מחשב לילד בן 10, קצת גיימינג. 3,500 ש"ח - בחנויות אין Ryzen 3 שמופיע ב-"מחשבים המומלצים" - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב לילד בן 10, קצת גיימינג. 3,500 ש"ח - בחנויות אין Ryzen 3 שמופיע ב-"מחשבים המומלצים"

erez999
 Share

Recommended Posts

שלום.

אני רוצה לקנות מחשב נייח לילד בן 10 שיאפשר גם משחקים, אבל בלי להתפרע.

הסתכלתי במחשבים המומלצים והמחשב הרלוונטי שם הוא מחשב גיימינג ושימוש כללי בייתי מבוסס Ryzen 3 3300X

אבל גם ב-KSP וגם באייבורי אין 3 בכלל. ב-TMP יש 3 אבל רק tray ולא box כמו במפרט.

יכול להיות שהמפרט במחשבים המומלצים קצת לא מעודכן בקשר למלאי שיש בחנויות?

אז ראשית, אני מניח שבין הקוראים כאן יש את האנשים (הנפלאים) שמתחזקים את עמוד המחשבים המומלצים . אולי כדאי לעדכן את המפרט.

אני רואה שיש מעבדים i3 של אינטל באותו סדר גודל של מחיר של ה- 3 אז אולי כדאי גם להוסיף שם מחשב מומלץ עם מעבד באותו סדר גודל של עלות?

שנית, האם אפשר לקבל המלצה למחשב?

הנה השאלון:

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

3500 ש"ח. רק למחשב. בלי מסך וכולי.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

ילד בן 10. אז מעבר לצרכים משרדיים, גם משחקים שדורשים גרפיקה, אבל בלי להתפרע.

כרגע משחק רק מיינקראפט שבעבורו המחשב שלי (Ryzen 5 בלי כרטיס מסך) לפעמים לא עומד בעומס. ומן הסתם בעתיד ירצה יותר גרפיקה.

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, רמקולים ומסך)?

לא

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן SSD שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

שלא יהיה רועש מדי

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

עדיף בלי אורות. עדיף מארז קטן, אבל זה פחות חשוב משאר הדברים.

7. האם האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

הרכבה.

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

אני גר במודיעין אז אני רוצה לקנות בחנות לידי או ברשת עם סניף לידי. לא רוצה להזמין ממקום רחוק.

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בחודש הקרוב.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' USB Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

לא

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם מחשבים ניידים \ מסך כזה או אחר)

לא משהו מיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בטעות קראתי את זה כ4500, לדעתי ב3500 כדאי לחפש בעיקר ביד שניה כי מחירי כרטיסי המסך כרגע במצב רע מאד לתקציבים נמוכים.

https://www.yad2.co.il/s/c/1dafeew5

https://www.yad2.co.il/s/c/fv8i09ay

https://www.yad2.co.il/s/c/buamzu4a

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרצון לרכוש ליד הבית מאוד מובן לי אך צריך לקחת בחשבון שזה עלול לעלות לך לפחות 500 ש"ח .

עושה רושם שכיום החנות עם המחירים הכי טובים הינה startpc כאשר עד כמה שהבנתי זאת גם חנות מקצועית ( לחלוטין לא מכיר אותם ) 

התלונה העיקרית שהייתה כלפיה היא  שהם לא עמדו בעומס בתקופת הקורונה .

אבל זה היה המצב בכל השוק ואם אתה גם זול וגם מקצועי אתה צפוי להיות תחת עומס .

רוב החנויות פתרו את זה בהעלאת מחירים על מנת להקטין עומס 

מיינקראפט ופורטנייט יכולים להסתדר גם עם gtx1650 .

אני ממש לא ממליץ על רכישה שלו ,  אבל כן מפציר לא לרכוש פחות ממנו .

המחירים בשנה האחרונה היו הזויים והגיעו לכמעט פי 2 מהמחיר המומלץ לצרכן  אך המחירים יורדים as we speak

כרגע כרטיס המסך הכי משתלם  בשוק  הוא  6600xt . ( מבחינת FPS לשקל , תמורה למחיר )

ביצועים שנעים בין 3060 ל 3060ti אבל עולה פחות גם מ 3060 .  למען האמת עולה בערך כמו 2060 מיושן ( שעדין קיים בשוק בגלל המצב )  אבל כמובן הרבה יותר טוב.

רכישה של כרטיס כזה היא יותר בתפיסה של מבט לעתיד אם הילד באמת יהפוך לגיימר כי כאמור למשחקי POP  זה אוברקיל (fifa,sims,fortnite,minecraft )  אלו משחקים ששמים דגש על פניה לקהל הרחב ולא על מקסימום איכות גרפית.

אז יש ב startpc מערכת מוכנה VALUE עם 6600XT ב 4000 ש"ח.

יש גם מערכת ב 3000 עם 1650 . 

לא לטעמי מבחינת הפשרות על רכיבי החומרה מסביב  אבל לדעתי זה הכיוון ( ואפשר לקחתמערכת מבוססת 10400f במקום r5-3600 ) 

בהתאם למחיר של המערכת הזאת , המחירים של המערכות המשומשות שקושרו פה צריכים להיות נמוכים ב 20-30 %  לדעתי .

אפשר גם לנסות להרכיב שם מערכת   ואולי להתפשר על 1660. הוא יותר זול  וכנראה מספיק טוב אבל פחות משתלם .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

בהתאם למחיר של המערכת הזאת , המחירים של המערכות המשומשות שקושרו פה צריכים להיות נמוכים ב 20-30 %  לדעתי .

אין שום דרך להרכיב מחשב שאני יכול להמליץ על קנייה שלו למשחקים ב3500 כרגע, רק ביד שניה והמחיר שרשום הוא בדרך כלל לא המחיר האחרון אלא המחיר שממנו מתחילים לרדת.

לא הייתי ממליץ לאף אדם לקנות 1650, בטח ובטח לא במחיר היום ובטח ובטח לא למחשב שישמש למשחקים(זה כרטיס ש1060 6GB חזק ממנו ב30+%)

אם פותח הדיון יכול לעלות ל4000 אז זאת אכן האופציה הסבירה היחידה.image.thumb.png.b5db1115631953f42155a78f2776c02a.png ז

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לעונים.

אז אני מבין שמחירי כרטיסי המסך כנראה ירדו בעתיד.

את המחשב אני רוצה לקנות עכשיו אבל כרטיס המסך יכול לבוא מאוחר יותר.

האם אני יכול לקנות עכשיו מחשב בלי כרטיס מסך ולהסתמך על לוח האם לגרפיקה (זה מה שאני עושה היום במחשב שלי ובדרך כלל הוא מספיק למיינקראפט) ואז להוסיף כרטיס מסך טוב בעתיד?

בנוסף, כדאי לעדכן את מדור "מחשבים מומלצים" כי הוא לא מעודכן גם מבחינת רכיבי החומרה הדרושים וגם מבחינת מחירים. אתם יודעים מי מתחזק את זה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה יעזור לך לקנות עוד מחשב שיהיה כמו המחשב שיש לך עכשיו?
מחירי כרטיסי המסך לא צפויים לרדת בקרוב, היתה ירידה קלה אבל נראה שעכשיו התחילה עליה חזרה אז לא ברור כרגע מה המגמה ובכלל לא ברור שעוד חודשיים המחירים יהיו טובים יותר.
אם אתה רוצה להוציא גג 3500 אז מחשב מיד שניה עם 2060 הוא הכיוון, אם אתה יכול לעלות ל4000 אז המחשב מstartpc עם 6600 הוא האופציה היחידה ואם אתה רוצה מחנות אחרת זה יעלה כ500 שקל יותר מחנויות כמו TMS או KSP.

בפלונטר אפשר להרכיב מחשב דומה ב4000 גם:
image.thumb.png.866bbaf34c9e45b80fcc1b70cf57c250.png

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין שהמינימום למחשב סביר, לא יד שניה, עם כרטיס מסך סביר, הוא 4000 ש"ח?

ציטוט של Moon-Mage

מה יעזור לך לקנות עוד מחשב שיהיה כמו המחשב שיש לך עכשיו?

אז אם אני יכול לשלם עכשיו רק 2,000 ש"ח ולקבל מחשב עובד למיינקראפט, ואז בעתיד אם יהיה צורך לקנות כרטיס מסך בעוד 2,000 ש"ח, זה יכול להיות פתרון טוב.

אז נניח שארכיב את המחשב בהודעה הקודמת אך בלי כרטיס המסך, האם זה יעבוד?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מחיר המעבד הוא 1200 ש"ח  . זה יקר מאוד. 

הביצועים שלו עוקפים את ה 1030 בפחות מ 50% וגם זה כאשר הוא מצוות לזכרון 4000 שגם הוא יקר יותר ועם PBO מה שמצריך גוף יותר איכותי מהBOX אם רוצים שקט .  במפרט שפוי השיפור ביחס ל 1030 הוא בערך 30% . 

מעבד 10400F ב 700 ש"ח משולב עם 1050 משומש יתן ביצועים עדיפים:

https://www.yad2.co.il/products/computers-and-accessories?category=6&info=1050

ואני יוצא מנק' הנחה שמדובר ב 1050 הכי פשוט עם 2 גיגה . גם הוא יותר טוב מה 1030 בערך ב 50%.

1050ti משומש עם 4 גיגה יתן עוד שיפור מכובד .

כמובן שהכל מיועד לשחיה במים הרדודים . 

אם היה משהו רלוונטי אז זה ה r5-3400g אבל אז נשארים עם 4 ליבות שכן מתאימות למים הרדודים אבל פוגעות באפשרות השדרוג העתידית . 

אם המחשב מיועד לגיימינג ורוצים שהתמורה תהיה מוצלחת שנים קדימה והתקציב חקוק בסלע אז כרטיס משומש זול יתן את הפתרון. ( ובמידת הצורך להחליף בעתיד )

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובות. הרעיון של כרטיס מסך משומש הוא יפה, אבל אני חושש כי אני לא מבין בזה. גם אני רואה שבעיקר מוכרים מחשבים שלמים ולא רק את הכרטיס.

זה נראה מחשב נחמד: https://www.yad2.co.il/item/pqoo3500 מה דעתכם?

אני מניח שאצטרך להעלות את המחיר שאני מוכן לשלם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של erez999

לא הכרתי את העולם הזה של כרטיסי המסך עד עכשיו.

וואוו, זה מטורף, כרטיס המסך הוא חצי מעלות המחשב כולו. מדהים.

זה הרכיב שפחות או יותר קובע את הביצועים במשחקים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...