מחשב נייד 5000-8000 שח, 15 אינצ' אבל לא כבד מדי - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייד 5000-8000 שח, 15 אינצ' אבל לא כבד מדי

Iris Golomb Haalman
 Share

Recommended Posts

מחשב נייד 5000-8000 שח, לשיחות וידאו, וחלונות רבים פתוחים במקביל, קריאה וכתיבת מאמרים. 15 אינצ' אבל לא כבד מדי - יסתובב בדרכים ולפעמים העבודה על הברכיים ולא תמיד על שולחן. מעדיפה מסך מגע אבל אין לי נסיון עם זה ואשמח לדיעה.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

5000-8000 שח (למשל מצא חן בעיני ה XSP של אבל נראה לי הרבה יותר מדי יקר לצרכי).  אוכל להוציא גם 10000 אם יהיה צורך אבל לא נראה לי שיש צורך. בנוסף אני מבינה שיש גם תוכנות שצריך לשלם עליהן.  

אני פתוחה לכל חברה כל עוד המחשב אמין שאינו סובל מבעיות, ומקבל שירות טוב במקרה תקלות.  (נפלתי בעבר במחשב 'זול' שנזרק לפח לאחר שנה של עבודה). 

2. מה שימושי המחשב 

שלושה שימושים מרכזיים - שיחות עבודה משרדית וצריכת תוכן. בבית ובחוץ. - טאבים רבים של פתוחים במקביל (שמתי לב שזה מאוד מעמיס על המחשב), כתיבת עבודות, קריאת מאמרים.  חשוב לי מאוד לכתוב בנוחות ואיני מסתדרת עם מקלדת קטנה (כמו שיש במחשב 14 אינצ'), אלא זקוקה למקלדת מרווחת והקלדה לא מאומצת. 

אני כותבת עבודות בבתי קפה,   על הברכיים בשיעורים, וגם תכופות עובדת בבית ליד שולחן.   בנוסף אשמח אם אפשר יהיה לקרוא בו בכיף מאמרים! 

קצת בא לי מסך מגע - במחשב הנוכחי שלי אין.  אני מתלבטת, וזה לא קריטי אבל מאמינה שיעזור לשימושיות, בפרט של עריכת טקסטים תוך כדי הרצאות ושיחות עם אנשים, כשהמחשב על הברכיים והעכבר לא שימושי.    מובן שאשמח שתתקנו אותי אם אתם חושבים אחרת. 

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא ממש.  (יש לי מצלמת ומקרופון.  אבל אשמח אם המצלמה למעלה באמצע, והמקרופון המובנה, יהיו סבירים, למקרים שאני מנהלת שיחות בדרכים. 

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

יעזור בהחלט. מפריע לי מחשב 'מטרטר'. 

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'

מעדיפה 15 אינצ',    אבל לא כבד כי קשה לי לסחוב,  כזה שיהיה נעים גם על הברכיים, גם בכתיבה תוך כדי האזנה וגם לקריאת מאמרים.   חשובה מאוד מקלדת נוחה שההקלדה נעימה (ולא דורשת כח רב מדי).  מקלדת מאירה!.      אני חושבת על latitude' , ,  אבל קצת נמנעת גם כי ראיתי שהמקלדת שלו כוללת חלק מספרי בצד ימין.  זה בעיני פחות נוח לכתיבה - הופך את המקלדת האלפאביתית לצפופה ולא סימטרית.  אבל אולי אתפשר על זה בכל זאת.  זאת אחת הסיבות שחשקתי ב XSP.    (דל פרסיזן הוא המחשב שאני מכירה, אבל לצערי הוא לא שלי אלא של מוסד ועלי להשיב לבעליו). 

אשמח גם לבטריה שלא נגמרת מהר.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

אין לי רשיון מהבית, אם זו כוונת השאלה. אז אני צריכה ואופיס, איך שאנשים לא עושים את זה. אם צריך לרכוש אז לרכוש. .  מה שבעינכם כדאי וילך איתי קדימה.  מקווה להישאר עם המחשב שנים רבות קדימה. 

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

גרה בשכונות הצפוניות של תל אביב.  

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

היום או מחר.   ממש בימים הקרובים.    אבל לא קריטי אם אין במלאי כל עוד אעשה את ההזמנה היום - מחר. 

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?      לא מכירה.  

ראיתי שהמלצתם למישהי אחרת על יוגה .   אשמח להמלצות כל עוד נחשב לאמין, מקבל שירות סביר, ושורד טלטולים.   

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• Milford Cubicle changed the title to מחשב נייד 5000-8000 שח, 15 אינצ' אבל לא כבד מדי
ציטוט של Iris Golomb Haalman

ראיתי שהמקלדת שלו כוללת חלק מספרי בצד ימין

רוב רובם של עם מסך 15.6 אינצ' כוללים NUM PAD ,

חלק של מספרים במקלדת.

אלה שלא, לא בהכרח מרחיבים את המקלדת "הרגילה".

ומה נחשב אצלך למשקל סביר / נמוך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה A-10 על ההסבר לגבי המקלדות.  1.5 קג זה סבבה למשל.  אבל נסתדר עם מה שיהיה.  

הלוואי וזה היה כזה פשוט ( כמו ההסבר השטחי שלי ).

אני לא חושב שכשמוציאים יותר מ - 6000 ש"ח,

המילה "נסתדר" צריכה להיאמר בכלל.

מה כן ?

להחליט מה קודם למה.

סידרת THINKPAD T  של היא המלכה הבילתי מעורערת

של מקלדת איכותית בעולם המחשב הנייד.

לא להתבלבל עם סדרות אחרות שנושאות גם הן את השם .

שם המצב עדיין טוב מאחרים, אבל ככל שהנייד זול יותר, מקבלים פחות איכות יחסית לסדרה T.

הבעיה עם T שהם יקרים ( מידי ) ולא בהכרח מצטיינים בנתונים אחרים, כמו זמן למשל.

גם מסך טאצ' מוסיף למשקל.

זה פיצ'ר נחמד אבל יותר ליוצרי תוכן למיניהם מאשר כתיבת מסמכים בהרצאות,

עם כי השירבוט על המסך קורץ ללא מעט אנשים, אבל כאמור יש לזה מחיר במשקל ובזמינות.

גם גודל המסך משפיע.

15.6 ישקול ב - 99 אחוזים יותר מנייד עם מסך 14 אינצ'.

לפעמים הרבה  יותר לפעמים בקצת.

יש גם דגמים ששוקלים פחות מרוב ניידי 14 , אבל הזמינות בארץ אפסי,

ויש להם סוגיות אחרות.

אז בטרם אמשיך, אשמח לקבל רשימת א' ב' מסודרת מהנתון החשוב ביותר לחשוב פחות.

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה A-10.   סדר עדיפויות:

1. אמינות ושירות סבירים.  (בשמחה אאריך אחריות ל 3 שנים ומעלה למשל). 

2. מקלדת נעימה ונוחה משמעותית מאוד, שאין צורך להפעיל כח רב בלחיצה.   מעדיפה בלי num, אבל לא פוסל, אם רוב ה 15.6 עם num. תאורת מקלדת.  

3. כנראה שבכל זאת מעדיפה 15.6 (או 15 אם יש כזה).  

4. לא ידעתי שמסך מגע מכביד.   אין לי הכרעה בעניין, מכיוון שלא היה לי עד היום. אשמח בכל זאת למסך מגע, אם זה נותן אפשרות לכתוב על מצגות ומאמרים (כמו שראיתי אחרים עושים באייפד).   

5. , רמקולים ומקרופון טובים לשיחות זום (אם כי אני לרוב עובדת מהבית עם ומקרופון חיצוניים למחשב). 

6. זמן ומשקל. (ארבעה וחצי ימים בשבוע אני ממילא עובדת מהבית, ביום השישי בשבוע לומדת ורק אז זה משנה).     

7. זמן אתחול וכדומה מהיר יחסית (ממצב רדום)

וכמובן כל מה שעוד משנה במחשב.

הנתונים טכניים שהבנתי שמתאימים לי הם פחות או יותר:    דיסק SSD חצי טרה,  מעבד אינטל i7 , זכרון של 16GB. 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגב, יש לך עמדה לגבי ה thinkbook   של לנובו?

טוב.

אז ככה.

ראשית, לא כל מסך מגע במחשבים מאפשר כתיבה / שירבוט עליו.

יש לא מעט ניידים, כמו SWIFT למשל, שיש להם מסך מגע, 

אבל השימוש מוגבל ללחיצות על כל מיני אההה נקודות / אייקונים של ניווט על פני המסך,

מעין תחליף לעכבר.

אצל , סדרת יוגה היא זו שבאה עם מסכים ועט שמאפשרים שירבוט כמו בטבלט, וכמובן גם ניידי טינקפד T מסויימים.

ספציפית לנייד ששאלת עליו - וואללה, כמה שחיפשתי, אין ולו איזכור אחד לגבי עניין המסך מגע שלו,

כלומר, האם וא תומך בכתיבה עליו או לא.

מעבר לזה, המקלדת שלו ככה ככה, והסוללה לא משהו, בלשון המעטה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המון המון תודה A-10.  האינפורמציה מאוד עזרה לי.  בסופו של דבר ירדתי ממסך המגע, ועזרת לי לכוון מה חשוב לי ועל מה אני מוותרת.     כשיבוא היום ומסך המגע יהיה כזה שיאפשר כתיבה בכתב יד (פרוע ודיסגרפי) משהו בעברית, כשהוא מפענח ומתרגם לטקסטס בעצמו, אולי אבחר בחירה אחרת.     איזה פורום נהדר! 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...