ייעוץ לגבי רכישת לוח אם למחשב חדש - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ייעוץ לגבי רכישת לוח אם למחשב חדש

Aviel Corchia
 Share

Recommended Posts

שאלה לקהל המבין:
מחפש לקנות לוח אם (מכוון למעבד דור 11) יש לי התלבטות מאוד קשה בתנאים הבאים שאני מציב ללוח אם(בבקשה לתקן אותי אם אני טועה בידע הטכני שלי לדברים):
כמה שיותר יציאות (עדיפות ל10GBPS)(מחפש סה"כ 8+ יציאות מינימום 6)
שתהיה יציאת THUNDERBOLT4 40GBPS (למקרה וצריך העברת מידע מהירה) - לפחות אחת, לא בטוח אם היציאות המובנות בלוח אם זה רק בשביל מסך וכאלה
נורות בשביל סינכרון למשחקים + זה יפה ואני אוהב את השיט הזה
WIFI 6E מובנה (כדי שיהיה מוכן כבר למקסימום WIFI שקיים + 5.2BT)
כרטיס מובנה LAN 2.5GB או 10GBPS
בתכלס אני ממש מתלבט על שיהיה לו לוק (זה אמנם רק ישב בבית אבל אני נהנה מעיצוב מגניב)
צימצתי את האפשרויות שלי בערך לדגמים הבאים - החיסרון שלי זה שחלקם לא מספקים מה שאני רוצה או יקרים מדי
(הייתי מעדיף לשלם פחות מ1000$ ללוח אם כולל משלוח (ממה שמצאתי באמזון)
Asus Maximus XII Hero\Apex\Extreme
Gigabyte Master\Ultra\Extreme

זה מה שראיתי אשמח לדעת כולם בנושא. תודה!
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רצונו של אדם - כבודו.

לא שאני מבין למה כל הדרישות האלה ....

סתם בשביל שיהיו ?

מה שלא נמצא בלוח אפשר להוסיף עם כרטיס מתאים,

אם וכאשר יהיה צורך.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בתכלס, צודק, אין באמת צורך בהכל, רוצה פשוט שיהיה מכל הדברים הכי חדישים. 
לוחות עם וייפיי 6E יש בלי בעיה, וגם כרטיס אפשר לשדרג (בזה אני לא מתפשר, עובד בעיקר אלחוטית עם הנייח ובשילוב עם - וייפי זה פיתרון קסם בקצבים הגבוהים - בתוך הרשת כמובן)
USB 3.2 - נראה לי כדאי בטח כשאין ממש כרטיסים כאלה שמצליחים לעמוד בקצבים האלה לפי מה שקראתי בביקורות באמזון

Thundrbolt 4 כמו שראיתי - חיבור USBC סופר מהיר, נראה לי יהיה ממש נחמד אם אני אחבר למחשב כונן חיצוני בUSBC שיהיה כזה מהיר (זה במידה ואני מבין נכון את השימוש של הTB)
LAN 10GB - אני מודה, לא נראה לי שיהיה לי בתקופה הקרובה ראוטר עם LAN כזה - יש מצב שזה אופציונאלי, מה שכן 2.5GBE יותר סביר שיהיה לי (אני מסתכל על זה רק בשביל העברות בתוך הרשת המקומית - שם אני רוצה שדברים יעופו) 

RGB - נראה לי כדאי שזה יהיה בלוח כי אחרת הלוח עצמו לא יאיר.. כמו שאמרתי, זה בונוס שממש מתחשק לי. 

מה אתה חושב? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט

USB 3.2 - נראה לי כדאי בטח כשאין ממש כרטיסים כאלה שמצליחים לעמוד בקצבים האלה לפי מה שקראתי בביקורות באמזון

תשים לב שזה שם כולל.

מ-gen 2X2 זה הופך להיות רק חיבור של type c.

בנוגע לכוננים חיצוניים, המהירות הכי גבוהה שראיתי שרשומה בנתוני כונן (אף אחד לא אומר שבזמן אמת זה באמת יתן מהירות כזאת) היתה קרובה ל-3 ג'יגה לשניה (נדמה לי ש-2.8 ג'יגה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

תשים לב שזה שם כולל.

מ-gen 2X2 זה הופך להיות רק חיבור של type c.

בנוגע לכוננים חיצוניים, המהירות הכי גבוהה שראיתי שרשומה בנתוני כונן (אף אחד לא אומר שבזמן אמת זה באמת יתן מהירות כזאת) היתה קרובה ל-3 ג'יגה לשניה (נדמה לי ש-2.8 ג'יגה).

תודה על ההערה - אני מדבר על יציאות 3.2 TYPE A אדומות. 
היציאות THUNDERBOLT 4 אמורות להיות TYPEC שאיתן אני מקווה לחבר כונן קשיח חיצוני או משהו בסגנון (אני מניח שזה לא רלוונטי בלוח אם בשביל יציאה למסך/VR מכיוון שיציאות כאלו צריכות להיות בשימוש דרך הכרטיס הגרפי סטייל .

יש לך רעיון לגבי שיכלול הכל? (נתתי כמה דוגמאות אבל קשה לי לבחור)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Aviel Corchia

תודה על ההערה - אני מדבר על יציאות USB 3.2 TYPE A אדומות. 

על איזה דור אתה מדבר? יש אדומות שהן type a?

דרך אגב, כשביררתי לפני כמה ימים בנוגע לרכישת חיצוני ובדקתי את הצבעים, מסתבר שהם לא תמיד נכונים. בנייד Legion 5 יש יציאות שחורות למרות שהן 3.2

ציטוט

יש לך רעיון לגבי לוח אם שיכלול הכל? (נתתי כמה דוגמאות אבל קשה לי לבחור)

Nope. לא מכיר מספיק טוב לוחות אם כאלה כדי לייעץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

על איזה דור אתה מדבר? יש אדומות שהן type a?

דרך אגב, כשביררתי לפני כמה ימים בנוגע לרכישת SSD חיצוני ובדקתי את הצבעים, מסתבר שהם לא תמיד נכונים. בנייד Legion 5 יש יציאות שחורות למרות שהן USB 3.2

Nope. לא מכיר מספיק טוב לוחות אם כאלה כדי לייעץ.

סבבה, תודה
וכן, לוחות אם בנייחים היום מגיעים ל3.2 GEN 2 TYPE 2 - בדר"כ צבועים באדום (לפחות אצל גיגהבייט) במקצב של 10GBPS
3.2 GEN1 מספקים 5GBPS

TYPE C TB4 מגיעים למקצב של 40GBPS! (זה כנראה יעיל בעיקר לתצוגה פחות לכונן קשיח)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לך עוד אחד בין 10gbps ל-40.

יש gen 2X2 שהוא 20gbps (למיטב זכרוני זה מגיע רק ב-type c).

ציטוט

TYPE C TB4 מגיעים למקצב של 40GBPS! (זה כנראה יעיל בעיקר לתצוגה פחות לכונן קשיח)

יש כבר כוננים חיצוניים שעברו את ה-10gbps. אם תסתכל לדוגמה במקט 170334 ב-KSP, אתה תראה אחד כזה. לפי מה שהם רושמים הוא אמור להגיע ל-2.8 ו-2.3 ג'יגה בשניה.

נערך על-ידי law89
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

יש לך עוד אחד בין 10gbps ל-40.

יש gen 2X2 שהוא 20gbps (למיטב זכרוני זה מגיע רק ב-type c).

יש כבר כוננים חיצוניים שעברו את ה-10gbps. אם תסתכל לדוגמה במקט 170334 ב-KSP, אתה תראה אחד כזה. לפי מה שהם רושמים הוא אמור להגיע ל-2.8 ג'יגה בשניה.

הבנתי, 

אני מכוון לגבוה יותר בשביל להיות מוכן לעתיד בעוד 7 שנים (התיכנון הוא לקנות שלא צריך לשדרג לטווח הזה אם לא יותר, וכן, אני מעדיף שלא להשקיע בלקנות כרטיסים PCIE לחבר. פחות מתחבר לזה אם אפשר שזה יהיה חלק מהלוח.) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החלטה שלך כמובן, אבל אם לוח כזה עולה 1000$ כמו שאתה רושם, במקומך הייתי קונה לוח בנניח 1000 ש"ח ובעתיד פשוט מחליף את כל הלוח במקום לקנות שדרוגים למיניהם. נראה לי שזה יצא יותר זול מ-1000$ ותקבל בסוף לוקח טוב יותר.

כמובן, החלטה שלך ושיקולים שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

החלטה שלך כמובן, אבל אם לוח כזה עולה 1000$ כמו שאתה רושם, במקומך הייתי קונה לוח בנניח 1000 ש"ח ובעתיד פשוט מחליף את כל הלוח במקום לקנות שדרוגים למיניהם. נראה לי שזה יצא יותר זול מ-1000$ ותקבל בסוף לוקח טוב יותר.

כמובן, החלטה שלך ושיקולים שלך.

אני חושב שבסוף אני עדיין אשלם את ה1000$ כמו שאתה אומר :)
אבל נראה לי שקיבלתי תודות לך קצת כיוון בקטע הזה, אני מחפש לוח עם TYPE C 2X2 במקום TB4, זה צריך להקל על הבחירה, וכנראה גם על הכיס 
תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...