שאלה כללית לגבי מהירות תעבורה של ראוטר - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה כללית לגבי מהירות תעבורה של ראוטר

iveco
 Share

Recommended Posts

יש לי ראוטר עם יציאות 10/100 ומהירות WIFI  

2.4 מהירות 300

5 מהירות 433

השאלה אם זה מהירות האינטרנט שיכול לעבור ב WIFI ? או שזה מעבר הנתונים שאני יכול להעביר בין מחשב למחשב ברשת אני מבולבל 

ואם למשל היציאות שלי  בראוטר היו 1000 MB אז יכולתי לגלוש עד Gbit לשניה וב WIFI עד 433 ?

מישהו יכול לעשות לי סדר בעניין הזה תודה 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות תעבורה הכוונה למהירות DL  הורדה ? או גם תעבורה של קצבים ברשת מחשבים ?

מישהו יכול בבקשה לפרט יותר ?

נגיד WIFI 2.4 המהירות תעבורה 300 מגה ביט אז לשניה זה יכול להגיע עד 37.5 מגה בייט וזה אומר גם מהירות תעבורה ברשת ביתית העברה של קבצים ממחשב למחשב ? ,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מהירות תעבורה הכוונה מהירות העברת מידע בין הנתב למחשב .

העברת קבצים ברשת הביתית היא מחשב- - מחשב . 

אם כולם עובדים ב 300 אז זה יעבוד ב 300. אם אחד עובד ב433 ואחד ב 100 אז זה יעבוד ב 100. 

אם יש לך נפרד מהמודם , אז הם מתחברים בכבל והכניסה בנתב יכולה להיות של 100 או  1000, לרוב כתוב עליה WAN 

מהירות ה DL של הנתב  מהמודם תלויה ביציאת WAN שלך , אולי 100 , אולי 1000 . 

אבל אם המהירות בין הנתב למחשב היא 300 , זה לא משנה אם הנתב מוריד מהרשת  ב5 מיליון , הוא עדין ישלח למחשב ב 300.

כן, 300 מגה ביט  זה 37.5 מגה בייט . 

מהירות עבודה של תקשורת אלחוטית היא תיאורתית. 

זה אומר המקסמיום במעבדה נקיה מהפרעות ,  רעשים ,  וחפצים חוסמים .

בחיים האמיתיים אם אתה מקבל 75-80% זה מעולה.

עבודה באלחוטי של 300 היא פחות טובה מעבודה של 100  עם כבל .

גם 433 בעבודה רציפה פחות טוב מכבל של 100 .

בגדול , כבל מדבר כל הזמן לשני הכיוונים בלי בעיה .

אלחוטי זה קצת כמו ווקי טוקי , משדר רק לכיוון אחד וכל הזמן מחכה לצד שני אם הצד השני רוצה לדבר.זה קורה במילי שניות אבל זה קורה.

אז אם 2 מחשבים בבית מנסים לשחק און ליין ( אפילו אחד משחק ואחד סתם גולש ) באלחוטי זה יצור לאגים ורשת חוטים זה יעבוד חלק בלי להפריע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מתלבט בין ה לבין סיבים אופטיים ה מקביל לסיבים אופטיים 600/60 משהו כזה קונים סמטארטפון ב 800-1000 שקל של שיומי וגולשים דרך HOTSPOT , מפחיד אותי האזהרה שיש בסיב האופטי לא להסתכל ישירות לכבל או לכניסה איפה שהכבל נכנס ורשום סכנת קרינה לייזר זה לא בריא כל כך איך אפשר לחבר כבל בלי להסתכל איפה מכניסים אותו ? אפילו בכניסה LAN של הסיב זה מסוכן ראיתי הדרכה של בינלאומי ביוטיוב איך להתקין 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של iveco

אני מתלבט בין ה 5G לבין סיבים אופטיים ה 5G מקביל לסיבים אופטיים 600/60 משהו כזה קונים סמטארטפון ב 800-1000 שקל של שיומי וגולשים דרך HOTSPOT , מפחיד אותי האזהרה שיש בסיב האופטי לא להסתכל ישירות לכבל או לכניסה איפה שהכבל נכנס ורשום סכנת קרינה לייזר זה לא בריא כל כך איך אפשר לחבר כבל בלי להסתכל איפה מכניסים אותו ? אפילו בכניסה LAN של הסיב זה מסוכן ראיתי הדרכה של בזק בינלאומי ביוטיוב איך להתקין 

גם לא התחסנת נכון?

רגע אבל אתה רוצה ....  אתה שולח מסרים סותרים... :)

נערך על-ידי yotam
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

יואב, אם כבר העלת את נושא הלאגים. רכשתי לאחרונה אדפטר. האם בעת speedtest או הורדת קבצים אני אמור לקבל לאגים כאלה שלא מאפשרים שימוש במחשב?

לא בטוח שהבנתי את השאלה.

האם הביצוע המשימות הנ"ל יוצר עומס ? כן. האם עומס בנתב אמור להשבית את המחשב - לא . 

אבל במידה וכל הצרכנים שלך מחוברים לנתב עם , אז נוצרים פקקים  ופה איכות הנתב קובעת אם הפקקים האלה יותר או פחות מורגשים במחשבים . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של iveco

אני מתלבט בין ה 5G לבין סיבים אופטיים ה 5G מקביל לסיבים אופטיים 600/60 משהו כזה קונים סמטארטפון ב 800-1000 שקל של שיומי וגולשים דרך HOTSPOT , מפחיד אותי האזהרה שיש בסיב האופטי לא להסתכל ישירות לכבל או לכניסה איפה שהכבל נכנס ורשום סכנת קרינה לייזר זה לא בריא כל כך איך אפשר לחבר כבל בלי להסתכל איפה מכניסים אותו ? אפילו בכניסה LAN של הסיב זה מסוכן ראיתי הדרכה של בזק בינלאומי ביוטיוב איך להתקין 

לייזר זה אור ממוקד מאוד .

הוא לא מייצר קרינה סביבתית .

אם תכוון ישר לעין זה עשוי להיות מסוכן .

הטכנאי שמרכיב את הנתב מחבר את הסיב האופטי לנתב ואתה לא אמור לגעת בזה. מרגע שהוא מחובר , אין שום "בריחת אור"  זה סגור.

צריך להיות מאוד חסר קורדינציה או עם מגבלות פיזית\מוחית  מהותית על מנת להגיע למצב בו הסיב האופטי מכוון ישירות לעין .

כל תקשורת אלחוטית מייצרת קרינה  .גם 2.4גה"ץ . גם 5 גה"ץ.  גם טלפון סלולרי .

גם המסך  שבו אתה קורא כרגע וגם המחשב שלך מייצרים קרינה אלקטרומגנטית. צמחה לך אוזן נוספת ברגל שליד המחשב ? 

גם המנורות .

גם במיקרו גל - תנור שמחמם על יד הפצצתו בקרינה  -  יש קרינה. 

אם אתה לא מקבל את הרעיון הכללי שקיימים תקנים לגבי דעיכת הקרינה  ובאיזה שלב היא מפסיקה להיות מסוכנת - אתה צריך להיפטר מכל הנ"ל .

סיב אופטי עדיף על פני 5G 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

לא בטוח שהבנתי את השאלה.

האם הביצוע המשימות הנ"ל יוצר עומס ? כן. האם עומס בנתב אמור להשבית את המחשב - לא . 

אבל במידה וכל הצרכנים שלך מחוברים לנתב עם אלחוטי , אז נוצרים פקקים  ופה איכות הנתב קובעת אם הפקקים האלה יותר או פחות מורגשים במחשבים . 

אני אחדד. מחשב אחד בלבד מחובר בוואי פיי. אני מוריד קובץ על המקסימום שהוא נותן (200-250 mbps). אני חווה לאגים שבעצם גורמים למחשב להיות לא שמיש בזמן ההורדה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

אני אחדד. מחשב אחד בלבד מחובר בוואי פיי. אני מוריד קובץ על המקסימום שהוא נותן (200-250 mbps). אני חווה לאגים שבעצם גורמים למחשב להיות לא שמיש בזמן ההורדה.

אם אתה משתמש ב IDM אתה יכול להגביל את מהירות (ל 150 נגיד) ההורדה ולפתור את הבעיה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Lavi 1

אם אתה משתמש ב IDM אתה יכול להגביל את מהירות (ל 150 נגיד) ההורדה ולפתור את הבעיה.

תודה. אני לא משתמש בתוכנה מסוימת.

השאלה היא הבעיה נובעת ממהירות ההורדה? לך זה קורה כשאתה מוריד קובץ במהירות גדולה?

אין לי יותר מדי ניסיון עם וואי פיי כך שאני לא יודע אם זה תקין או שזאת תקלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של law89

לא שמיש גם לעבודה שאינה מבוססת

אם כן אז יש פה בעיה מהותית.

אם הלאג הוא רק לעבודה מבוססת אז זאת בעית איכות במקרה הרע או הגדרות במקרה הטוב. 

כך או כך , בדיקות שאפשר לבצע:

להחליף את  הנתב בהוטספוט מבוסס טלפון  .

לחבר את המחשב לנתב על ידי כבל .

כמובן שאם ההורדה מתבצעת ע"י שיתוף קבצים זאת סיבה טובה מאוד ללאג רציני בעבודת מאחר ושיתוף קבצים יוצר חיבורים רבים מאוד ומייצר עומס רב יותר . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

לא שמיש גם לעבודה שאינה מבוססת רשת

אם כן אז יש פה בעיה מהותית.

אם הלאג הוא רק לעבודה מבוססת רשת אז זאת בעית איכות במקרה הרע או הגדרות במקרה הטוב. 

כך או כך , בדיקות שאפשר לבצע:

להחליף את  הנתב בהוטספוט מבוסס טלפון  .

לחבר את המחשב לנתב על ידי כבל רשת .

כמובן שאם ההורדה מתבצעת ע"י שיתוף קבצים זאת סיבה טובה מאוד ללאג רציני בעבודת רשת מאחר ושיתוף קבצים יוצר חיבורים רבים מאוד ומייצר עומס רב יותר . 

לא שמיש, הכוונה שהלאגים של העכבר לא באמת מאפשרים שימוש במצב הזה.

מה הכוונה לאג מבוסס רשת?

אם אני משתמש ב-adapter לגלישה רגילה זה בסדר. אם אני מחשב ישירות את המחשב למכשיר שפרטנר הביאו (ללא שימוש בראוטר) ומוריד על המקסימום זה גם בסדר.

בנוגע להורדה- הורדה רגילה. לדוגמה וינדאוס 11. נאלצתי לנתק את ה-adapter ולהתחבר ללא ראוטר כי לא יכולתי לגלוש עם כל התקיעות של העכבר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...