מקש SHIFT עושה את הסימן "\" - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מקש SHIFT עושה את הסימן "\"

moti30
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש לי מחשב נייד LENOVO S130 11IGM, שהלך לו הלוח אם, החלפתי לו ללוח הזה, (הלוח הקודם שלו היה 5B20R61168) ככל הנראה הלוח הזה שייך לדגם 120S, אך מתאים אחת לאחת לדגם S130. (חשוב לציין שS130 הוא בעצם אותו מחשב כמו 120S, אך מעט יותר מתקדם).

אחרי ההחלפה עשיתי התקנה נקייה של WINDOWS, רק שמאז מקש הSHIFT הימני עושה את הסימן "\", ומקש הSHIFT השמאלי עושה את הסימן "#", כל השאר תקין לחלוטין, ניסיתי להתחל את המחשב עם שמותקן על LIVE CD, והבעיה עדיין קיימת, ככה שככל הנראה הבעיה אינה דרייבר. יש לציין שכשמחברים מקלדת בUSB, התקלה אינה קיימת.

ניסיתי לשדרג , והתקלה עדיין קיימת.

חשבתי אולי להתקין על הלוח אם את הBIOS של הדגם S130, אבל אני מפחד שזה ייצור נזק בלתי הפיך, (למרות שמדובר כמעט באותו דגם לוח).

אני לא יודע אם יש אפשרות של "התקנה נקייה" של . אולי זה יכול לעזור?!

יש למישהו עוד רעיונות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שאני מכיר, בלוחות האלה יש צ'יפ של Embedded Controller שכולל, בין היתר את טבלת התרגום בין המיקום הפיזי של המקש על המקלדת, לבין הscancode שנשלח.

כנראה יש הבדלים מסוימים בין הלוח החדש והישן (אני מניח שנשארת עם אותה מקלדת).

האם מקלדת של 120S מתאימה לשאסי של המחשב שלך? אולי אתה יכול לנסות אחת כזו. לחילופין, לעדכן BIOS+EC יכול לעבוד, אבל יכול גם להרוג לך את המחשב, אז החשש שלך מובן.

נערך על-ידי QttP
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מאוד סקפטי לגבי הפיתרון של החלפת המקלדת.

מצאתי מקלדת של 120S באלי אקספרס כאן.

וכמו שרואים בתמונה את המודל של המקלדת, spacer.png 

בדקתי את המודל של המקלדת שלי (שכזכור נמצאת שם עוד מימי הS130)

וזה מה שמצאתי:174294423_IMG_00021.thumb.JPG.de80259d11270790129037e35e8789b7.JPG

לגבי הצ'יפ.

הצ'יפ של הלוח הקודם (S130) הוא: ene kb9028q c nf881540 gca181113

והצ'יפ הנוכחי (120S) הוא: ITE it8987e 1830-bxa s15zkb

אין לי מושג מה ההבדל ביניהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני הייתי מציע במקום לנסות לתקן ולהחליף חלקים מה שעלול לעלות כמו חצי מהשווי של המחשב, פשוט לעקוף את הבעיה,  להשתמש עם תוכנה להחלפת מקשים, להחליף את ה# וה/ בSHIFT,  שווה לנסות, אני מציע את התוכנה KeyTweak. [אגב היא לא עובדת ברקע].

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של moti30

מקש ה\ מתפקד מצויין מה יעזור להחליף?

זה יגרום למקש המוחלף לתפקד כSHIFT על כל בעיותיו.

נראה לי שאתה לא צודק, כי זה לא 'לוחץ' על מקש הSHIFT אלא רושם בפקודה SHIFT (הייתי אומר כמו החלפה בוורד, זה ברמת תוכנה) ועם זה אין בעיה.  ממליץ מאוד לנסות, אין מה להפסיד.

אגב לא התכוונתי שתחליף את המקש ה\ עצמו, אלא את המקש הבעייתי אני חושב שזה יהיה בנפרד מהמקש \ המקורי.

נערך על-ידי אלי ירדני
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

תוכל להעלות תמונה של המקלדת שלך? אני רוצה לוודא שאני מבין נכון את פריסת המקשים. אני מבין נכון שהדגם שלך הוא PC1CP-HB?

ההבדל היחיד בין PC1CP-HB לPC1CP-US, הוא שהראשונה היא בעברית, והשניה באנגלית (שתי האותיות האחרונות זה רק השפה).

כל חיפוש בגוגל של PC1CP, ייתן את התמונה של המקלדת.

ציטוט של אלי ירדני

נראה לי שאתה לא צודק, כי זה לא 'לוחץ' על מקש הSHIFT אלא רושם בפקודה SHIFT (הייתי אומר כמו החלפה בוורד, זה ברמת תוכנה) ועם זה אין בעיה.  ממליץ מאוד לנסות, אין מה להפסיד.

אגב לא התכוונתי שתחליף את המקש ה\ עצמו, אלא את המקש הבעייתי אני חושב שזה יהיה בנפרד מהמקש \ המקורי.

צריך הבהרה, מקש הSHIFT מתפקד כSHIFT, רק שמלבד מה שהוא עושה את עבודתו הרגילה, הוא גם יכתוב לי את הסימן \ על הדרך.

לדוגמא אם אני רוצה להחליף שפה ע"י ALT+SHIFT, חוץ ממה שתתחלף השפה, יכתב לי הסימן \ על המסמך.

חשוב עוד לציין שהSHIFT שתפקידו הכללי להחליף אות קטנה באות גדולה, לא את תפקידו באותיות "0" "-" "p" "[" ";" "'". (ששת הכפתורים שבצד ימין של המקלדת) את זה גיליתי רק אתמול.

נערך על-ידי moti30
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של moti30

צריך הבהרה, מקש הSHIFT מתפקד כSHIFT, רק שמלבד מה שהוא עושה את עבודתו הרגילה, הוא גם יכתוב לי את הסימן \ על הדרך.

אז המקלדת לא טובה. כנראה קצר בין המקשים.

האם יש לך מקלדת חיצונית שתוכל לבדוק איתה?

נערך על-ידי Jabberwock
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש מצב שהribbon cable לא מוכנס כראוי? הייתי מנסה להתקין את המקלדת מחדש.

ציטוט של Jabberwock

אז המקלדת לא טובה. כנראה קצר בין המקשים.

האם יש לך מקלדת חיצונית שתוכל לבדוק איתה?

"יש לציין שכשמחברים מקלדת בUSB, התקלה אינה קיימת."

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את המוצר הזה, זה יכול לבדוק סופית אם הבעיה במקלדת, רק שאולי כדאי לקנות משהו תואם ספציפית למקלדת שלי ולא אוניברסלי.

נ.ב. מעניין אם יש כזה דבר גם למסכים, יעזור לי מדי פעם אם מחשבים שמגיעים אלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...