SSD 4TB Westren Digital vs Samsung - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

SSD 4TB Westren Digital vs Samsung

michmich99
 Share

Recommended Posts

היי,

אני צריך לבצע רכישה של כונן SSD בגודל 4TB, הייתי מעדיף אבל לצערי הוא יקר יותר.

ההתלבטות שלי היא לגבי מס' דגמים אבל היייתי מעדיף לרכוש מה שלדעתכם ומניסיונכם אמין יותר ומומלץ.

כמובן שאם ישנן הצעות לגבי דגמים אחרים מאלו שהזכרתי, אז אשמח אם תוכלו לייעץ.

חיפשתי 4TB של אבל לא נראה לי שיש דבר כזה (לפחות לא באמאזון)?!

Western Digital 4TB WD Blue Internal - SATA III 6 Gb/s, 2.5"/7mm, Up to 560 MB/s - WDS400T2B0A

מחיר - 1530

https://www.amazon.com/gp/product/B07QV3XGCP/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Samsung 870 EVO Form Factor 2.5 Inch Intelligent TurboWrite, Magician 6 Software, Black
מחיר 1960

יש גם את ה- QVL 
מחיר 1602

איזה דיסק מומלץ מבין אלה ומה היתרונות והחסרונות שלהם, אני ניסיתי לקרוא קצת והבנתי שה- QVL פחות מומלץ לאורך זמן, הם רשמו משהו שקשור
לקריאה וכתיבה שהוא יורד דרסטי, (זה לא ככה עם כל SSD?) בכל אופן, קצת לא היה ברור לי לכן פניתי לפורום.
האם ה-WD היא המקבילה של ה-QVL של מבחינת ביצועים?
לא הבנתי ב- 100 אחוז לכן פניתי לפורום אולי מישהו יוכל לעזור.

בנוסף, האם מניסיונכם מהעבר כדאי לחכות ל-, האם לכוננים בגדלים כאלה יש הנחות ששווה לחכות אליהן?

תודה מראש לכול העוזרים וחג שמח!!!

נערך על-ידי michmich99
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בפריים די האחרון ה QVO נמכר ב 323$ לפני משלוח ומס  באמזון .

אפשר להניח שהמחיר בסוף נובמבר יהיה יותר נמוך אם אתה יכול לחכות חודשיים .

הEVO מגיע לרמות מחיר דומות לכונני

שני האחרים מיועדים לאחסון  בעיקר , אבל אני מניח שאתה מחפש משהו שמתאים לאחסון .

מבחינת אריכות ימים , קח בחשבון שאם רוב המידע יהיה סטטי ורק מעט יזוז הכוננים יחזיקו הרבה זמן 

למה מיועד הכונן ולאיזה מערכת הוא נכנס ? 

האם הוא באמת נותן יתרון על פני דיסק מכאני   מבחינתך או שזאת בכלל מגבלת גודל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

בפריים די האחרון ה QVO נמכר ב 323$ לפני משלוח ומס  באמזון .

אפשר להניח שהמחיר בסוף נובמבר יהיה יותר נמוך אם אתה יכול לחכות חודשיים .

תודה רבה על המענה.

אז אם כך אני אמתין לנובמבר, זה לא דחוף.

ציטוט של yoavke

הEVO מגיע לרמות מחיר דומות לכונני NVMe

למה זה ככה?

נניח נקח SSD מכל חברה אחרת עם אותו הנפח, מה ההבדלים בין ה- לבין גרסת ה-EVO שעולה כ"כ יקר? (חוץ מהמהירות והתקן)?

האם ה-EVO נחשב אמין יותר?

האם ה-NVME'S נחשבים אמינים יותר בהשוואה לגרסת ה-EVO (אני מעריך שהבדל במחיר בין ל- 2.5 זה בעיקר המהירות, לא)?

ציטוט של yoavke

למה מיועד הכונן ולאיזה מערכת הוא נכנס ? 

האם הוא באמת נותן יתרון על פני דיסק מכאני   מבחינתך או שזאת בכלל מגבלת גודל ?

תהיה תעבורה מידי פעם היות ודברים מתבצעים באופן דינאמי, קשה לומר במדוייק.

ז"א שיכול להיות במשך כמה חודשים דברים ישארו במקומם אבל אח"כ יתחלפו סיפריות וגודל כל סיפריה של חברה X שוקלת בין 10 ל-200 GB לסיפרייה אחת.

יש לי דיסק מכאני WD 7200RPM (1TB), אני מאחסן בו רק ודברים אישיים שאנני מייחס להם חשיבות רבה, ניסיתי לעשות בו שימוש לצרכי עבודה, זה אפשרי אבל מתסכל לאורך זמן יש תקיעות מדי פעם עם הרצה התוכנה כשמאוחסן בו דברים, אני מעריך שהוא לא עומד בקצב של העברת הנתונים.

יש דיסק מכני 5200RPM של WD 4TB, אחד הרכישות הגרועות שעשיתי לפני 3 שנים.

אני מאכסן בו דברים, אבל מרוב שהוא איטי לא בא לי לגעת בו יותר.

גם חודש אחרי שקיבלתי אותו אני לא חשבתי בכלל על למכור אותו, לא הייתי רוצה שמישהו יתקע עם ה-סליחה על הביטוי זבל של כונן הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מכאניים - המחירים הנמוכים מפתים , אבל המכאניים שלי הם רק wd black\gold .  למרות שרייד של 2 פשוטים עשוי לעשות את העבודה...

כוננים שאינם EVO אשר מבוססים  על TLC ובוודאי שכונני יעבירו לך את ה 200 גיגה בקצב כזה - בערך 20 גיגה ראשונים במהירות גבוהה תודות למטמון של SLC וכל השאר יעבוד במהירות של פחות מכונן מכאני לקבצים גדולים ולא הרבה יותר מהר ממכאני לריבוי קבצים.

הכוננים האלה אמורים להיות טובים למדיי לעבודה יומיומית אבל ברגע שתבצע העתקה גדולה אתה למעשה תחנוק את המטמון של ה SLC וזה יפגע בעבודה הרגילה. 

כונני EVO הם  דוגמה לישום איכותי מאוד של TLC כאשר אני חושב שלמעשה שבבי ה TLC של יותר טובים מהשאר . 

ובהם אתה אמור לקבל ביצועים טובים לכל "עומק" הדיסק  בלי קשר לפגיעה במטמון . 

יכול מאוד להיות שמה שצריך להיות מאוחסן בצד מוטב שישאר על כונן מכאני איכותי ( או פשוט של פחות מ4 טרה ) ואת העבודה היומיומית לממש על מהיר ואיכותי . 

https://www.anandtech.com/show/13759/comparing-adata-sx8200-pro-vs-hp-ex950/2

5 פסקאות ראשונות מסבירות לגבי עבודה עם ומטמון SLC .

שים לב לטבלת הביצועים , ה crucuial p1 הוא כונן QLC זול אפילו שהוא .

חפש מבחן שמראה את הבדלי הביצועים בין ה QVO ל  EVO ב 2  או 4 טרה . 

אם כבר ניכוות מרכישה של משהו זול , אני מציע שתימנע מרכישה של מוצר זול שעולה הרבה כסף  או שלפחות תתאם ציפיות 

עריכה

ל QVO יש מטמון מכובד :

https://www.anandtech.com/show/15887/the-samsung-870-qvo-1tb-4tb-ssd-review-qlc-refreshed

אבל ה EVO לוקח אותו בסיבוב.

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

מכאניים - המחירים הנמוכים מפתים , אבל המכאניים שלי הם רק wd black\gold .  למרות שרייד של 2 פשוטים עשוי לעשות את העבודה...

כוננים שאינם EVO אשר מבוססים  על TLC ובוודאי שכונני QLC יעבירו לך את ה 200 גיגה בקצב כזה - בערך 20 גיגה ראשונים במהירות גבוהה תודות למטמון של SLC וכל השאר יעבוד במהירות של פחות מכונן מכאני לקבצים גדולים ולא הרבה יותר מהר ממכאני לריבוי קבצים.

הכוננים האלה אמורים להיות טובים למדיי לעבודה יומיומית אבל ברגע שתבצע העתקה גדולה אתה למעשה תחנוק את המטמון של ה SLC וזה יפגע בעבודה הרגילה. 

כונני EVO הם  דוגמה לישום איכותי מאוד של TLC כאשר אני חושב שלמעשה שבבי ה TLC של סמסונג יותר טובים מהשאר . 

ובהם אתה אמור לקבל ביצועים טובים לכל "עומק" הדיסק  בלי קשר לפגיעה במטמון . 

יכול מאוד להיות שמה שצריך להיות מאוחסן בצד מוטב שישאר על כונן מכאני איכותי ( או SSD פשוט של פחות מ4 טרה ) ואת העבודה היומיומית לממש על SSD מהיר ואיכותי . 

https://www.anandtech.com/show/13759/comparing-adata-sx8200-pro-vs-hp-ex950/2

5 פסקאות ראשונות מסבירות לגבי עבודה עם QLC ומטמון SLC .

שים לב לטבלת הביצועים , ה crucuial p1 הוא כונן QLC זול אפילו שהוא NVMe .

חפש מבחן שמראה את הבדלי הביצועים בין ה QVO ל  EVO ב 2  או 4 טרה . 

אם כבר ניכוות מרכישה של משהו זול , אני מציע שתימנע מרכישה של מוצר זול שעולה הרבה כסף  או שלפחות תתאם ציפיות 

עריכה

ל QVO יש מטמון מכובד :

https://www.anandtech.com/show/15887/the-samsung-870-qvo-1tb-4tb-ssd-review-qlc-refreshed

אבל ה EVO לוקח אותו בסיבוב.

המון תודות על ההסבר המפורטו הזמן.

הצלחתי לגבש דעה בנושא עם הידע ששיתפת ואלך על ה-EVO.

הפרש של 300 שקל בהוצאה שהיא גם כך גדולה שווה את ההשקעה הנוספת לטווח הארוך.

ד"א יש לי מס' כוננם של ה-EVO אבל 500 ג'יגה כל אחד מהם, ואני מאוד מרוצה מהכוננים.

שוב, תודה רבה רבה על העזרה.

נערך על-ידי michmich99
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...