AI is Rising - רכישת חומרה בצורה חכמה? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

AI is Rising - רכישת חומרה בצורה חכמה?

furyanaor
 Share

Recommended Posts

"תגיד? איזה מחשב לקנות ?!!?"
השאלה אולי הכי נפוצה כאן בפורום ובעוד כמה מקומות שיצא לי ..
העניין הוא שהתשובה לשאלה הזו לא מסתכמת רק בחיפוש המחשב הנכון, אלה במיקוד צרכי הלקוח והלקוח אף פעם לא יודע מה הוא צריך!
אז, אנחנו נמצאים בעולם שבו is Rising וכבר נתקלתי בשתי פתורנות מעניינים בעבור לפטופים. האחד של ענקית הקמעונאות בארה"ב Walmart:
אחלה של ממשק וחווית שימוש יוצאת מן הכלל אבל המלאי כפוף להיצע בחנות ולכן רמת הדיוק מבחינתי לוקה בחסר..
והשני היא Choosist, חברת סטארטאפ בשלב Beta:
לעניות דעתי מסע הלקוח ארוך ומייגע מידי, ההיצע כפוף לאמזון בלבד וגם המחירים לא עדכניים אז די באסה.
בקיצור, בתור החבר'ה שמבינים - נסו בעצמכם וספרו לי:
א. מה ההתרשמות שלכם מהפתרון לשאלת אפיון צרכי השימוש?
ב. האם אתם רואים בזה תחליף מוצלח ליעוץ מול מומחה אנושי?
ג. מה לדעתכם הסיכוי שאנשים לא טכנולוגים שאין להם את היכולת לברור בכוחות עצמם מזאפ אכן יעשו שימוש במערכת כזו או באפליקציה דומה?

image.png.21125b699a8af91b2fe45eb25e7de3c1.png
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל תודה על ההתיחסויות :)

לדעתי הביצוע שלהם לא הכי טוב שבעולם כי הפרמטר החשוב ביותר כאן לא נלקח מספיק ברצינות ואני מדבר על איכות הדיוק.

אך השאלה היתה ברמה היותר פילוספית - מה דעתכם על הרעיון שבו מכונה תבצע ניתוח מעמיק

תגזור מסקנה איכותית מבוססת דטא בצורה שלא מוטית ע"י דעתו של אדם אחד..

הרי מתישהו - נגיע לשם ואני מריח שהיום הזה כבר לא כל כך רחוק..

ובנוגע ל-AI הרשו לי להסיר ספק כי לא מדובר כאן רק בכמה If Statements 

אלה ב-ML Algorithm שלאחר שלב ה-Data measurement מה-User (שהוא דווקא כן מסתכם לו בכמה If-ים)

מתבצעאת בדיקת קירבה אל התוצאה הקרובה ביותר מיני רבים המצויים ב-DATASET (מהמר על KNN)
שזה אגב תהליך מאוד דומה למה שאנחנו עושים בראש כשאנחנו חושבים על מחשב המתאים לצרכי הלקוח

והרי לנו יכולת העונה להגדרה של אפילו שהיא קצת צולעת.. מקווה שהצלחתי לשכנע 🙃

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של furyanaor

ובנוגע ל-AI הרשו לי להסיר ספק כי לא מדובר כאן רק בכמה If Statements 

אלה ב-ML Algorithm שלאחר שלב ה-Data measurement מה-User (שהוא דווקא כן מסתכם לו בכמה If-ים)

מתבצעאת בדיקת קירבה אל התוצאה הקרובה ביותר מיני רבים המצויים ב-DATASET (מהמר על KNN)

לא השתכנעתי, אני מתקשה לראות איך בנו פה dataset משמעותי כדי שיהיה אפשר לעשות עליו ML בעל ערך.

כן יש דאטאבייס של נתונים, מישהו נתן להם משקלים בצורה די ידנית ומחשבים פונקציית קרבה  בהתאם לבחירות של המשתמש אבל אלגוריתמים כאלה היו בשימוש הרבה לפני וללא קשר ל-.

לשאלתך העיקרית, אני לא רואה סיבה עקרונית ש- לא יוכל לעשות את זה בצורה טובה אבל מתקשה לראות מאיפה מביאים dataset שהוא יוכל ללמוד ממנו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

buzzword חסר תועלת בהיבט הפונקציונליות הוא בדרך כלל קומפוננט מאוד מועיל ל-PR
וכשמנסים לחדור לשוק עם מערכת חדשנית אז ה-PR נמצא בראש סדר העדיפויות
אל תשכל את זה לעולם 😂 ובלי קשר כבר שמעתי לא מעט מומחים שמגדירים כל ML הכי פשוט כ-AI

בקשר לגודל ה-dataset אז הוא די עצום כאשר מגלם בתוכו את כל מגוון הלפטופים בשוק

כמובן עם כל הווריאנטים שהוונדור מציע (פעם עם 8GB ראם ופעם 16GB וקומבינציה נוספת עם מעבד I7 במקום I5)

כשכל זה נשאב מאיזה API עם דטאבייס קטנלי או אפילו crawler שרץ על כהאתרים של כל אחד מהיצרייניות

ובנוגע לדירוג (משקלים שהזכרו) אז לא כיוונתי למדרג ידני

מאחר ויכלול את העיוות בהתאמה לדעה של מומחה כזה או אחר שיבנה אותו

אלה להתבסס על API של בינצ'מארקים דוגאמת userbenchmark

ומשם לגזור תוצאה 'טהורה' שאני נוטה להאמין שתוביל לרמת דיוק גבוהה ועדכנית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של furyanaor

בקשר לגודל ה-dataset אז הוא די עצום כאשר מגלם בתוכו את כל מגוון הלפטופים בשוק

זה לא ממש מועיל, ה-ML צריך ללמוד את הקשר בין ה-input שזה השאלון עם התשובות של הצרכן לבין ה-output שזה מה אותו אדם קנה. ה-dataset שלך לא כולל לא את זה ולא את זה ובטח שאי אפשר ללמוד ממנו את הקשר בין השניים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

זה לא ממש מועיל, ה-ML צריך ללמוד את הקשר בין ה-input שזה השאלון עם התשובות של הצרכן לבין ה-output שזה מה אותו אדם קנה. ה-dataset שלך לא כולל לא את זה ולא את זה ובטח שאי אפשר ללמוד ממנו את הקשר בין השניים.

למה הוא צריך לכלול את מה אותו אדם קנה? המטרה היא שזה בסופו של יום "ידע" טוב יותר מהאדם הממוצע לא?

ז"א דווקא החיבור לבדיקות סינטטיות הוא נכון פה לדעתי, אבל אני מאד בטוח שזה לא מה שנעשה שם ובכל מקרה שוב לא צריך בשביל זה (אפשר לראות את האתר של למשל שמראה מה הFPS שתקבל עם כל מכונה שהם מוכרים)

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

למה הוא צריך לכלול את מה אותו אדם קנה? המטרה היא שזה בסופו של יום "ידע" טוב יותר מהאדם הממוצע לא?

אפשר לקחת מומחה שיתן ציונים לאותן קניות וידרג כמה הן באמת מתאימות או אפילו ייצר אוסף דוגמאות מלאכותיות, אבל בסופו של דבר ככה ML לומד. איך בדיוק אתה מציע להשתמש ב-ML במקרה הזה? 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של etal

אפשר לקחת מומחה שיתן ציונים לאותן קניות וידרג כמה הן באמת מתאימות או אפילו ייצר אוסף דוגמאות מלאכותיות, אבל בסופו של דבר ככה ML לומד. איך בדיוק אתה מציע להשתמש ב-ML במקרה הזה? 

לתת את התוצאות הרצויות לכל שימוש ותקציב לפי בנצ'מרקים, ז"א אתה צריך שתהיה לך או גישה למאגר כזה של בדיקות בכל הטווח של המכונות שאתה רוצה למכור או שמישהו יעשה את זה ידנית ולוותר על ML לחלוטין(הרבה יותר הגיוני).

שוב אני בכלל לא חושב שיש פה מקום לדחוף משום סוג, יש תוצאות מספריות ברורות ואין פה באמת צורך בלמידה אלא בעבודה ממש קצרה של אדם אחד שיכול לעשות את זה ביום אחד ודי(אפילו אם זה אומר לזרוק את מה שהוא קורא באיזשהו אתר לטבלת אקסל פשוטה).

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של furyanaor

משם לגזור תוצאה 'טהורה' שאני נוטה להאמין שתוביל לרמת דיוק גבוהה ועדכנית

אתה נאיבי מאוד לגבי היכולת של ולגבי התוצאות שהוא נותן, הוא לומד את אותן הטיות שיש ב-dataset ותלוי לחלוטין באיך ההגורם האנושי האכיל אותו את הפרמטרים. החברה מאחורי האלגוריתם, המטרה שלה היא למקסם את ההכנסות שלה, לא דווקא לתת למשתמש את התוצאה הכי "מדוייקת" אם בכלל קיים דבר כזה.

נערך על-ידי etal
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Moon-Mage

צריך שתהיה לך או גישה למאגר כזה של בדיקות בכל הטווח של המכונות שאתה רוצה למכור

זה לא חוכמה כשמגבילים את זה למספר מאוד מצומצם של מחשבים אבל רוצים מערכת שתמליץ על כל המגוון שנמכר בשוק ואין כזה מאגר השוואות מדוייק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...