X299 AORUS Gaming 3 Pro ומעבד i9-10900X, אין אות, 3 צפצופים בהדלקה ונורת DRAM דולקת קבוע - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

X299 AORUS Gaming 3 Pro ומעבד i9-10900X, אין אות, 3 צפצופים בהדלקה ונורת DRAM דולקת קבוע

STi
 Share

Recommended Posts

היי

מנסה לאמת משהו למרות שאני די בטוח מה הסיבה.

מרכיב מחשב (אני טכנאי כך שזו לא פעם ראשונה) עם:

X299 3 Pro (rev. 1.0)

Intel i9-10900X

G.skill F4-3200c16D-16GSXKB *4

Corsair CMG16GX4M2E3200C16 *4

Corsair RX1000

Gigabyte 3080

אלו הרכיבים העיקריים.

הרכבתי את המחשב כמובן עם רכיבים נוספים פחות רלוונטים (NVME וכ"ו, פחות רלוונטיים כי הסרתי אותם והם לא מקור הבעיה), והמחשב בעצם נדלק, יש 3 צפצופים ונורת DRAM דולקת באופן קבוע.

לפי התמיכה של גיגבייט קוד התקלה הוא 3 short beep :basic memory 64K address check error

ניסיתי סטיק בודד אחר, ניסיתי סטיק אחד מאלו שציינתי על סלוטים שונים ועל כולם יחד, הזכרונות תקינים ועובדים (נבדקו על מחשב אחר).

ניסיתי כשאין על הלוח כלום אלא רק מעבד (וגם ללא בכלל ) כרטיס מסך (שגם הוחלף לכרטיס פשוט לבדיקה) ועדיין אותה השגיאה.

כל החלקים חדשים לחלוטין.

הלוח הוחלף בגלל אותה ה"בעיה" בדיוק, לכן אני חושב שהבעיה היא שהוא הגיע עם גרסת לא עדכנית שלא תומכת במעבד הזה, פניתי לגיגבייט לנסות להבין אם ניתן לזהות איזו גרסת ביוס הגיעה עם הלוח לפי המספר סידורי שלו- עוד לא קיבלתי תשובה.

נתקלתי בפוסט בפורום אחר שמציין בדיוק את אותה התקלה עם אותו המעבד ואותו הלוח(!) וגם שם זה נפתר בעידכון ביוס (לצערי בלוח הזה אין Q Flash Plus שמאפשר צריבה של ביוס ללא מעבד )-:  )

במצב רגיל הייתי פשוט שולח את הזיכרון והמעבד לספק שיתעסק עם זה, זה קצת בעייתי.

כרגע מה שאני חושב לעשות בלית ברירה זה להזמין מעבד הכי זול שנתמך בגרסאות ביוס הראשונות רק לשדרוג הביוס..

רשימת המעבדים הנתמכים

https://www.gigabyte.com/il/Motherboard/X299-AORUS-Gaming-3-Pro-rev-10/support#support-cpu

אשמח אם למישהו יש הצעות נוספות או אולי אולי אפשרות לעזור עם מעבד לצורך שדרוג (מעבדים יקרים ונדירים, מנסה את מזלי)

תודה!

נערך על-ידי STi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה.

המעבד והלוח נרכשו לפני הרבה זמן וחיכו עם זה מכל מיני סיבות (מחשב של לקוח טוב שלי), הם נקנו דרך עצמם במחיר טוב יחסית - הבעיה היא שהחלפות זה סיפור בעייתי מסתבר, אולי בגלל התקופה... ההחלפה של הלוח לקחה חודשיים בערך, מביך .

בכל אופן, זה המצב ואני מנסה לעשות מה שניתן כדי לגרום לו לעבוד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

די בטוח שה EC שיש על הלוח הזה  זהה ל EC שיש על לוחות אחרים של שלהם . 

אז גם אם אין כפתור ,  יש את המיקום שבו הוא אמור להיות או 2 רגלים שצריך לקצר כדי לדמות את זה.

קצת הזוי שאין שם את זה כאשר יש את זה בלוחות X99 מ 2014 בתור משהו ישן ובלוחות a520 בתור משהו זול .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אתה מתכוון לq flash plus?

אין בלוח הזה לצערי

כשזה נתמך יש ייעודי לזה וגם כפתור על הלוח למיטב זכרוני..

זה גם אמור להיות כתוב ברשימה הזו.

מה שיש במדריך זה כללי (שם לב להערה בתחתית)

Screenshot_20220130-223901_Chrome.jpg

Screenshot_20220130-223920_Chrome.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מסכים, בהחלט הזוי שבלוח כזה אין,  וזה ממש בעיה..

זה נראה לי קצת מעבר,  צריכה להיות תמיכה בביוס שצרוב על הלוח שידע לעשות משהו ולהגיב לכפתור (נגיד והצלחתי באמת לדמות לחיצה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של STi

מסכים, בהחלט הזוי שבלוח כזה אין,  וזה ממש בעיה..

זה נראה לי קצת מעבר,  צריכה להיות תמיכה בביוס שצרוב על הלוח שידע לעשות משהו ולהגיב לכפתור (נגיד והצלחתי באמת לדמות לחיצה)

תכין DOK ותנסה להדליק את המחשב איתו , אולי הוא ילך לשחזור ביוס.

אם לא עובד תנסה ללא מעבד.

qflash.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי ה- CONFIGURATOR של GSKILL עצמה הדגם הזה של הזכרון לא נתמך בכלל על הלוח הזה.

שווה מאוד לבדוק ולוודא שהזכרונות תואמים ללוח - במיוחד בלוחות כמו X99 X299 ולוחות . זה לא ONE SIZE FITS ALL.

אני למשל תקוע עם סט של 64GB עבור לוחות . אבל אני לא אומר את זה כדי למכור. אני בכלל לא מתגורר בארץ.

קניתי אותו כי חשבתי שיתאים ללוח X99. הוא לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על המענה

איך אפשר לבדוק? מבחינת נתונים הזכרונות תואמים, אמנם הם לא בQVL של היצרן, אבל זה לא אומר שהם לא יעבוד על הלוח אלא רק שהם לא נבדקו על ידי גיגהבייט.

הקטע הוא שהמצב הוא זהה גם אם אני מסיר לחלוטין את הזכרונות, יש לי נורה DRAM דולקת ומספר צפצופים זהה, אין הבדל בין עם\בלי , וזה מחזק לי את זה יותר שזה לא עניין של אלא משהו אחר- מעבד.

יש גם זיכרונות של שניסיתי ולא עובדים.

אני מתכתב עם התמיכה של גיגהבייט עצמם בניסיון להבין איזו גרסת ביוס יש על הלוח לפי הסידורי שלו (עד עכשיו לא ענו לי תשובה חד משמעית..) אבל הוא רשם שסביר להניח שזו בעיה של ביוס (תמיכה במעבד אני מניח) או , ואמר לנסות סטיק אחד באחד הסלוטים מה שכבר ניסיתי ולא עזר.

image.thumb.png.22166adfc505b89d4becf919c88e2598.pngזו הרשימה של התמיכה, מתוארים פה כל מיני מצבים, אבל זה לא אמור למנוע מהמחשב לעלות בכלל, אולי לא יעבדו במהירות מסויימת וכ"ו (בטח לא עם סטיק אחד כמו בבדיקה)

נערך על-ידי STi
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ולא ניסית , אני ממליץ בחום לנסות לבצע עדכון q-flash plus לפי הRTFM של ה 7 או  9 .

זה לא מסתמך על לחיצת כפתור אלא על הדלקה ללא מעבד וללא זכרון  , לכאורה צריך להכניס לפורט שב 7 ו 9 הוא לבן .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...