זהו ? אפשר לזרוק את כל מצלמות ה - DSLR ו - RED ? כי אייפיון 13 נותן את כל הפתרונות !? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

זהו ? אפשר לזרוק את כל מצלמות ה - DSLR ו - RED ? כי אייפיון 13 נותן את כל הפתרונות !?

A-10
 Share

Recommended Posts

ציטוט של A-10

אם כבר, האם מה שאפל משיגים באייפון 13 מצדיק את השאלה שבכותרת ?

לפי הסרטון הזה, בהחלט  !

https://www.youtube.com/watch?v=moi5tG8TAUY

כלומר, למה לעבוד קשה ?

פחות ממאתיים גרם לעומת כמה קילו .

אלו הבדלים משמעותיים לכל מטייל, שלא לדבר על הזמן שצריך

כדי לעבד את כל התמונות מ - DSLR, בעוד שבאייפון הכל כבר מוכן.

כמובן שמקצוענים יעקמו את האף, וכנראה בצדק,

אבל לרובנו, חד משמעית איכותי יענה על הצרכים.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 125
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

לא שמעתי מה יש לצלמוס הזה לומר, רפרפתי בין התמונות הגרועות שצילם בdslr (אותו dslr כמו שיש גם לי) לבין ההשוואות שלו באייפון שלא יותר טובות בהרבה מלבד חשיפה, עיבוד ופוקוס נכון שנעשה באופן אוטומטי.

מה שיש לי להגיד זה שצלמים מוכשרים יצליחו להוציא דברים יותר מרשימים ומכובדים במצלמות מקצועיות. במכשירים סלולרים לעומת זאת יש גבול נמוך יותר באיכות והתוצאה שאפשר לקבל וכמות המידע שאפשר לערוך ועוד הרבה דברים אחרים.

לעומת זאת כשמדברים על טלפונים וכדומה - אנשים שלא יודעים לצלם או לא יודעים להשתמש נכון במצלמות מקצועיות, עדשות, תוכנות עריכה - הם יניבו תוצאות יותר טובות בכלים האוטומטים שהאייפונים למיניהם מוציאים. @A-10

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

מה שיש לי להגיד זה שצלמים מוכשרים יצליחו להוציא דברים יותר מרשימים ומכובדים במצלמות מקצועיות

לא מסכים איתך. יש דברים שלא משנה כמה תתאמץ, אתה לא תוכל להוציא בצורה "ידנית" בזמן שהטלפון (שמצלם אין-ספור פריימים ומחבר אותם עם AI) עושה אותם בקלות.

אבל קח אפילו הפעולה הלכאורה בסיסית ביותר של - מה שהמצלמה עושה ברגע שאתה לוחץ על הקליק, בשביל שתוכל לעשות עם "טיפשה" אתה תצטרך לצלם בעצמך כמה פריימים בחשיפות שונות (כמעט בלתי אפשרי מעשית אם אתה מצלם מישהו שזז. הטלפון אגב ידע להתגבר על זה..) ולשרוף לא מעט זמן בפוסט - וכל זה בשביל לכל היותר להגיע לתוצאות דומות לאלה שהטלפון הוציא עוד לפני שבכלל הבנת מה קורה...

זאת הדוגמה הכי בסיסית, וגם פה ההבדל הוא אפס זמן מול הרבה זמן והשקעה שנדרשת רק כדי להגיע לאותה תוצאה של האפס זמן...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה, זה כלי לכל דבר. יש גבול למה שתוכל לעשות איתה בידיים ריקות.

אבל יש כלים נוספים היום שמאפשרים לך אינספור אפשרויות עם השילוב של מקצועית. בין אם זה מניפולציות בעריכה, כלים אופטים נוספים ומה רק לא.

בנוסף לגבי ה"HDR" שהטלפון עושה - אז אכן אולי הוא מצלם הרבה קליקים והכל נחמד ויפה ומשלב אותם לתמונה אחת אוטומטית. אבל למצלמות מקצועיות יש טווח דינאמי גדול בהרבה יותר שמכיל בהרבה יותר מידע ולא דורש הרבה פריימים שאולי הטלפון דורש (אמנם הטלפון נותן תוצאה במיידי) וגם ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר עם עם טווח דינאמי גבוה (כגון המצלמות של ניקון וכדומה).

אז כמו שאמרתי, זה הכל תלוי בידיים של מי זה נמצא ומה הידע שלו להשתמש בכל הכלים שהעידן המודרני נותן.

בנוסף חלק גדול מהכלים המובנים שמשתמשים בAI קיימים גם בתוכנות מסחריות וכו וזה לא דבר חדש שהטלפונים המציאו. אמנם הם מובילים את ההנגשה של זה לכלל הקהילה.

@Milford Cubicle

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אומנם לחישן עצמו כחיישן נטו יש טווח דינמי רחב יותר, אבל במבחן התוצאה הטווח הדינמי של התמונות מהטלפון גדול יותר משמעותית ממה שאותו "חיישן מתקדם" מוציא - זה בדיוק מה שאני אומר.

קח את הטלפונים שיש היום ושים להם חיישן FF ועדשות אמיתיות - הם יהיו שנות אור מכל מה שמצלמה רגילה היום יכולה להשיג.

וזאת בדיוק הנקודה שלי:

הטלפונים לקחו חומרה ברמה 1/10 ובעזרת התוכנה הביאה את התוצאה לרמה 10/10.

המצלמות לוקחות חומרה ברמה 10/10 ונשארות שם....

קח את החומרה 10/10 של המצלמה בשילוב עם התוכנה של הטלפונים - ותקבל ביצועים של 100/10.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז תראו, הטלפון נותן עיבוד מהיר ואוטומטי ותוצאה מסוימת.

אבל אם דרושה לכם או ללקוח שלכם עוד שליטה על מה שאתם רוצים לקבל, אין ברירה ולעשות את זה אופן שהוא יותר ידני בין אם זה במצלמה מקצועית או בטלפון.

השליטה הזאת שאולי תרצו תהיה תלויה ביכולות ובמיומנויות שלכם, בתנאים בשטח, ברצון של הלקוח שלכם או שלכם לקבל עיבוד אחר, ובזמן שתרצו להשקיע בו.

מי שצריך יותר שליטה אז יעדיף מה שייתן לו חומר גולמי איכותי יותר.

מי שלא אכפת לו לקבל את אותם תוצאות שמוגדרות באלגוריתמים של הסמארטפונים אז יהנה מהם.

@Milford Cubicle

@A-10

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מזכיר את הדיון בין הנהגים בגיר ידני לעומת גיר אוטומט, עם הטיעונים על זה שהידני יותר חסכוני, ונותן יותר שליטה, ונהג טוב יכול להוציא ממנו תוצאות יותר טובות.

בהתחלה זה היה נכון, עד שתיבות ההילוכים האוטומטיות השתפרו ונהיו חכמות וכיום נותנות יעילות וביצועים עדיפות ממה ש99% מהנהגים יוכלו להשיג בתיבה ידנית.

אז כשאותו דבר יקרה למצלמות עם החומרה האיכותית, זה יהיה, כמו שMilford אומר - קפיצת המדרגה הכי משמעותית בהסטוריה של הצילום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כבר אמרתי ש"מקצוענים" עם ובלי מרכאות, יצקצקווילכו בקו של N.R.

לרוב בצדק מבחינתם.

מנגד,, גם בהמשך לדיון שהיה פעם בפורום צילום של "מה לקחת לטיול" 

ובכלל, כדברי QTTP, הגיר האוטומטי טוב דיו לרוב המכריע של משתמשים,

כאלגוריה לצילום.

ברור שיש סייג לזה, וזו רמת הצילום של , שלא יבואו עם איזה דגם בסיסי ויפתחו ציפיות.

אבל אלה שבטופ של רוב היצרניות, ובייחוד ואפל,

יספקו את הסחורה ++, מבלי להיסחב עם תיקי צילום מאסיביים....

ובזמינות מיידית, הן של אפשרות צילום והן של התוצאה הרצויה.

נערך על-ידי A-10
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם זה העתיד אז אולי. אני מדבר על עכשיו.

אני אתן הדגמה שכולם יוכלו להבין.

אם אתם מפעילים את התוכנה "זום" והוא מעלים לכם את רוב הרקע ושם לכם מאחור של אגם גארדה - חלקכם יהיו מבסוטים שיש לכם רקע של אגם גארדה מאחור. האם זה נראה מציאותי האם אין פקשושים? כנראה שלא.

עכשיו שלב הבא בהתקדמות זה להשתמש במסך ירוק. אז המסך הירוק יראה פחות פקשושים בצריבה אבל מצד שני אולי יהיה טינט ירוק מסביב לפנים שלכם וקצת בריחה בין הקצוות של השיער. אולי בנוסף התאורה עליכם תיראה שונה לגמרי וזה ייצור ריחוק ומצג לא מציאותי. אבל רוב האנשים יהיו יותר מבסוטים מאשר איך זום עשה להם צריבה.

שלב הבא בדרגת הדיוק זה לבוא ולצלם באגם גארדה וזה ייראה סופר מדויק בלי ארטיפקטים מיותרים ויהיה אפשר לצלם שם סרט בלי תקציב של סרט הוליוודי שידרוש עריכה מתקדמת וזה ייראה מציאותי כי זה במציאות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

א. היום אני באגם גארדה ומחר באגם ויקטוריה ומחרתיים בקוטב הדרומי

ועוד שבוע בהרי האלפים, וזה בלי לזוז מהאולפן.

ואתה שב ואומר "לקוח".

נכון.

אם ארצה לזכות בתחרות צילום של N.G , סביר להניח שלא אקח .

לכל השאר - ממש אין לי בעיה .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל שוב, אתה מדבר על דברים אחרים. מבחינת נוחות וחיסכון של זמנים והרבה דברים אחרים אז כן, זה אחלה כלי ואני ממליץ שיהיה לך כזה בכיס.

אם יש לך צורך במשהו קצת יותר ממה שהסמארטפון מאפשר לך, אז תצטרך ללכת לכלים מקצועיים יותר.

אנשים יכולים להשתמש ב2 סוגי המצלמות וזה לא או זה או אחר. מצד שני לשימושים מסוימים אני אעדיף משהו מסוים ולא משהו אחר.

כרגע אם חשוב לך לתעד את הנוף בכביש האלפיני הגבוה של גרוסגלוקנר, אתה תהיה מבסוט להשתמש בטלפון ולהראות למשפחה.

מצד שני אם תרצה להגיע למצב שאתה מוכר את התמונות האלה או משתתף בתחרויות כמו שאמרת - אז כנראה תשתמש במצלמה מקצועית.

עדכון: תמונה מהאזור של הכביש האלפיני הגבוה של גרוסגלוקנר שצילמתי.

_DSC0310-2.jpg

נערך על-ידי N.R
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של N.R

אתה מדבר על דברים אחרים.

לא חושב.

אני לא אנסה לקבוע אם צילום כמו שהעלת אפשרי רק עם DSLR ,

אשאיר זאת לצלמים, אבל צילמתי עם דברים לא פחות טובים

שעושים אחלה רושם במצגת לטיול ההוא.

אז לחדד את העניין - ליותר מתשעים אחוז מהאנשים שנהגו לקחת ציוד מקצועי / סמי מקצועי לטיולים -

אפשר להסתפק בסמארטפון איכותי.

על זה הרי הדיון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...