רכישת מחשב נייד לנובו לגיון 5 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רכישת מחשב נייד לנובו לגיון 5

yigael_o
 Share

Recommended Posts

היי,

אני מעוניין לקנות חדש.

יש לי באופן אישי העדפה למסכים גדולים ולכן מצאתי מחשב עם מסך 17.3. כמובן שזה אומר משקל גבוה אבל מבחינתי זה לא משנה.

מצאתי ב KSP את מחשב Lenovo Legion 5-17ACH 82K00041IV.

מבחינתי זה קצת בעסה שהמקלדת היא אותה מקלדת של דגם ה 15.4 מאותה סדרה ולא גדולה יותר אבל זה מה יש.

עוד ייתרון מבחינתי זה שהביקורות על המקלדת דווקא טובות בעולם.

המעבד מקבל ציון מדהים של 21000 https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+Ryzen+7+5800H&id=3907

לצערי רק 16GB של אבל זה מספיק בהחלט לרוב המוחלט של הדברים.

NVMe של 1TB זה נשמע טוב מאוד ויש אפשרות להכניס עוד אחד בעתיד אם יתחשק לי (ראיתי סרטונים של שדרוג בדגמי 15.4 אבל מניח שבדגם יותר גדול לא תהיה בעיה גם)

כרטיס המסך לא מעניין אותי כי אני לא אשחק עם המחשב בכל מקרה.

קצת מבואס שהמסך רק FULL HD ולא במחיר כזה גבוה אבל זה מה שאני רגיל אליו גם ככה.

מבחינתי כרטיס קווי הוא בונוס גדול כי ראיתי שבמספר גדול מהמחשבים החדשים התקשורת היא רק אלחוטית. במחיר כזה גבוה הייתי שמח לתקשורת של 10GB אבל גם 1GB זה בסדר (וזה בכל מקרה מה שיש לי עכשיו בבית).

כל השאר לא משנה במיוחד כי מבחינת האזנה מתוכננת רכישה של אוזניות אלחוטיות, כנראה Sony WH-CH710N .

יש למישהו הערות בונות או מחשב מקביל (לא קריטי מאיזה יצרן) במחיר זול יותר? מזכיר רק שמסך גדול מבחינתי היא עדיפות.

נערך על-ידי yigael_o
טעות כתיב
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הן מטרות המחשב ?

אני התחלתי בעבודה חדשה במקום בטחוני ולכן בניגוד לעבודות קודמות אני מגיע ממש למשרד. אני רוצה מחשב שאוכל ללמוד בו ברכבת גם בנסיעה וכמובן בבית. אני מפתח C# בעבודה אבל המחשב מיועד ללימודים של WEB FULL STACK ולימודי סייבר ועוד כל מיני לימודים של קורסים שיעניינו אותי ביודמי או EDX.

מה התקציב ?

בעיקרון לא מוגבל אבל מחפש כמובן להוציא מינימום.

מה המק"ט  ב - ksp  ?

מק"ט KSP: 179611

אם אתה לא שלם עם הנתונים של הנייד,

למה אתה קונה אותו ?

כמו שאמרתי, אני כרגע מרגיש צורך בנייד כדי לנצל גם את זמן הנסיעה. העדיפות מבחינתי תמיד היא למחשב נייח (יחס עלות תועלת הרבה יותר טוב) אבל כרגע זה פשוט לא עונה על הדרישה לנצל את זמני הנסיעה.

נערך על-ידי yigael_o
טעות כתיב
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני רכשתי את המחשב בתמונה שמצורפת. זה לא אותו דגם שלך (שלי מגיע עם מעבד וכו').

אני אומר לך מספר דברים:

1. המחשב הוא טנק. הוא כבד בצורה בלתי סבירה.

2. הסוללה - למרות כל מיני הבטחות שלהם ל-8 שעות וכו', היא לא מתקרבת לזה. הם טוענים שזה בגלל הכרטיס מסך. לשאלתי מה רלוונטי הכרטיס מסך לצריכת הסוללה אם אני לא משתמש בו ולא משחק איתו, הם אמרו שהוא בכל זאת צורך .

3. אני לא יודע ב-100% האם המסכים שלהם זהים בכל דגמי הלגיון 5 מבחינת איכות צבעים. אם כן, בהשוואה למסך רגיל, הצבעים לא הכי נעימים לעין (אם אתה מתכנן לראות וכו').

4. מאוד לא נוח לי להשתמש במקלדת שלו. המקלדת נמצאת מאוד "עמוק" (לא יודע באיזו מילה בדיוק להשתמש, היא לא קרובה לקצה הקרוב שאתה יושב לידו) ומבחינתי זה מאוד לא נוח.

יתרון - יש בצד ימין את החלק של המספרים.

תשווה בין שני הדגמים ותראה אם אכן מדובר על אותם נתונים (מסך, משקל וכו') ואם כן תשקול בהתאם לדברים.

שוב, חשוב מאוד שתיקח בחשבון שהמחשב מאוד מאוד כבר.

אם רגיל אפשר להרים עם יד אחת בלי בעיה, את המחשב הזה לא קל בכלל להרים עם יד אחת.

‏‏לכידה.PNG

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

אני רכשתי את המחשב בתמונה שמצורפת. זה לא אותו דגם שלך (שלי מגיע עם מעבד אינטל וכו').

אני אומר לך מספר דברים:

1. המחשב הוא טנק. הוא כבד בצורה בלתי סבירה.

2. הסוללה - למרות כל מיני הבטחות שלהם ל-8 שעות וכו', היא לא מתקרבת לזה. הם טוענים שזה בגלל הכרטיס מסך. לשאלתי מה רלוונטי הכרטיס מסך לצריכת הסוללה אם אני לא משתמש בו ולא משחק איתו, הם אמרו שהוא בכל זאת צורך סוללה.

3. אני לא יודע ב-100% האם המסכים שלהם זהים בכל דגמי הלגיון 5 מבחינת איכות צבעים. אם כן, בהשוואה למסך רגיל, הצבעים לא הכי נעימים לעין (אם אתה מתכנן לראות סרטים וכו').

4. מאוד לא נוח לי להשתמש במקלדת שלו. המקלדת נמצאת מאוד "עמוק" (לא יודע באיזו מילה בדיוק להשתמש, היא לא קרובה לקצה הקרוב שאתה יושב לידו) ומבחינתי זה מאוד לא נוח.

יתרון - יש בצד ימין את החלק של המספרים.

תשווה בין שני הדגמים ותראה אם אכן מדובר על אותם נתונים (מסך, משקל וכו') ואם כן תשקול בהתאם לדברים.

שוב, חשוב מאוד שתיקח בחשבון שהמחשב מאוד מאוד כבר.

אם מחשב נייד רגיל אפשר להרים עם יד אחת בלי בעיה, את המחשב הזה לא קל בכלל להרים עם יד אחת.

‏‏לכידה.PNG

תודה רבה על הביקורת במיוחד כאשר זה מניסיון אישי.

1. המשקל לא באמת חשוב לי.

2. גם לא באמת חשובה לי כי השימוש בה בעיקר יהיה ברכבת ושם בדרך כלל ניתן להטעין.

3. זה באמת בעיה כי אני קצת מפונק מבחינת מסכים ורגיל למסכים איכותיים. אבל כנראה בנייד בכל מקרה אצטרך להתפשר קצת כאן.

4. זו כנראה הנקודה החשובה ביותר מבחינתי. אני מאמין שבבית אני אחבר מקלדת חיצונית ועכבר אבל בנסיעות אאלץ להשתמש במקלדת הקיימת. אני אשקול את הנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

מה דעתך על כזה ?

image.png.588fc3a6315dd66aee64876f6ac7fe75.png

בתקציב שלך באילת ......

ויש דם את זה, יותר זול ....

Acer Nitro 5 17 AN517-53-744M (2021)

כתבתי תשובה ארוכה ומושקעת אבל הדף רפרש את עצמו. אני אכתוב את הכל רק יותר בקצרה.

תודה רבה על הזמן שאתה משקיע כדי לייעץ ולהציג לי חלופות אפשריות

לגבי המחשב הראשון שהצעת:

הלנובו הזה הוא פחות בשבילי. הוא מתאים יותר לגיימר, אבל מבחינתי זה שהגודל של ה הוא חצי זו בעיה רצינית. זה שכרטיס המסך הרבה יותר טוב לא תורמתלי כי אני לא משחק במחשב.

זה נופל כי אני לא רואה סיבה להוסיף עבור מחשב כזה יותר מאלף שקל.

האייסר שהצעת הרבה יותר רציני מבחינתי בגלל המחיר הנמוך יותר שלו. גם לו יש בעיה של שטח דיסק נמוך אבל אני אתלבט ואחליט. לשני המחשבים יש ייתרון על פני זה שרציתי כי הם תומכים בזיכרון עד 32GB אבל אני כנראה אצליח להסתדר בלי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yigael_o

זה לא אותו מחשב שהצעת קודם? זה נראה אותו מק"ט.

כן, זה אותם .

בעוד שאייסר זול יותר ומן הסתם קורץ לך,

אני מציע לתת עוד מבט דווקא בלנובו היקר שבהצעה שלי.

הוא אמנם יקר, אבל קפיצה קטנה לאילת תביא את המחיר שלו לזה של הלנובו שאתה שאלת עליו.

מעבר ליותר ראם אפשרי, המעלה היותר פרקטית בשבילך הוא המסך דווקא - 

רזולוציה של 2K ( מציג יותר דברים ) ובעיקר, בהיר הרבה יותר הן מאייסר והן מהדגם "שלך".,

500 לעומת 300.

זה יקל לעבוד איתו מחוץ לחדר / כיתה, כמו ברכבת בנסיעה ביום ובכל סביבה מוארת.

לשיקולך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

כן, זה אותם ניידים.

בעוד שאייסר זול יותר ומן הסתם קורץ לך,

אני מציע לתת עוד מבט דווקא בלנובו היקר שבהצעה שלי.

הוא אמנם יקר, אבל קפיצה קטנה לאילת תביא את המחיר שלו לזה של הלנובו שאתה שאלת עליו.

מעבר ליותר זיכרון ראם אפשרי, המעלה היותר פרקטית בשבילך הוא המסך דווקא - 

רזולוציה של 2K ( מציג יותר דברים ) ובעיקר, בהיר הרבה יותר הן מאייסר והן מהדגם "שלך".,

500 לעומת 300.

זה יקל לעבוד איתו מחוץ לחדר / כיתה, כמו ברכבת בנסיעה ביום ובכל סביבה מוארת.

לשיקולך.

תודה רבה.

שוקל את זה.

כרגע אני לא בטוח שזה שווה עוד 1000 שקל (אם אני הולך לאילת גם המחשב שרציתי יורד במחיר ואז ההפרש בניהם נשאר כמעט זהה)

נערך על-ידי yigael_o
טעות כתיב
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...