מחשב נייח לילד בן 10. כיום למיינקראפט עם אפשרות להוסיף כרטיס מסך בעתיד. 3000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב נייח לילד בן 10. כיום למיינקראפט עם אפשרות להוסיף כרטיס מסך בעתיד. 3000 ש"ח

erez999
 Share

Recommended Posts

התייעצתי איתכם בנושא זה לפני כמה חודשים (קישור)

מחשב נייח לילד בן 10. כיום משחק מיינקראפט. אולי נרצה יותר בעתיד.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

3000 ש"ח. רק למחשב. בלי מסך, וכולי.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

ילד בן 10. אז מעבר לצרכים משרדיים, גם משחקים שדורשים גרפיקה, אבל בלי להתפרע.

כרגע משחק רק מיינקראפט שבעבורו המחשב שלי (Ryzen 5 בלי כרטיס מסך) לפעמים לא עומד בעומס. ומן הסתם בעתיד ירצה יותר גרפיקה.

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

שלא יהיה רועש מדי

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

עדיף בלי אורות. עדיף מארז קטן, אבל זה פחות חשוב משאר הדברים.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

הרכבה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אני גר במודיעין. עדיף בחנות קרובה אבל אני מבין שזה מאד ייקר אז לא חובה.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בשבועיים הקרובים

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

לא

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

לא משהו מיוחד.

בדיון שהיה אז קיבלתי עצה טובה שבגלל שכרטיסי המסך מאד יקרים היום וכיוון שכיום אני לא צריך כרטיס מסך, אז אפשר לקנות היום מעבד עם גרפיקה (5600G) ובעתיד להוסיף כרטיס מסך.
@yoavke בנה לי את המפרט הזה:
Untitled.png

זה לקח זמן ועכשיו אני רוצה לקנות את זה. לא מצאתי את הבאנדל הזה של המעבד והלוח אם אז בניתי משהו שנראה לי קרוב:

https://www.plonter.co.il/priceoffer_shoppingcart.tmpl?PriceOffer=264320

image.thumb.png.02d9a4abfe89c0b02deda6bc9076981a.png

אשמח לשמוע את חוות דעתכם.

האם המפרט הגיוני?

האם לשנות משהו?

תודה רבה.

נערך על-ידי erez999
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אגיד לך מה שאמרתי לך אז, ה5600G לא מתאים למשחקים, זה למישהו שמתכנן לקנות כרטיס מסך בקרוב וזה מעבד מאד יקר שלא ייתן כלום למשחקים ביחס למעבד שעולה חצי ממנו עם כרטיס מסך חיצוני.
לדעתי האופציות היחידות שייתנו שיפור ביחס לקיים הן שתעלה ל4000 ותקנה מחשב עם 6600XT או שתקנה מחשב ביד שניה, המחשב שהבאת לא ייתן כלום יותר מהמחשב שיש לך כיום- הכרטיס המסך המובנה במעבד שלך זהה לכרטיס המסך המובנה ב5600G.

אם אתה מתכנן לקנות כרטיס מסך בעתיד פשוט תקנה את המחשב אז, כי המחשב הזה לא ייתן לך כלום יותר מהמחשב שיש לך כיום(ירידה משמעותית במחיר כנראה לא תהיה לפני סוף 2022).

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הדיון נפתח מאחר ונדרש מחשב נוסף...

מצטרף . אפשר לרכוש בארץ את מעבדי 10400F ו 11400F בפחות מ 700 ש"ח. זה לא בפלונטר  זה בסטרט פיסי .

גם בפלונטר ה 11400F עולה פחות מ700 .

אם אתה צריך 'לזרוק' 400-500ש"ח על מעבד עם IGPU יותר טוב, מוטב כבר 'לזרוק' קצת יותר על כרטיס מסך over priced . 

יש גם את האופציה של המושמשים.

אם אתה חייב אלחוט אז א' - ממליץ על כרטיס מובנה בלוח ולא כרטיס הרחבה. ב' - ממליץ על כרטיס AX ולא AC.

כל עוד שאר המערכות בבית לא עובדות בAX זה לא מהותי אבל בעתיד כשיהיו לך עוד מוצרים מבוססי AX תוכל להקים AX ויש לה יתרונות מהותיים מעבר לעניין קצב תעבורה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה @Moon-Mage ו- @yoavke

אכן, זה מחשב נוסף לזה הקיים. כיום הוא צריך לתמוך במיינקראפט. בעתיד, אולי נרצה יותר, אבל לא צריך תמיכה במשחקים הכי חדישים.

@yoavke, לא הבנתי את מה שכתבת לגבי 10400F ו 11400F. אלו בלי גרפיקה?

אני מבין שאתם לא ממליצים על האפשרות של כרטיס עם גרפיקה. אני זורם איתכם.

אני יכול לעלות ל-4000 ש"ח אם זה יתן לי כרטיס מסך סביר פלוס שיחזיק 7 שנים קדימה. זה אפשרי?

אם ממש אין ברירה אני יכול להוסיף עוד כסף. פשוט לא רוצה סתם להוציא.

אז נסכם:
מחיר: 4000 ש"ח אם יתן כרטיס מסך שיתמוך במשחקים שדורשים יותר ויחזיק 7 שנים קדימה. לא צריך תמיכה במשחקים הכי חדישים.

אני יכול להוסיך עוד כסף אם יתן ערך.

החנות לא משנה.

אני צריך חיבור .

המחשב יהיה על הריצפה אז עדיף מארז שבחלק הקדמי הכפתורים וחיבורי ה- הם למעלה.

"דיסק קשיח" מהיר ועוד אחד גדול.

תוכלו לתת מפרט כזה?

אתם מלאכים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המחשב בקישור שהבאת כבר לא זמין.
אני פתוח למחשב מיד שניה, אבל אני חושש כי אני פחות מבין בזה. כמו כן אני לא רוצה משהו ישן מדי גם אם המפרט היבש טוב כי יש "שחיקה" של הרכיבים עם הזמן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של erez999

יחזיק 7 שנים קדימה.

זאת דרישה קצת מגוכחת  .

אני גם ממליץ על משומש אם התקציב אינו גמיש . 

ציטוט של Moon-Mage

וזה קצת פחות טוב אבל יותר חדש https://www.yad2.co.il/s/c/17dj1h5f

rtx2060 הוא די שווה כח ל 1080   כך שהמחשב הזה אינו פחות טוב מהראשון .  שווה לו ואף עדיף . 

אפשר להניח שהמחשב עם ה 9700-2060 הוא יותר חדש בכשנה ואולי הפרש הגיל לגבי כרטיס המסך הוא אפילו יותר גדול .

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

זאת דרישה קצת מגוכחת  .

מדוע? כל כמה זמן אתה קונה מחשב חדש?

ציטוט של yoavke
ציטוט של Moon-Mage

וזה קצת פחות טוב אבל יותר חדש https://www.yad2.co.il/s/c/17dj1h5f

rtx2060 הוא די שווה כח ל 1080   כך שהמחשב הזה אינו פחות טוב מהראשון .  שווה לו ואף עדיף . 

המחשב הזה (rtx2060) כבר נמכר.

מה דעתך על זה:
https://www.yad2.co.il/item/z8bagtr5

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של erez999

מדוע? כל כמה זמן אתה קונה מחשב חדש?

המחשב הזה (rtx2060) כבר נמכר.

מה דעתך על זה:
https://www.yad2.co.il/item/z8bagtr5

לשימוש משרדי זה סביר, אבל אי אפשר לשחק על כרטיס מסך בן מעל עשור.

מציע לך לקנות את המחשב הזה לפני שגם הוא ימכר https://www.yad2.co.il/item/ji773bi0?utm_campaign=m-ToAd&utm_source=clipboard&utm_content=Yad2&openedFrom=share

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חלקי מחשב באים עם אחריות של 3 שנים בעקרון.

חומרה איכותית יותר מהרגיל שלא בהכרח נכנסת לתקציב שלך מגיעה לפעמים עם 5 שנות אחריות . 

אף אחד לא יכול להבטיח לך שהמחשב לא יתקלקל חודש אחרי תום האחריות.

זה לגבי אמינות.

לגבי ביצועים , אני יכול להבטיח לך שכל עוד אתה לא מחליף (נכניס את 11 לתוך המסגרת ) וכל עוד אתה ממשיך לשחק במשחקים שקיימים כיום , המחשב יהיה טוב גם בעוד הרבה מאוד שנים כל עוד הוא תקין.

האם המחשב יצליח להפעיל את מה שיהיה בשוק בעוד 7 שנים ? אין לי שמץ של מושג.

אם בעוד 7 שנים יהיה חלק בלתי נפרד מחיינו , אז אתה צריך לשים לפחות 10K על מחשב שיהיה טוב ל . לא בעוד 7 שנים, כיום . 

אז לבקש מחשב שיחזיק 7 שנים זה שווה ערך לבקש לדעת כמה תהיה שווה המניה של טסלה בעוד 7 שנים או כמה יהיה שווה ביטקוין  ובדיוק נגמר לי הקפה של הקריאת עתידות .

מנגד, התקבענו איתך על מחשב גיימינג  ואולי הקבעון הוא אצלנו . 

אם אתה הולך על מחשב גיימינג , אז יד 2 זה כנראה הדבר הנכון בהינתן הגבלת התקציב הקשוחה. 

אבל מיינקראפט לא דורש מחשב גיימינג. 

גם הכרטיס הסופר בסיסי שיש במעבד i5-11400 יכול להריץ מיינקראפט .

אולי למרות הכל הדבר הנכון הוא לרכוש כרגע מחשב עם מעבד כזה וללא כרטיס מסך ורק במידה ו"עם האוכל יבוא התאבון" להוסיף כרטיס מסך.

זה הרי מה שביקשת במקור .

מחשב חדש מהחנות גם יותר הולם את הציפיה שלך למחשב שיחזיק קצת יותר זמן , גם מבחינת אמינות וגם בגלל שהוא קצת יותר חדיש .

אם 5600G  היה מתומחר 200-250 ש"ח יותר מהאינטל  , הייתי ממליץ עליו מהרגע הראשון, אבל ב 500 ש"ח אפשר למצוא כרטיס מסך יד שניה שיתן יותר  , פשוט צריך קצת סבלנות . גם כרגע יש ביד 2 1060-3gb במרכז הארץ ב 600 ש"ח והוא אפילו אומר שהוא גמיש. אני מניח שעד הערב זה לא יהיה זמין במצבנו זאת עסקה טובה . יש גם ב 700 בדרום ,  ו ב 900 במרכז עם 6 גיגה , 2 אופציות .

בשבוע הבא יש CES , יהיו הכרזות חדשות לגבי , אני לא חושב שזה יהיה מאוד רלוונטי אליך כי המוצרים לא יגיעו לחנויות מיד אבל  אולי זה יגרום לתזוזה בשוק . אני יודע אני ממתין בקוצר רוח לעדכונים .

בחודשים הקרובים יתחילו לצאת לשוק כרטיסי מסך של אינטל , שחקן חדש בתחום שאינו מייצר ב כך שזה בוודאות יגדיל את ההיצע בחנויות ( מבחינת מחסור שבבים ומחסור כ. מסך בגלל כרייה ). 

כנראה שבחודשים הקרובים יצאו רענונים של כרטיס HIGH END של  האדומים והירוקים  ולקראת סוף השנה כנראה גם יצאו דגמים חדשים .

אז 7 שנים זה מוגזם , אבל 7 חודשים קדימה , אני באמת  חושב ששוק כרטיסי המסך יבריא קצת ומחירים ירדו . גם יד 2 כמובן שמושפע מזה. 

אז אפשר לממש את הבקשה המקורית שלך ללא כרטיס מסך נפרד  בהנחה שלפחות לכמה חודשים הילד ישאר במיינקראפט ולא יתחיל לפזול לכיוון של ,fortnite,nba2k , אלו האקזמפלרים הפופולריים הבאים בתור אצל ילדים ,עד כמה שאני מכיר . 

ואם השוק יבריא אפילו חלקית +היצע של דגמים חדשים , אז בחופש הגדול תוכל לקנות ב 1500 ש"ח מה שהיום עולה 2500 . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

בחודשים הקרובים יתחילו לצאת לשוק כרטיסי מסך של אינטל , שחקן חדש בתחום שאינו מייצר ב TSMC כך שזה בוודאות יגדיל את ההיצע בחנויות ( מבחינת מחסור שבבים ומחסור כ. מסך בגלל כרייה ). 

לא יודע איפה שמעת את זה אבל כל כרטיסי המסך של בעתיד הקרוב מיוצרים בTSMC ומאד לא ברור כמה הקצאות יש להם כי זה מסוג הדברים שמתכננים שנים קדימה ויש סיכוי מאד מאד טוב שיהיה מלאי שיתאדה תוך שניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

תודה @yoavke

קצת נמרחתי עם זה אבל הגיע הזמן לקנות כי הילדים רבים על המחשב.

אז אני אלך על האופציה של כרטיס מסך מובנה במעבד. זה מספיק לצרכים עכשיו ואם הילדים ירצו להיות כשיגדלו הם יכולים למצוא עבודה ולקנות כרטיס מסך.

תוכל לעזור לי להרכיב מפרט?

בקצרה:

מחיר: כמה שצריך. אני מניח שזה יהיה פחות מ-3,000 ש"ח.

מעבד כולל גרפיקה שמתאימה למשחקים קלים (משהו מקביל ל-Ryzen5 שיש לי עכשיו).

החנות לא משנה.

אני צריך חיבור . גם AC יהיה בסדר. לא רואה צורך ביותר. כמובן שיותר, זה יותר טוב אם לא מגדיל את העלות מאד.

המחשב יהיה על הריצפה אז עדיף מארז שבחלק הקדמי הכפתורים וחיבורי ה-USB הם למעלה.

מארז סולידי. אם אפשר שיהיה קטן אז עדיף. לא הכרחי.

"דיסק קשיח" מהיר ועוד אחד גדול.

תודה רבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...