שידרוג מעבד ל6900xt - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שידרוג מעבד ל6900xt

Roy.T
 Share

Recommended Posts

היי לכולם,

לאחרונה נשברתי ורכשתי מאמזון 6900xt במחיר "סביר" יחסית (פוארקולור RD) ועושה רושם (תקנו אותי אם אני טועה) שצוואר הבקבוק מה-I7 6700 שלי גדול ממה שחשבתי ואני מאבד כ20~30 אחוז ביצועים ממשחקים טוחני מעבד. אני כן זקוק לכל פריים מאחר ואני משחק ב4k ובVR ברזולוציה דומה. 

תקציב הינו 500~1000 דולרים, הצורך הוא משהו שאינו יגביל את הכרטיס הקיים ויחזיק למספר שנים טובות ולא יהווה צוואר בקבוק משמעותי לפחות לשני הדורות הקרובים.

יש ברשותי זכרונות מהירים 32gb, ספק 1050w פלאטינום של סיסוניק, שני כונני m2 מהירים ומארז איכותי, כך שאני מניח שמה שנשאר זה מעבד, לוח, וקירור.

כרגע מונחים בעגלת שלי רייזן 7 5800X, לוח רוג b550A, וקירור בסיסי AIO h60 של קורסייר. 

הדרישות מהלוח בעיקר תמיכת pcie4.0, ושני סלוטים לכונני m.2 למרות שיש ברשותי גם מתאם כך שאוכל לחיות גם עם סלוט אחד.

תודה מראש.

נערך על-ידי Roy.T
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Roy.T changed the title to שידרוג מעבד ל6900xt

אתה לא אמור לאבד יותר מדי ביצועים ב4K או .

שדרוג מעבד בדרך כלל לא משפיע יותר מדי על ביצועים ברזולוציות גבוהות, אבל מכיוון וכנראה הוצאת הון דיי גדול על כרטיס המסך שלך(אשמח אם תוכל לשתף כמה) החלקים שבחרת מצויינים(ה12700K מצוין, הלוח אם סבבה אבל שים לב שיש לו גם דגם עם WIFI וBT במידה ואתה רוצה את זה מובנה לVR ואין לי מושג לגבי הקירור אבל 240 כנראה יספיק אם אתה לא מתכנן OC רציני).

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

אתה לא אמור לאבד יותר מדי ביצועים ב4K או VR.

שדרוג מעבד בדרך כלל לא משפיע יותר מדי על ביצועים ברזולוציות גבוהות, אבל מכיוון וכנראה הוצאת הון דיי גדול על כרטיס המסך שלך(אשמח אם תוכל לשתף כמה) החלקים שבחרת מצויינים(ה12700K מצוין, הלוח אם סבבה אבל שים לב שיש לו גם דגם עם WIFI וBT במידה ואתה רוצה את זה מובנה לVR ואין לי מושג לגבי הקירור אבל קירור 240 כנראה יספיק אם אתה לא מתכנן OC רציני).

תודה על התגובה.

אכן קראתי שב4K צוואר הבקבוק מתכווץ מהותית אך כמו שציינת כבר הוצאתי סכום נכבד על הכרטיס ודי מבאס אחרי הוצאה כזו לקבל 50 fps בסייברפאנק אפילו בלי למקסם הגדרות ופילטרים שלא נדבר על שכמובן כבוי. ככה שעוד 20~30 fps במשחקים שאוהבים כוח עיבוד אולי יתנו לי דחיפה במקומות הנכונים. מה גם שהמפרט שלי מזדקן וממילא כבר הגיע הזמן לרענן.

תודה על האישור לגבי המפרט, זה המפרט שכנראה שאלך עליו. לא רואה טעם בלהוסיף כסף לוויפיי ובלוטות מובנה כי לווייפיי שמובנה בלוח לא יהיה קרוב לטווח של הראוטר ויש לי חמישה דונגלים של בלוטות שיעשו את אותה העבודה.

לא רואה את עצמי חוזר להתעסק עם OC, זה למעשה הקירור מהיחידים שראיתי שמתאים לתושבת ופשוט בחרתי בו. היו יותר אופציות של קירורי אוויר אבל אני אישית פחות אוהב קירורי אוויר שתופסים המון נפח.

לגבי הכרטיס, לאחר החזר מיסים של כ200 שקלים מאמזון הכרטיס יצא לי כ5800 שקלים.

היה לדעתי 1500 דולר לפי מיסים. המשלוח חינם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

לא יודע אם הזמנת כבר אבל קראתי עכשיו שיש ללוח הזה הרבה מאד בעיות עם זיכרון אז אולי כדי לך לשקול החלפה אם אתה יכול.

אכן הזמנתי אם כי אני עדיין יכול לבטל.

בסוף כן הלכתי על דגם הווייפיי ובלוטות שהצעת כי ההפרש היה די זניח ולכל הפחות זה יחסוך לי חריץ אחד שכן כמות חיבורי הusb בלוח עלוב למדי.

אתה מדבר על בעיית ה-XMP? ראיתי איזו תגובה באמזון לגבי זה והרצתי חיפוש וראיתי שזו בעיה שקיימת אצל מספר יצרנים. 

תכלס, לא חושב שמעולם היה מופעל אצלי ה-XMP בביוס כך שלא יחסית לזה יותר מידי עניין. 

השאלה אם זה קריטי לדעתך ברמה ששווה לבטל את ההזמנה ולחפש אלטרנטיבה. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עיקר הבעיות הן עם הלוחות הראשונים שיצאו עם ביוסים בוסריים .

לי יש את ה Z690 GAMING X . 

עם הביוס המקורי  לא קיבל את ה XMP . עם ביוס מעודכן כן עובד.

אפשר לצפות בלוחות האלה לעדכון ביוס עם שיפור תאימות בערך אחת לחודש. 

ציטוט של Roy.T

תכלס, לא חושב שמעולם היה מופעל אצלי ה-XMP בביוס כך שלא יחסית לזה יותר מידי עניין.

מהירות הבסיס של הזכרון היא 2133 בערך , בלי XMP אתה פוגע בביצועים . הביצועים של המעבדים החדשים מסתמכים על עבודה עם במהירות תואמת  , במקרה הזה , 3200 לפחות . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

עיקר הבעיות הן עם הלוחות הראשונים שיצאו עם ביוסים בוסריים .

לי יש את ה Z690 GAMING X . 

עם הביוס המקורי  לא קיבל את ה XMP . עם ביוס מעודכן כן עובד.

אפשר לצפות בלוחות האלה לעדכון ביוס עם שיפור תאימות בערך אחת לחודש. 

מהירות הבסיס של הזכרון היא 2133 בערך , בלי XMP אתה פוגע בביצועים . הביצועים של המעבדים החדשים מסתמכים על עבודה עם זכרון במהירות תואמת  , במקרה הזה , 3200 לפחות . 

תודה על התגובה.

אני מניח שחברה כמו גם כן תדע לטפל בבעיה דרך עדכון ביוס במידה וזה לא קרה כבר. עושה הרושם שהבעיה קיימת או הייתה קיימת כמעט בכל לוח ע"פ ביקורות המשתמשים באמזון.

אאל"ט מהירות הזכרונות שברשותי היא 2400Mhz. אתה אומר שהמהירות הזו תגביל את ביצועי המעבד ברמה מורגשת?

בוא נאמר שלאחר שכבר הוצאתי משהו כמו 3K דולר על השידרוג, עוד 50~100 דולר לזכרונות 3200 זה לא מה שישבור אותי, השאלה אם זה אכן נדרש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Roy.T

אאל"ט מהירות הזכרונות שברשותי היא 2400Mhz. אתה אומר שהמהירות הזו תגביל את ביצועי המעבד ברמה מורגשת? כן.

בוא נאמר שלאחר שכבר הוצאתי משהו כמו 3K דולר על השידרוג, עוד 50~100 דולר לזכרונות 3200 זה לא מה שישבור אותי, השאלה אם זה אכן נדרש.

זה גרושים ביחס למה שהוצאת כבר, תקנה לך סט של 3200

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הזכרונות שלך על 2400 ב XMP אז אני חושב שכדאי להחליף .

אם אתה לא ממהר ורוצה לחסוך אתה יכול לרכוש סטיקים נפרדים כאשר כל אחד עולה פחות מ75$ .

אני אישית חושב שעדיף 3600-c18 על פני 3200-c16 כאשר כמובן עדיף 3600-c16  אך הם יותר יקרים 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

אם הזכרונות שלך על 2400 ב XMP אז אני חושב שכדאי להחליף זכרון .

אם אתה לא ממהר ורוצה לחסוך אתה יכול לרכוש סטיקים נפרדים כאשר כל אחד עולה פחות מ75$ .

אני אישית חושב שעדיף 3600-c18 על פני 3200-c16 כאשר כמובן עדיף 3600-c16  אך הם יותר יקרים 

סתם שתדע שאלו בדיוק אותם הצ'יפים ב90% מהזמן, 3200CL16 יעבוד כ3600CL18 ולהפך כמעט תמיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יודע.  לכן המחיר גם דומה .

העניין הוא ה XMP שמוגדר מראש .

בזכרונות הזולים יותר יש רק פרופיל XMP אחד. 

אם זה היה עניין של 3-5 הגדרות שצריך לשנות אז זה לא היה עניין אבל היום  פרופיל XMP כולל בתוכו יותר מידי משתנים  וזה מעיק . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מסכים שזה ממש מעיק לשנות את כל התתי תזמונים ולרוב זה נכון, הביוס של מגיע עם מלא פרופילים של ואם הוא ירצה הוא יכול לשנות את זה בשני קליקים(אחד הדברים שאני הכי אוהב בMSI כרגע)
עריכה: משום מה שכחתי שהוא לקח ושם אין לי מושג אם יש את הפיצ'ר הזה.
לא שזה באמת משנה כי לא נראה לי שאפשר להרגיש בהבדל בין 3200CL16 ל3600CL18 אבל צריך לחפש בדיקות רציניות בשביל לדעת בוודאות.

אני אישית הייתי קונה את זה :
https://www.amazon.com/gp/product/B091T9FKZJ/ref=ox_sc_act_title_3?smid=A1XXGP55S5Y6GW&psc=1
(למרות שאולי בגלל האפשרות לבעיות עם הXMP עדיף משהו מהQVL, אבל אני אישית הייתי מהמר)

המחיר פסיכי בשביל 32GB, בארץ בקושי אפשר למצוא 16 במחיר הזה והתזמונים סבירים לחלוטין, אם אתה רוצה להשקיע יותר אז הייתי מחפש כבר 3600CL16-18-18 שאמור לעלות קצת פחות מ400 ל16GB מחו"ל.

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ברור שכל חברה צריכה להתחיל מתישהו אבל מוניטין זה משהו שלוקח זמן לצבור . 

כן, זה נחמד לחסוך כסף אבל יש איזה רף תחתון שצריך לקבוע .

יש לteamgroup ולפטריוט סטיקים של 16 באזור ה 60-65$  כאשר לפטריוט יש אחריות סבירה ( שולחים RMA להולנד ומקבלים חזרה עם משלוח על חשבונם ).

https://www.amazon.com/dp/B088KSS19N?psc=1&ref=ppx_yo2_dt_b_product_details

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות. 

מכוון שיש ברשותי GTX 1070 ששוכב בצד אם כבר אני משדרג גם רק חסר לי ספק ומארז סבירים וכבר 

אוכל להשמיש את המערכת הישנה גם כן :)

בעמוד של הזכרונות Kimtigo יש צילום מסך של CPU-Z שמראה שהם מיוצרים ע"י SK שאאל"ט זו יצרנית זכרונות 

רצינית ומוכרת. המחיר באמת מפתה ובגלל שגם ככה זה עובר את רף המכס וגם יש קופון 5% הנחה חשבתי פשוט ללכת על שני זוגות בנפח כולל

של 64GB ולסגור עניין כי זה ברור ש-32GB לא יספיקו לאורך חיי המדף של המערכת הזו ומניסיון למצוא אחרי שנה-שנתיים את אותם הזכרונות

בדיוק זה לא תמיד משימה פשוטה. 

מצד שני פטריוט חברה מוכרת וטובה ובגלל שהסכום למודול יוצא מתחת לרף המכס ההבדל במחיר לא כזה גדול. 

רק שאצטרך להזמין ארבעה מודולים בנפרד אם אני רוצה לחסוך את המיסים, שזה לא כזה מפריע לי מאחר וגם ככה שום 

רכיב עדיין לא נשלח אז אין לחץ והמשלוח חינם. 

אז על מה ללכת מבין השניים? 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...