זהו ? אפשר לזרוק את כל מצלמות ה - DSLR ו - RED ? כי אייפיון 13 נותן את כל הפתרונות !? - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זהו ? אפשר לזרוק את כל מצלמות ה - DSLR ו - RED ? כי אייפיון 13 נותן את כל הפתרונות !?

A-10
 Share

Recommended Posts

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

ציטוט של N.R

מי שיוציא את התמונות הכי טובות שלו מסמארטפון שימשיך לצלם בסמארטפון.

מי שממצלמה מקצועית שימשיך איתה.

מי שיותר נוח לו עם אחד או השני זה החלטה שלו פר צילום.

חחח

אתה כמעט שם .....

ברור שכל אחד יעשה את החשבון שלו, אבל ....

הנה השוס !

אפשר לעיתים להוציא צילום טוב לא פחות אם לא יותר 

גם מסמארטפון איכותי.

קרי, גם אלה הדבקים במזבח ה - DSLR יכולים "לחטוא" בצילום עם ,

ולגלות חלילה שבלא מעט מיקרים, לא קורא שום אסון, וכנראה ההפך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה,

את הסרטונים להדגמה של האייפון 13 pro max לא צילמה סבתא של השכן שלי עם תאורת פלורסנט.

אני משער בסופו של דבר שזה ברור שכל המצלמות או הסמארטפונים הם כלים שצריך לדעת להשתמש בהם וגם לדעת מה לצלם ואיך.

אפשר להוציא היום תמונות טובות עם כל סוג וזה תלוי בסופו של דבר במי שמשתמש במצלמה.

מבחינת חומר גלם אז האיכות של התמונה מבחינת peeping עדיין טובה יותר על מצלמות מקצועיות.

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

מבחינת חומר גלם אז האיכות של התמונה מבחינת Pixel peeping עדיין טובה יותר על מצלמות מקצועיות.

ואת מי מעניין ה - Pixel peeping  בימינו ?

מי צריך את זה ?

אהה, כן, המקצוענים ( לא רוצה לומר מילה אחרת ... ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

מנגד,, גם בהמשך לדיון שהיה פעם בפורום צילום של "מה לקחת לטיול" 

מצחיק שאתה מזכיר את הדיון ההוא, אני זוכר אותו..

כבר כמה שנים שאני לא יוצא לטיולים בחו"ל עם מצלמה "גדולה", באותו דיון אמרתי שהטלפון בזמנו (תקופת הגלקסי 7 לדעתי, שיצאתי איתו לתאילנד וצילמתי איתו מתחת למים בחופשיות מוחלטת) מספק לי 90% מהצרכים באור יום, ושנכון שבחושך זה קצת יותר מבאס, אבל הפשרה הזאת שווה את החיסכון העצום בנוחות - הטלפון ככה או ככה יהיה עליי, אז מדובר במצלמה "בחינם" מבחינת ציוד שצריך לסחוב. לך תקווה את זה לתיק עם מצלמה ועדשות (ופלאשים?!) ששוקל כמה קילוגרמים טובים ונפח משמעותי.. שאי אפשר באמת לטייל איתו בנוחות, שלא נדבר על הרגישות למים, סכנת גניבות, וכו'... מי בכלל יכול לדמיין מסיבת half moon בתאילנד עם מצלמת dslr גדולה? מה, יצאתי לעבודה? אבל כשהייתי שם עם הטלפון יצאו לי תמונות וסרטוני מדהימים שבחיים לא הייתי יכול להוציא עם אמיתית - פשוט כי כל הסיטואציה הזאת לא היתה בכלל ריאלית. כנ"ל לגבי מסיבות בריכה עם צילומים מתחת למים...

אז באותו דיון דיברתי על פשרות טכניות בתמורה ליתרונות אדירים בנוחות.

היום זה כבר שונה - הפשרות הטכניות הן אולי במקרים מאוד ספציפיים, נקודתיים ונישתיים - ברוב המקרים אפילו היתרון הטכני כבר עבר לטלפונים!! וכמובן שהיתרונות בכל הנוגע לנוחות שימוש ונגישות עדיין רלוונטיים.

אם לפני 4 שנים יצאתי לטיולים בחו"ל עם הטלפון בלבד אבל עדיין היתה לי צביטה קטנה בלב שאני בלי מצלמת ה-FF שלי עם עדשות הפריים f/1.4 למיניהן או ה-70-200 f/2.8, היום גם את זה אין. למעשה ברוב הסיטואציות אני כבר יודע מהראש שהטלפון יוציא טובות יותר...

ודבר אחרון - רוצה שנדבר על וידאו? :)

ה"סינמטיק מוד" של אפל רק עכשיו הוצג, הוא נמצא בדור הראשון שלו ועדיין לא מושלם - אבל כבר עכשיו אפשר לראות לאן העתיד הולך. וידאו שנשמר עם מידע-עומק שמאפשר לך לשנות את נקודת הפוקוס וליצור DOF (שוב, עדיין לא מושלם - דור ראשון!!) בכל רגע נתון בדיעבד אחרי הצילום (עם שנותן לך נקודת פתיחה אוטומטית שבוחרת את הדמות הראשית בפריים) - מי בכלל יכול לחלום על זה במצלמות רגילות נכון להיום?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

_DSC0310-2.jpg

אחלה תמונה, אבל אם אתה חושב שהטלפון לא יכול להוציא אותה אז אתה קצת לא מעודכן כנראה... 

למעשה, אני לא יודע אם התמונה שפרסמת היא אחרי עריכה מאסיבית או לא, ומה היו תנאי התאורה באותה סיטואציה, אבל ברוב הסיטואציות תמונה בסגנון הזה של נוף מוצל + שמיים מוארים תצא במצלמה רגילה עם שמיים שרופים למדיי, ותדרוש עריכה משמעותית בפוסט. עכשיו תנסה להוסיף אליה אנשים שתרצה לצלם על רקע הנוף הזה, ובכלל הסתבכת - או שהם יצאו חשוכים לגמרי או שהשמיים יהיו לבנים כמו סיד... הטלפון, לעומת זאת, יתמודד עם זה בקלות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

השאלה באמת מה רוצים בסופו של דבר -

תמונות איכותיות או מציאותיות, מלשון שיבטאו 

התרחשות מסוימת ולאו דווקא כישורי צילום.

זה לא אומר שמי שיוצא לטיול עם הוא גאון ומי שיוצא עם DSLR הוא טיפש

וגם לא להפך, כי כל אחד ומה שהוא  מחפש / ורוצה, אלא שהאפשרויות לטובת הסמארטפון השתפרו בהרבה ....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Milford Cubicle

אחלה תמונה, אבל אם אתה חושב שהטלפון לא יכול להוציא אותה אז אתה קצת לא מעודכן כנראה... 

למעשה, אני לא יודע אם התמונה שפרסמת היא אחרי עריכה מאסיבית או לא, ומה היו תנאי התאורה באותה סיטואציה, אבל ברוב הסיטואציות תמונה בסגנון הזה של נוף מוצל + שמיים מוארים תצא במצלמה רגילה עם שמיים שרופים למדיי, ותדרוש עריכה משמעותית בפוסט. עכשיו תנסה להוסיף אליה אנשים שתרצה לצלם על רקע הנוף הזה, ובכלל הסתבכת - או שהם יצאו חשוכים לגמרי או שהשמיים יהיו לבנים כמו סיד... הטלפון, לעומת זאת, יתמודד עם זה בקלות.

תראה, מבחינת קומפוזיציה אז ניתן לקבל את אותו פריימינג גם בטלפון בצורה כמעט מדויקת. לרוב זה הדבר הכי חשוב וההבדל בנראות בין אותה קומפוזיציה בטלפון ומצלמה מקצועית יהיה לא גדול. אולי קצת יותר עיוות אופטי בקצוות וכדומה. בכל אופן משהו אחד שיהיה קשה לקבל זה מרבד הגוונים של הצבעי ירוק כאן. אמנם לאינסטגרם וכאלה רוב האנשים לא היו שמים לב להבדל. פלוס מינוס זה כמו הויכוח של ff מול מדיום פורמט בעושר של גוונים. בנוסף אם תרצה לעשות הגדלה ולהדפיס בגדול אז זה יהיה משמעותית יפה יותר במצלמה מאשר בטלפון. אבל שוב, לרוב האנשים זה לא ישנה.

@Milford Cubicle

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

בכל אופן משהו אחד שיהיה קשה לקבל זה מרבד הגוונים של הצבעי ירוק כאן

לא הבנתי על סמך מה אתה אומר את זה..

דווקא לא התכוונתי מבחינת קומפיזיציה (מין הסתם) אלא מבחינת החשיפה המדויקת, הטווח הדינמי וכו' - שם דווקא לטלפון יש יתרון.

שוב, אני לא יודע מה היו תנאי הצילום באותה סיטואציה, יכול להיות שהם היו אידיאליים (ולא אופיניים) ויכול להיות התמונה פשוט עברה עיבוד מאסיבי, אבל בכל מקרה ברוב המקרים בצילומי נוף כאלה עם איזורים מוצלים + שמיים, צילום בחשיפה בודדת ב-DSLR לא נותן טווח דינאמי מספק, בזמן שבטלפון (עם חכם מאוד) מקבלים תוצאות עדיפות משמעותית, אפילו שלכאורה לחיישן ה-FF הגדול יש על הנייר טווח דינמי עדיף.

לגבי הטענה הנדושה של "הדפסה בגדול", שנזרקת לאוויר בכל דיון נדוש בין צלמים, אני מעדיף אפילו לא להקדיש יותר מהמשפט הבודד הזה :) מדובר בנישה סופר סופר סופר זניחה - בשנת 2021 אפשר לספור על יד אחת (בהערכה מאוד אופטימית) את אחוז האנשים בעולם שמדפיסים (ועוד ב"גדול") את התמונות שהם מצלמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בחיים לא יחליף מצלמה איכותית במצלמה של !

1. קונטראס של איפון וגוונים תמיד חלשים באייפון 
2. איכות האור באייפון תמיד לא טובה בוידאו רואים את זה במיוחד 
3. הזום באיפון מול איכותית מראה כמה איפון או כל הוא פשוט בדיחה 
4. כרטיס זכרון לצילום - הוא קטן מאוד  באייפון ומוגבל .
5. הוא בדיחה  באייפון ובאנדרואיד 
6. אין בסלולר 10 BIT אמיתי ( יש איזה שהוא מטריצה ומשחק של צבעים , של כאילו הוספת צבעים , פשוט בדיחה )
7. אין בחירה בסלולר של סולם צבעים REC709 או REC2020  בדיחה של מצלמה 
8. קצבי פריימים בסלולר איפון גרוע גמגומים וקפיצות ,בעיות תנוע חלקה .( שמחברים אותו למסך גדול רואים עד כמה איכות הצילום עלוב )

9. כל עדכון באיפון - משהו אחר נדפק במצלמה 

10. אין בסלולר Chroma Subsampling
4:4:4 vs 4:2:2 vs 4:2:0  

11. איפון מתחמם וגם משפיע נורא על הוידאו 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן, יש משהו שצריך לזכור. הטלפון החכם כביכול עושה עיבוד אוטומטי לתמונות כדי שייראה כמו שזה נראה. אם אהבת את זה אז כפרה על הטלפון.

מה שכן זה כמו הבדל בין jpg לraw  שהraw מכיל בהרבה יותר מידע אך לא עובר עיבוד צבע וכדומה כמו הjpg.

כך שעל פניו הjpg נראה יפה יותר כשלא נוגעים בו מאשר הraw.

מצד שני ופה זה ההבדל הכי חשוב ואני אתן דוגמא מעולם הוידאו. יש סיבה למה צלמי רבים מצלמים בLog שעל פניו יוצר תמונה שנראית אפורה או חומה בלי קונטרסט בכלל ואפילו פחות קונטרסט מאשר במקור.

זה מאפשר להם גמישות שלא קיימת אם הם היו מצלמים בצורה אחרת בשביל color grading.

אז פה יש עוד רובד של האם התוצאה הראשונית שתקבל בטלפון מספקת אותך או שלא. האם תרצה לשנות או לערוך או לא.

לגבי התמונה שלי אני אז מצלם מאז ומתמיד בניקון ובחשיפה נכונה לשמיים אז אני מקבל טווח דינאמי שמספק אותי בהחלט להבהיר את הקרקע מבלי לשגע את איכות התמונה. אז החשיפה היא לשמיים.

התמונה שהעלתי צולמה ב2016 בNikon D750 עם 24-70 2.8g.

תראה לדוגמא השוואה בין canon r6 עם תריס דיגיטלי לעומת הnikon d780 שיש לי בהבהרה של 6 סטופים מiso 100 שהיה חשוך. (בתריס לא דיגיטלי הr6 נראית קצת יותר טוב, זה כדי שיהיה יותר קל לראות בפורום).

2034197501_Screenshot2021-10-01173113.thumb.jpg.dfb7ff6419d147c5bd8664ef581fdb24.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי חדשות בשבילך, האייפון (וטלפונים נוספים) תומכים גם בצילום RAW בסטילס..

ובאייפון זה אפילו טוב יותר מסתם RAW (הם קוראים לזה ProRAW) כי זה מוציא קובץ RAW אחרי תהליך העיבוד הממוחשב - אתה מקבל את כל היתרונות של העיבוד וגם את כל היתרונות של RAW.

כנ"ל גם לגבי וידאו, באייפון 13 הכניסו תמיכה ב-ProRes.

ולא הבנתי למה אתה מראה לי השוואה בין שתי מצלמות טיפשות, את מי זה מעניין?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...