דפדפן נתקע במחשב ישן (לא יודע אם זו בעיית תוכנה או חומרה) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דפדפן נתקע במחשב ישן (לא יודע אם זו בעיית תוכנה או חומרה)

lharpaz
 Share

Recommended Posts

היי,

יש לי בעיה מוזרה, ואשמח לעזרה בפתרון / אבחון.

מדובר במחשב ישן מאוד (בן 10 או 11), שמריץ 7.

מדי פעם, הדפדפן נתקע ולא ניתן לגלוש יותר. נראה ששאר הדברים במחשב עובדים, אבל הדפדפן הוא הדבר העיקרי שהמחשב הזה מריץ.

לפעמים הדפדפן יכול לעבוד רצוף במשך ימים והכל בסדר, ואז פתאום להתקע. שמתי לב שהפעלת סרטונים ביוטיוב היא טריגר לתקיעה, וגם סגירה ופתיחה של הדפדפן מספר פעמים.

הדפדפן שאני משתמש בו הוא . ניסיתי להסיר ולהתקין שוב, וזה לא פתר את הבעיה.

כאשר התקלה קורת, יש תהליך של שאני לא מצליח להרוג דרך ה- task manager. כשאני מנסה להפעיל את הדפדפן שוב הוא עדיין תקוע (אני לא זוכר בדיוק אם יש הודעה או משהו כי זה לא קרה כבר כמה שבועות, אבל זה בעיקר כי אני נמנע מלהיכנס ליוטיוב ומלסגור את הדפדפן...). הדבר היחיד שעוזר הוא restart למחשב, ואז הדפדפן חוזר לפעול עד הפעם הבאה.

עד פה נשמע כמו תקלת תוכנה (למרות שהסרה והתקנה מחדש לא פתרו את הבעיה), אבל היא מתרחשת גם בדפדפנים נוספים.

גם כשניסיתי את edge היתה קריסה / תקיעה דומה. חשבתי שזה אולי קשור לכך שגם הוא מבוסס כרומיום.

ניסיתי fire fox, וגם חוויתי תקיעות דומות (אחרי סגירה, כשאני מנסה לפתוח שוב, אני מקבל הודעה שהדפדפן כבר רץ ואי אפשר לפתוח אחד חדש).

לכן אני תוהה האם יכול להיות שלא מדובר בבעיית תוכנה אלא בבעיית חומרה כלשהי (אולי משהו שקשור לרכיב התקשורת בלוח האם מתחמם וגורם לבעיה? אני לגמרי מנחש כי אני לא מבין בזה שום דבר...).

(שוב לטובת הסברה כי מדובר בבעיית תוכנה - אם מדובר בהתחממות, אני לא רואה סיבה ש- restart יפתור אותה...).

(עריכה: למקרה שזה חשוב, המעבד הוא i5 760, לוח האם Gigabyte P55M-UD2, מותקנים 8GB RAM, כרטיס מסך 9600GT)

חשבתי שאולי מדובר בבעיה במערכת ההפעלה שמשפיעה על כל הדפדפנים, אבל להתקין אותה מחדש זה חתיכת סיפור:

כרגע אני לא יכול להתקין שוב את מערכת ההפעלה הנוכחית (סיפור ארוך עם רישיון חוקי כחלק מ- pool רשיונות, שכרגע מזוהה כלא חוקי). חשבתי לקנות win 10 ולהתקין, ואם כבר מתקינים אז אולי כדאי כבר לקנות ולהתקין עליו, אבל בגלל שמדובר במחשב ישן זה אולי לא שווה את ההתעסקות (בעיקר מבחינת זמן), וכרגע אני נוטה לכיוון רכישת מחשב חדש.

יוצא שבגלל בעיה בהפעלת ומגבלה לא לסגור את הדפדפן אלא להשאיר פתוח תמיד, אני נכנס להוצאה של כמה אלפי שקלים על מחשב חדש + , והתעסקות של שעות רבות, כשבפועל הגרוטאה הישנה הזו עדיין עונה על 95% מהצרכים שלי... (שזה לכשעצמו הפתיע אותי).

שאלות:

מה אפשר לבדוק על מנת לדעת האם מדובר בתקלת תוכנה או חומרה?

בכל אחד מהמקרים - האם יש מה לעשות כדי לתקן אותה?

(אני מתכנן לפתוח את המחשב ולשאוב קצת אבק, במידה ויש - אשמח לשמוע אם יש טיפים בנוגע לאיך לעשות את זה ולמה צריך לשים לב)

תודה מראש לעוזרים (ולכל מי שקרא את החפירה שלי :) )

נערך על-ידי lharpaz
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...