חדות של רזולוציה של 2K - מסך 32 ביחס 16:9 מול מסך 34 ביחס 21:9 - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חדות של רזולוציה של 2K - מסך 32 ביחס 16:9 מול מסך 34 ביחס 21:9

DarkLloth
 Share

Recommended Posts

היי,

האם במסך 34 רחב רזולוציה של 3440x1440 תיראה חדה יותר מאשר במסך 32 עם רזולוציה של 2560x1440 ?

הרי מסך 34 רחב יותר אבל מבחינת גובה הוא בערך כמו 27 אינץ.

תודה לעוזרים :)

נערך על-ידי DarkLloth
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש במסכים נתון של כמות הפיקסלים לאינץ שמייצג את החדות, בעמוד הזה יש טבלה שמשווה בין מסכים נפוצים ברזולוציות שונות 

https://www.displayninja.com/what-is-pixel-density/
 אתה יכול לראות ש-34" עם 3440x1440 זהה ל- 27" עם 2560x1440 לשניהם 110 PPI

ל-32" ברזולוציה של 2560x1440 יש צפיפות נמוכה יותר של 93 PPI

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של djelectric

אתה בטח יודע שעל בשרי חוויתי את ההבדל הזה. התשובה הסובייקטיבית שלי היא שמלבד המספרים, יש הבדל ברור בחדות, או יותר נכון בפרטים.

האם גם אמורים לראות הבדל מהותי בין FHD ל-QHD (מסך 24 אינץ)? אני לא מרגיש באיזו הבדל מהותי.

מצד שני, יש לך מחיר כי תוכנות וקבצים נפתחים בצורה שונה במסך (מבחינת פריסה על המסך) כזה וזה לא תמיד נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שטח עבודה זה דבר מוערך. אני מאוד אוהב שטח עבודה. סקיילביליות של היא קצת קשה, אבל בסף הכל עובדת. הגדלת רזולוציה בדרך כלל מתרגמת להגדלת שטח עבודה, כל עוד אפשר להביט ולהבין מה קוראים.

המסך של מערכת בחינות הוא מסך 24" 1440P דרך אגב. החדות והפרטים בו נהדרת. אני חושב שחווית השימוש בשימושים רבים עולה על זאת של מסך 1080P 24 טיפוסי. בודאי שיש לזה את היתרונות של זה.

כמובן שיש חשיבות גדולה גם למרחק הצפיה כי צפיפות פיקסלים, או לפחות התפיסה של צפיפות לעיניים שלנו משתנה עם מרחקים שונים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא אצלי :)

במסך של FHD אני שם על 125% אחוז כי זה קטן מדי.

במסך של QHD אני שם על 150% או 175%. הבעיה שהפריסה על המסך שונה. לדוגמה קובץ אקסל שניצל את כל המסך, פתאום הכתב נמצא על 80% מהמסך ב-150% או שבמידה ואני שם על 175% אז אני לא רואה את כל הכתב ואני צריך לגלול עם העכבר.

אני לא שמתי לב שהחדות טובה יותר, בטח לא באופן משמעותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הניסיון שלי:

27 אינטץ' על FHD נראה פחות טוב מ-24 אינטץ' על FHD. חסר חדות.

פאנל VA יותר נעים לעיניים מאשר פאנל . הכתב בו יראה גם יותר טוב ביגלל שלרוב הוא בצבע שחור והניגודיות ב- יותר טובה.

החיסרון בזה שבגלילה מהירה הכתב ימרח כי לוקח זמן לפיקסלים הכבויים להידלק.

כדאי מאוד לקנות מסך עם סטנד הניתן להגבהה.

השוני ביחס רוחב-גובה ברזולוציה נובע גם מפריסת הפיקסלים עצמם. כל פיקסל יש בו 3 לדים .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא משווה בין 24 ל-27 FHD, אלא בין 24 FHD ל-27 FHD. אני לא חש בהבדל מהותי.

מעניין שהגופן שונה, אני לא יודע אם זה בגלל החברה או שזה שונה בגלל הרזולוציה. אני עדיין מנסה להתרגל לגופן הזה.

נושא הסטנד הוא מעניין. אני לא בטוח ב-100% אם שווה להוסיף עוד סכום מסוים בשביל סטנדים כמו של .

המעניין שזה מוציאה כל איזה שנתיים דגם "חדש" שהוא בערך כמו הדגם הישן ומבקשת עליו עוד איזה 20% ביחס לדגם הישן. קצת לא ברור לי על מה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

תודה על המענה. בהחלט מסכים עם djelectric  הזמנתי M32Q באמזון ולא הייתי מורצה מצפיפות הפיקסלים, המסך הוחזר.

אני שוקל לרכוש 34 רחב מהסיבה שהצפיפות דומה למסך 27 אינץ עם רזולוציה סטנדרטית של 2K. 

מה הייתם ממליצים, לקחת 34 רחב ב 3440x1440 או לחכות ל 32 עם (ככל הנראה M32U או מסך אחר באותו הסגנון) ולסחוב משחקים עם כרטיס מסך בינוני עד לדור הבא של הכרטיסים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...