האם יש בכלל טעם להמשיך לרכוש PC? (שוקל לעבור מ-PC ל-MAC) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם יש בכלל טעם להמשיך לרכוש PC? (שוקל לעבור מ-PC ל-MAC)

lev-27
 Share

Recommended Posts

ברשותי אחלה מחשב עם חומרה שעדיין נחשבת לתחרותית מעבד 9900K, 1080, 32GB ועוד כל מיני פינוקים. 

אבל אני כבר לא (משחק בקטנה עם האחיינים בשישי - שבת) ורוב העבודה שלי עם מחשב מסתכמת בעבודה משרדית, גלישה באינטרנט ועריכת תמונות/ווידאו.

התחלתי לחשוב למה אני בכלל מחזיק את המחשב הזה שצורך המון חשמל, מחמם את החדר כמו תנור, תופס הרבה מקום ועושה רעש. 

למה בעצם לא לקנות מבוסס מעבד ARM? איזה יתרון יש ל- בשנת 2021 - 2022 לאדם שאינו גיימר?  

האם אנחנו בפתחו של עידן חדש?

נערך על-ידי lev-27
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קונים MAC כשרוצים את כל החבילה - המחשב, האקוסיסטם, מערכת ההפעלה. בלי זה אין טעם. לא כולם אוהבים את "הגן הסגור" של , אבל מי שזה מתאים לו, לרוב יהיה מרוצה.

איכות האובייקטיבית לרוב גבוהה ביותר, כי דואגת להתאים בדיוק רב את כל הרכיבים - חומרה, תוכנה וקושחה, וגם ידועה בבדיקות איכות קפדניות במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההה

לא הייתי נסחף, כן ?

זה לא שאפל חפה מגליצ'ים כאלה ואחרים,

ולפני עידן ה - M1 לא ממש היה מה לחפש אצלה.

אבל כל זה שייך לעבר.

כעת, לאחר צאת הטוסטר אובנים של ,

עם כל הסייגים של עולם האפל, 

האחד ועוד אחד של יוצרי תוכן אומר בפירוש 

שמוצרי עדיפים על פני מה שיש לאינטל להציע.

כמה מאכזב ( כלפי ) ככה נכון ( כלפי ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חף מגליצ'ים אף אחד לא, אבל ללא ספק משקיעים הרבה יותר בהתאמת רכיבים ובבקרת איכות מהOEM הממוצע. וודאי כשמשווים את זה למחשב מורכב עצמאית שהינו אוסף של רכיבים שונים אשר לרוב מעולם לא נבדקו כחבילה.

לגבי הטענה כאילו הדור הנוכחי של הוא game-changer, היא נשמעה בהתחלה, אחר-כך הייתה קצת סקפטיות, עכשיו זה שוב עולה... נחיה ונראה. :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא רוצה למכור את המחשב למישהו שכן יעשה בו שימוש מלא, ולהחזיר חלק מההשקעה.

ת'כלס לי יש מחשב כמעט כמו שלו - מעט חלש יותר (עם 8700K ו1070TI). הוא אפילו מחובר למסך "32 UHD, ואני כמעט לא משחק. מחשב מבוזבז ביותר, אבל מה אכפת לי? כמה הוא כבר צורך בIDLE, וכמה זה מנפח לי את חשבון החשמל? הוא גם ממש לא דולק 24/7. אבל נחמד לי לדעת שפעם ב-, אם אני פתאום ארצה, אז יש לי מחשב חזק מספיק. אני עדיין רוצה לשחק בDoom Eternal מתישהו. :P 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

יכול להיות שהוא רוצה למכור את המחשב למישהו שכן יעשה בו שימוש מלא, ולהחזיר חלק מההשקעה.

איזה להחזיר... כסף מת. במקרה הטוב אקבל מספיק בשביל לקנות איזה mini mac או 50% מהעלות של macbook pro החדש. השאלה שלי היא יותר תיאורטית אם יש בכלל טעם לאדם שאינו גיימר לרכוש מעבד X86 כאשר מעבד של נותן את אותם ביצועים ב-1/3 מהחשמל ופליטת חום.   

ציטוט של QttP

ת'כלס לי יש מחשב כמעט כמו שלו - מעט חלש יותר (עם 8700K ו1070TI). הוא אפילו מחובר למסך "32 UHD, ואני כמעט לא משחק. מחשב מבוזבז ביותר, אבל מה אכפת לי? כמה הוא כבר צורך בIDLE, וכמה זה מנפח לי את חשבון החשמל? הוא גם ממש לא דולק 24/7. אבל נחמד לי לדעת שפעם ב-, אם אני פתאום ארצה, אז יש לי מחשב חזק מספיק. אני עדיין רוצה לשחק בDoom Eternal מתישהו. :P 

עדיין חי בתוכי וקיים חשק לחרוש על איזה משחק טוב, אבל החיים כבר לא מאפשרים. כאשר יש לי זמן פנוי אני מעדיף לטייל או להתעסק בצילום/עריכה. המחשב הנוכחי פשוט תופס המון מקום, יש הרבה כבלים ותכל'ס זה סתם בזבוז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של QttP

לגבי הטענה כאילו הדור הנוכחי של Apple הוא game-changer, היא נשמעה בהתחלה, אחר-כך הייתה קצת סקפטיות, עכשיו זה שוב עולה... נחיה ונראה. :)

חד משמעית game changer. לדעתי לא רק Intel/AMD צריכים לחשוש אלא גם .

M1 Max עם 32 ליבות מציע ביצועי גיימינג איפשהו בין 3050/3060. 

וזה רק הדור הראשון. מעניין מה יציע M2 ובהמשך M3.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה בטח לא תחכה לדור 3 .....   :)

אני פשוט לא רוצה להתווכח עם QTTP הנכבד על קוצו של .....

אבל ברור לכל בר דעת שאכן M1  ושות' הם גיים צ'נג'ר ליוצרי התוכן.

אבל .... 

לא הכל וורוד בגן של .

אם וכאשר תעבור לצד האפל, עליך לחשוב טוב טוב על מה אתה הולך,

שלא לומר מתי ( על ציר הזמן = דגמים ותצורות ) כי ברגע שקנית תצורה מסוימת - זהו !

אלא אם תקנה אחת אחרת .....

גם קודקים שאתה מצלם בהם את הווידאו חשובים לא פחות,

כי יש כאלה שנהנים יותר מהחומרה ויש כאלה שפחות,

וכמובן עניין התוכנות עצמן, במיוחד בווידאו  - 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...