עזרה בבחירת שדרוג מפרט חלקי ("שילוש"), תקציב כ-2000 ש"ח - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בבחירת שדרוג מפרט חלקי ("שילוש"), תקציב כ-2000 ש"ח

e.t
 Share

Recommended Posts

היי לכולם,

יש לי את המפרט הבא שהוא בן כמה שנים (עבר פה ושם שדרוגים + האחרון היה כרטיס מסך שנקנה לפני כשנה, ועדיין עובד אחלה):

Intel(R) Core(TM) i7-6700K CPU @ 4.00GHz
Gigabyte Z170-HD3P-CF
Corsair 16GB DDR4
NVIDIA GTX 1660 SUPER

HD: 120GB SATA2
HD: 2TB 16MB SATA2

אני רוצה לשדרג אותו מבלי לקנות מחשב חדש לגמרי, ז"א להשאיר את הכ. מסך לדוגמה (בנוסף, מחירי מופקעים בתקופה זו).

אני לא מחפש להרכיב מחשב high end, אלא יותר בכיוון החלפת השילוש (מעבד, וזכרון) לחומרה יותר מודרנית (וביצועים בהתאם).

תקציב סביב 2000 ש"ח, גמיש (צריך גם שקט למעבד).

אשמח לעזרה משום שאין לי מושג בחומרה של ימינו (פעם עוד הייתי קצת בעניינים...)

תודה מראש

נערך על-ידי e.t
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא משהו מיוחד למעט זה שהילדים משחקים Call of duty warzone או V (ובקרוב החדש שייצא...).

כאמור, בגדול הוא סוחב בסדר אבל יש קצת איטיות/לאג מדי פעם שהייתי שמח "להחליק" אותם (בגלל ביצועים, לא בגלל איטיות רשת).

אגב, המסך הוא P2419H עם רזולוציה טבעית 1920x1080.

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ryzen 5-5600x מעבד מעולה אך מעט יקר , כ 1200 ש"ח לפני . לוח ברמה ביניים בכ 400  , 16 גיגה מהירים בכ 400 ועוד מאוורר איכותי  ואתה מגיע ל 2100-2200 . 

אם אתה הולך על מחירי הזכרון הלוחות והקירור נשארים דומים אך המעבדים יותר זולים.

מעבד 10400f יתן תמורה טובה למחיר , בסטרט פיסי עולה פחות מ 700 ש"ח. וב 800 אתה יכול לקבל שם 11400F  שזאת כנראה הבחירה האידאלית.

ראוי לציין שהמעבדים של צורכים הרבה  מאוד חשמל כיום  ואם אתה הולך על  האופציה הזאת כדאי לרכוש לוח קצת יותר יקר עם אספקת מתח טובה.

במצב כזה אתה יכול למכור את החלקים הישנים כאשר לטעמי הם ימכרו יותר טוב כמחשב שלם עם מארז וספק. ( ואולי יש לך יעוד עבורם... )

אותם משחקים שציינת אשר מנצלים ריבוי ליבות בזכות dx12 יתגברו על  רגעי העומס  והמערכת גם תוכל להוות בסיס לכרטיס מסך יותר טוב בעתיד .

אם אין לך בעיה להתעסק עם אופציות חריגות  ,קיימת אופציה לשים מעבדי פרנקנשטיין  על הלוח שלך.

זה דורש עדכון לביוס פרוץ שאתה מקבל מהסינים.

אתה יכול לבקש אותו מהחנות לפני הרכישה על מנת לראות אם אתה מצליח להתקין אותו ללא בעיה  - מומלץ עם התוכנה שמוטמעת בביוס . 

מאחר וזה לוח גיגה בייט עם דואל ביוס  , האופציה לחזור אחורה לביוס הקודם תמיד קיימת  אם קיבלת ביוס לא טוב.

הניסיון אומר שהביוסים שהם שולחים הינם ביוסים שכבר קיבלו פידבק חיובי מלקוחות והם עובדים כהלכה. 

לאחר מכן מרכיבים בלוח מעבד mobile שעבר התאמה ללוח .

אם לא עושים OC אז אפשר להסתדר עם רגיל , אם כן עושים אז חייבים liquid metal כי הליבה חשופה.

זה פחות חזק ממעבדים חדשים אבל השוק עובר כרגע תמורות לא ברורות וזה יכול לרכוש לך שנתיים של שקט  שכן אלו שתואמים בכוחם לכרטיס המסך . 

ראה סרטון כאן :

https://www.youtube.com/watch?v=s0JVKdkkMmk

אני ממליץ לא לרכוש מעבדי QS אלא עם שם פורמאלי . 

i9-9980hk אם אתה רוצה 8 ליבות ,  כ 620 ש"ח מעלי אקספרס.  זה מעבד שאפילו עולה בכוחו על כרטיס המסך 

https://www.aliexpress.com/item/1005003065821446.html

i5-9300h ל6 ליבות ב  375 ש"ח .

https://www.aliexpress.com/item/1005003227324853.html

כאשר גם מעבד 6 ליבות יפתור לך את הבעיה במשחקים הנ"ל .

רצוי לבדוק שהזכרונות שלך הם כמו שהסינים ממליצים . 

השירות בחנות הזאת מאוד לא סיני  ובין השאר יש אפשרות להחזיר בלי שום סיבה  תוך 90 יום .

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

ryzen 5-5600x מעבד מעולה אך מעט יקר , כ 1200 ש"ח לפני קירור . לוח ברמה ביניים בכ 400  , 16 גיגה מהירים בכ 400 ועוד מאוורר איכותי  ואתה מגיע ל 2100-2200 . 

אם אתה הולך על אינטל מחירי הזכרון הלוחות והקירור נשארים דומים אך המעבדים יותר זולים.

מעבד 10400f יתן תמורה טובה למחיר , בסטרט פיסי עולה פחות מ 700 ש"ח. וב 800 אתה יכול לקבל שם 11400F  שזאת כנראה הבחירה האידאלית.

ראוי לציין שהמעבדים של אינטל צורכים הרבה  מאוד חשמל כיום  ואם אתה הולך על  האופציה הזאת כדאי לרכוש לוח קצת יותר יקר עם אספקת מתח טובה.

במצב כזה אתה יכול למכור את החלקים הישנים כאשר לטעמי הם ימכרו יותר טוב כמחשב שלם עם מארז וספק. ( ואולי יש לך יעוד עבורם... )

אותם משחקים שציינת אשר מנצלים ריבוי ליבות בזכות dx12 יתגברו על  רגעי העומס  והמערכת גם תוכל להוות בסיס לכרטיס מסך יותר טוב בעתיד .

תודה רבה על התגובה המפורטת!

לא עקרוני לי אינטל או ., העיקר לקבל את התמורה הטובה ביותר לכסף באותו התקציב.

ברשותך אשמח אם תוכל להמליץ על רכיבים ספציפיים לשילוש מבוסס אינטל מול שילוש מבוסס (כולל בשניהם).

אין בעיה לחרוג ל-2200.

החלק השני של התגובה (מעבדי פרנקנשטיין - למדתי משהו), פחות רלוונטי עבורי.

אני מחפש פתרון פשוט וסטנדרטי כאחרון המשתמשים, בלי התעסקויות שונות של OC או ביוס פרוץ (למרות שהייתי שם פעם...).

ושוב תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ב TMS

לגבי הקירור ,לא התעמקתי  ולא זוכר בע"פ .  יש כמה גרסאות ל 212 , ככל הנראה לא כולן נוצרו שוות .

כנראה שעדיף לקחת גרסה יותר יקרה או לחכות להמלצה אחרת

בכל מקרה ,במסגרת התקציב המוגדלת ( 2200 )

אתה יכול  להוסיף למעבד 11600 עם עוד 400 מגה הרץ ( כ 200 ש"ח )

או 32 גיגה זכרון  ( כ 350  ש"ח ) 

או מים ( עולה 250-350 במקום 100-150 ) 

או לוח עם wifi6   בתוספת של כ 100 ש"ח אם רלוונטי. 

tms.jpg

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא הבנתי מה זה 212...

ו-2 שאלות:

1. האם הלוח שהמלצת תומך בכונני NVMe קומפקטיים בתצורת M.2?

2. איזה קרור מים מומלץ שהוא פשוט ושקט?

תודה 

נערך על-ידי e.t
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

212  זה הדגם של יחידת הקירור שנבחרה במפרט המצולם ,  כאשר למעשה  זאת משפחה של דגמים .

1- כן . יש לו 2 תושבות לכונני .  אפשר ומומלץ לא לרכוש על עיוור ואם אתה מקבל המלצה על  דגם של מוצר  לגגל אותו כדי לכל הפחות  לראות תמונה.

2-  כולם פשוטים ,  מערכות all in one  סגורות . איזה מארז יש לך  ?  צריך לראות שיש מקום להתקנה.

ע"פ פרסומים זרים  - https://www.youtube.com/watch?v=D3oulxTKOWg

CoolerMaster Hyper 212 Black Edition - אוויר ב 150 ש"ח 

יתן לך ביצועים כמעט זהים מבחינת רעש וקירור ל

CoolerMaster MasterLiquid ML240L V2 - מים ב 260 ש"ח .

לקירור מים יש יתרון במראה , בכך שאין עומס חום  גדול קרוב לכרטיס המסך ( החום מובל לרדיאטור אשר מרוחק קצת ) וחסרון בכך שצריך מקום להתקנת הרדיאטור . 

למען הסר ספק שתי ההמלצות הנ"ל מקררות כהלכה ובשקט 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגבי NVMe - אקנה כונן כלשהו בבלאק פריידי או באחד המבצעים הקרובים.

בטח אחד מאלו:

https://hwzone.co.il/main-computers/כונני-nvme-מפורסמים-במחירים-מצחיקים-כעת-ב/

אבל למה צריך תמונה? NVMe זה לא תקן וגודל סטנדרטי?

לגבי המארז (והספק):

Case: V3 Black Edition
Power Supply: 430W ThermalTake

מניח שגם את הספק אצטרך להחליף או שיוכל להישאר? במידה וכן - המלצה?

תודה

נערך על-ידי e.t
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yotam

לגבי הזיכרונות, אתה יכול להישאר עם אלו שיש לך. השיפור בביצועים של זכרונות מהירים יותר זניח וגם אין לך צורך להרחיב ל-32.

אני חולק על דעתך ,  ביצועי מעבדים חדשים נבדקים עם תואמים  , אני לא מכיר מבחן של 11400 עם 2400 . 

למען האמת בלא מעט דיונים שנפתחים באתר אפשר לראות שלשיפור רוחב הפס של הזכרונות יש השפעה ברורה על האחוזון ה 99 וכל מטרת השדרוג הזה היא האחוזון ה 95-99 . 

ההנחה היא שהזכרונות הם של 2133 או 2400 וההנחה היא שהחלקים הישנים גם לא נזרקים לפח אלא נמכרים או עוברים לשימוש במחשב אחר.

אם 16 גיגה של 3200 עולה 322 ש"ח , מוטב למכור  את הישנים בכ 150 ש"ח ולהתקדם עם חדשים . 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קשה לי לענות , המארז נראה מיושן , לא יודע אם תצליח להכניס בקלות רדיאטור של 240 אפילו שנארה שיש מקום 

בטוח אפשר לשים רדיאטור של מאוורר יחיד במקום המאוורר הקיים מאחורה אבל הוא אולי פחות יעיל מהקירור אוויר שהצעתי .

לדעתי ,אם אתה נשאר אם המארז הזה , תבחר את ה   212 hyper black במקום מים .

ספק כח  הייתי מחליף . התכוונתי להגיד מראש שכדאי לדעת מי הו מהו ואולי להחליף , אבל אתה ביקשת שילוש אז נמנעתי.

לא יודע להמליץ כרגע על דגם ביניים , תמתין לחוות דעת נוספת 

ציטוט של e.t

אבל למה צריך תמונה? NVMe זה לא תקן וגודל סטנדרטי?

אם היית רואה תמונה לא היית צריך לשאול . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מעריך שיש הרבה ספקי כח שעושים את העבודה , גם הספק שלך נחשב ליגה ד'.

אני יודע להמליץ רק על ספקים מליגה א' . זה לא אומר שחייבים להקשיב לי .

ספק ליגה א' הכי זול שמצאתי עולה 290 , תוספת של 50 שח ואתה מקבל ליגה א' מודלוארי לחלוטין ( כבלים מתפרקים )

תבחר , כמובן שלא צריך 2 ספקים . כנראה שגם אפשר לחיות עם ספק פחות איכותי .

tms2.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...