכון בהתחלה.

זה המניע לשאלה המקורית, לפני שאני מארגן עם הועד שחברה תדאג שתשתית הסיבים שלה תגיע אלינו, אני רוצה להבין את ההבדלים בין החברות ולבחור.

אולי בעצם, אם אין עלות לחיבור הבניין (לא יודע מה העלות אם קיימת בכלל), כדאי לעשות את העבודה עם כל התשתיות (אנלימיטד, , פרטנר)

נערך על-ידי okarmi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מומחה גדול לעניין, אבל באופן כללי זה לא שאתה הולך לחברה והיא ישר מחברת אתכם. תחברו למי שאפשר.

בזק - אף פעם לא אהבתי את החברה הזאת. המחירים שלה גם יקרים מאוד (לא הייתי אצלם בסיבים אבל כן הייתי לפני שעברתי לסיבים).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

אני עשיתי סיבים של בזק ממש במקרה, פרטנר הגיעו אלי בהתחלה ולא יכלו להשחיל את הסיב, אז נתתי הזדמנות לבזק לעשות את העבודה, למעשה עשיתי מעין תחרות ביניהן , אמרתי להם "מי שיצליח להשחיל את הסיב לבית שלי אני אעשה את הסיבים דרכו" , פרטנר ניסו בהתחלה ולא הצליחו ואמרו שישלחו אנשים בכירים יותר במועד התקנה של שבוע אחרי, בזק במקרה הקדימו אותם באותו יום גם כן ניסו בהתחלה ולא הצליחו ואמרו שישלחו קבלנים שבד"כ הם תמיד מצליחים בהתקנה שלהם לדבריהם, תוך שעתיים אחרי שהמתקינים הרגילים הלכו, הגיעו הקבלנים האלה שעבדו אצלי במשך שעתיים ונלחמו עם הכבל עד שבסוף הצליחו להשחיל אותו וסידרו לי שבהתחלה היו לי קצת בעיות איתו בגלל הגדרה לקויה אצל עצמם וחוסר סנכרון וכל מיני שטויות, עכשיו האינטרנט שלהם מטוס, אין לי איטיות אין לי תקלות ואני מקבל 930MB בספידטסט על 250 סימטרי, אני עם תשתית וספק בינלאומי.

הבעיה היחידה שקצת מרגיזה אותי אצל זה שכמו מאז ומתמיד שאני מכיר אותם, הציוד שלהם הוא ציוד שמאוד מוגבל ביכולות ההגדרה שלו בהשוואה לראוטרים פרטיים, זה כמו להשתמש בIOS מול אנדרויד, בבזק צריך את האפליקציה כדי להגדיר את הנתב שלהם, אי אפשר עם כתובת IP לפתוח את הממשק, היכולות של הגדרת הסיסמה לרשת הוויפי הביתית מאוד מגבילה אותך בסיסמאות הבסיסיות שאתה יכול להשתמש בהן להגנה על הרשת הביתית, כמו כן האפליקציה עצמה לא ממש תקינה רוב הזמן, בקיצור על הפנים, אבל כל עוד אתה לא צריך להגדיר כלום והכל עובד, לגבי תקלות של איטיות וניתוקים יש לי 0 תקלות.

נערך על-ידי IMPULSE
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הועד יכול לפנות למי שהוא רוצה, אבל זה לא תלוי בו. זה תלוי בקצב הפריסה של החברות והרצון שלהן.

הועד רק צריך לאשר (חוץ מאשר לבזק שיכולה לפעול (ופועלת) בלי אישור של הועד), אחרי שהחברה החליטה לחבר אתכם..

לעניין, כל תשתית של כל חברה תהיה טובה בעשרות מונים (ליטרלי) מהבדיחה שיש לך עכשיו ובמחיר מאוד דומה. אם אתה משלם היום נניח 100 שקל על 85/3, ואתה יכול לשלם 130 שקל ולקבל 1,000/100 (!!!!) - צריכה להיות סיבה מאוד מאוד מאוד רצינית (וכנראה מטופשת מאוד) בשביל לא ללכת על זה - גם אם תהיה לך עלות התקנה חד פעמית של 500 שקל.

לגבי עלויות ההתקנה באמת, בזמנו בפרטנר ההתקנה היתה בחינם, אולי עדיין.

כנ"ל גם בסלקום על גבי התשתית של (שוק סיטונאי).

לגבי קצב החיבור בארץ ומי יש יותר סיכוי שיהיה זמין אצלך - רוב הסיכויים שיש לך - שהם שולטים היום באחוז הפריסה בין היתר בגלל העובדה שהם (ורק הם) לא צריכים אישור של אף אחד בשביל לחבר את הבניין, בזמן ששאר החברות נדרשות לקבל אישור כתוב מראש מהועד.

אתה יכול להיכנס לאתר של כל אחת מהחברות האלה, להכניס את הכתובת שלך ולראות אם התשתית שלהן כבר זמינה אצלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של omerha

האם בבזק יש אפשרות רק לחיבור סיבים בלי ציוד קצה? כמו בפרטנר?

אפשרי, אבל למיטב זכרוני זה עולה כסף - צריך לקנות ממיר סיב, ואולי אפילו לשלם בכל מקרה על הראוטר.. לא זוכר בדיוק. תשאל אותם.

בסלקום עם תשתית (שוק סיטונאי) זה אפשרי בחינם, גם לא שילמתי על ראוטר וגם קיבלתי את ממיר הסיב בחינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...
ציטוט של Milford Cubicle

אפשרי, אבל למיטב זכרוני זה עולה כסף - צריך לקנות ממיר סיב, ואולי אפילו לשלם בכל מקרה על הראוטר.. לא זוכר בדיוק. תשאל אותם.

בסלקום עם תשתית בזק (שוק סיטונאי) זה אפשרי בחינם, גם לא שילמתי על ראוטר וגם קיבלתי את ממיר הסיב בחינם.

עשית משהו מיוחד מול סלקום? התחברתי עכשיו  הגדרתי חיבור pppoe אני מצליח להתחבר ולא גולש. מקבל הודעה של נטויז׳יון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומה כתוב בהודעה? .....

לא עשיתי שום דבר מיוחד, ממיר סיב מחובר לראוטר שלי, ראוטר מוגדר ב pppoe עם שם וסיסמה שהם שלחו לי, וזהו.

מי עשה לך את ההתקנה? הוא לא היה אמור ללכת עד שיש לך עובד...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...