הרחבת זיכרון בלוח אם GA-X79-UD3 - עמוד 2 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הרחבת זיכרון בלוח אם GA-X79-UD3

hai555
 Share

Recommended Posts

ציטוט של yotam

יש לוחות חדשים עם סלוט PCI (לדוגמה).

אוקי אני מבין  תודה YOTAM עם זה עדיין קיים שיכול לספק את המעבד החדיש הנ"ל  זה מצויין  ,

על מנת שאוכל באמת לבנות מחשב מתאים אני זקוק לעזרה גם לגבי  בחירת מתאים לצרכים וכו

ומספר סלוטים ומיקומים שיספיקו לכל הציוד .

עם יש מישהו שיוכל לעזור לי בבניה ובחירת חלקים נכונים  אשמח בהודעה פרטית זה היה מצויין.

נערך על-ידי hai555
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

בשביל זה יש טבלה שמראה מה נתמך באיזה גודל ובאיזו מהירות.

יכול להיות שזה יעבוד גם עם הזכרונות שאתה קישרת אליהם, ויכול להיות ( וכנראה  ) שלא.

אוקי תודה  A 10 

אז זה סיכון כיביכול של 50 אחוז לפה או לשם .?

ויש רק הסתמכות שהלוח תומך ב 2400 אבל ללא מידע כמו מודולים אני מבין נכון  ? 

נערך על-ידי hai555
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

היצרן מראה בטבלה מה הוא בדק.

אם הייתה תמיכה בסטיקים של 8 גיגה במהירות 2400,

תאמין לי שזה היה מופיע שם.

אני מבין תודה A 10 על ההשקעה והמאמץ .

וכמובן לכל מי שהגיב והמליץ ומגיב .

תודה מראש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה דברים

AMD 3 3200G הינו מעבד חלש יותר מאשר ה 4930k למרות שהוא חדש יותר והוא לא מהווה הצדקה לרכישת לוח.

רוב המעבדים בשוק עובדים עם ערוץ כפול מול הזכרונות . כמו ה 4930K עובדים עם ערוץ מרובע.

רוחב הפס של ערוץ בודד שעובד במהירות 1600 מה"ץ הוא 12.8 גיגה בייט לשניה ובהתאם לזאת ערוץ כפול נותן 25.6 גב"ש.

הלוח והמעבד שלך , ברגע שיעבדו עם 4 סטיקים זהים של 1600 יספקו רוחב פס של 51.2 גב"ש

( כל המספרים זה תאורטי מקסימאלי , בתכלס מקבלים בערך 90% )

באופן אישי אני חושב שחשוב מאוד שכאשר עובדים בריבוי ערוצים הזכרונות יהיו זהים  בשביל יציבות .

רכישה של 2 1600 זהים למה שיש לך כרגע תיתן לך תמורה טובה.

בהקשר זה , מכירה\רכישה של מחשב מבוסס 4930k עם זוג סטיקים במקום 4  זאת רשלנות\חובבנות .

רשימת הזכרונות אשר נבדקו להתאמה עם לוח האם היא רשימה שלרוב נסגרת עם יציאת הלוח לשוק או מעט אחרי , היא לא ממשיכה להתעדכן.

אפשר לראות שרשימת הזכרונות התואמים  מעודכנת ל 2012 בזמן שהזכרונות הנ"ל יצאו ב 2014.

זכרונות 8 גיגה במהירות 2400 לא היו קיימים בשוק במועד יציאת הלוח לשוק. 

אין שום סיבה שזכרונות תיקניים של 8 גיגה במהירות 2400 לא יעבדו עם הלוח שלך  .

אתה יכול לרכוש ממקום כמו או איביי , שם אתה יכול להחזיר ללא הסבריםן אם זה לא עובד לך .

תאלץ לשאת בעלויות השילוח אך לא מעבר. 

כמובן שאף אחד מהפורום לא יכול להתחייב בפניך על משהו שיצרנים לא מתחייבים  לגביו .

כמובן שצריך לעבוד עם ביוס עדכני מאחר והביוס הוא זה שיאפשר POST .

לגבי חיבור PCI ,

מצורף קישור למוצר יקר יחסית , חיפוש קצר מראה שיש הרבה מוצרים אחרים , גם יותר זולים .

עדיף לרכוש מתאם כזה או אחר אם אתה חייב לעבוד עם PCI ולהתקדם למחשב מודרני .

כדאי לבחון את סוגיית הגדול של הכרטיס ואיך הוא יושב  במארז, ישנם גם מתאמים שהכרטיס יושב מחוץ למארז.

https://www.amazon.com/StarTech-com-PCI-Express-Adapter-Card/dp/B0024CV3SA

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

כמה דברים

AMD RYZEN 3 3200G הינו מעבד חלש יותר מאשר ה 4930k למרות שהוא חדש יותר והוא לא מהווה הצדקה לרכישת לוח.

רוב המעבדים בשוק עובדים עם ערוץ כפול מול הזכרונות . מעבדים כמו ה 4930K עובדים עם ערוץ מרובע.

רוחב הפס של ערוץ בודד שעובד במהירות 1600 מה"ץ הוא 12.8 גיגה בייט לשניה ובהתאם לזאת ערוץ כפול נותן 25.6 גב"ש.

הלוח והמעבד שלך , ברגע שיעבדו עם 4 סטיקים זהים של 1600 יספקו רוחב פס של 51.2 גב"ש

באופן אישי אני חושב שחשוב מאוד שכאשר עובדים בריבוי ערוצים הזכרונות יהיו זהים  בשביל יציבות .

רכישה של 2 זכרונות 1600 זהים למה שיש לך כרגע תיתן לך תמורה טובה.

בהקשר זה , מכירה\רכישה של מחשב מבוסס 4930k עם זוג סטיקים במקום 4  זאת רשלנות\חובבנות .

רשימת הזכרונות אשר נבדקו להתאמה עם לוח האם היא רשימה שלרוב נסגרת עם יציאת הלוח לשוק או מעט אחרי , היא לא ממשיכה להתעדכן.

אפשר לראות שרשימת הזכרונות התואמים  מעודכנת ל 2012 בזמן שהזכרונות הנ"ל יצאו ב 2014.

אתה יכול לרכוש ממקום כמו או איביי , שם אתה יכול להחזיר ללא הסבריםן אם זה לא עובד לך .

כמובן שאף אחד מהפורום לא יכול להתחייב בפניך על משהו שיצרנים לא מתחייבים  לגביו .

לגבי חיבור PCI ,

מצורף קישור למוצר יקר יחסית , חיפוש קצר מראה שיש הרבה מוצרים אחרים , גם יותר זולים .

כדאי לבחון את סוגיית הגדול של הכרטיס ואיך הוא יושב  במארז, ישנם גם מתאמים שהכרטיס יושב מחוץ למארז.

סליחה טעיתי YOAVKE

התכוונתי למעבד . AMD Ryzen 9 5950X 16 Box

כנראה העתקתי ממקום לא נכון .

תודה על המידע

זה באמת נראה מעניין החיבור החיצוני הנ"ל רק צריך לראות עם בלוח אם יש מקום לחיבור לכבל הנ"ל היכן הוא נמצא בלוח אם .? 

רב תודות

נערך על-ידי hai555
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

כמה דברים

AMD RYZEN 3 3200G הינו מעבד חלש יותר מאשר ה 4930k למרות שהוא חדש יותר והוא לא מהווה הצדקה לרכישת לוח.

רוב המעבדים בשוק עובדים עם ערוץ כפול מול הזכרונות . מעבדים כמו ה 4930K עובדים עם ערוץ מרובע.

רכישה של 2 זכרונות 1600 זהים למה שיש לך כרגע תיתן לך תמורה טובה.

לגבי חיבור PCI ,

במחשבה נוספת אולי כדאי לחכות עם העניין של המחשב קצת כי 5 בדרך אני מבין ועולם המחשבים עובר תמיד שינויים ..

אז אין לי מושג מתי זה הזמן הנכון שהיה מבוסס יחסית לעוד כמה שנים ...

נערך על-ידי hai555
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול להשתמש בלוח הזה של BIOASTAR ולשים עליו את ה5950X (יש לו גם כניסת PCI רגילה)

https://www.amazon.com/BIOSTAR-B550GTA-SATAIII-Realtek-Motherboard/dp/B08F2F6GSG#customerReviews

החיסרון? עולה 800 ש"ח כולל משלוח ומיסים.

אבל זה הלוח היחידי שאני מכיר מהדור החדש (למעט לוחות A520 של או B450 של ECS) שיכולים להתאים וגם לכלול את החיבור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...