מעבד+לוח אם בתקציב כולל של עד 6K עבור עריכה גרפית וגיימינג - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מעבד+לוח אם בתקציב כולל של עד 6K עבור עריכה גרפית וגיימינג

OfirSy
 Share

Recommended Posts

היי,

המחשב שלי כבר בן 6 שנים, ואני משתמש בו בעיקר לעיצוב גרפי (כולל עריכת סרטים) וגיימינג. 

בגלל המחירים המופקעים, כרגע אני מוותר על הרעיון של רכישת כרטיס מסך חדש אבל אני כן מעוניין בשידרוג המעבד ולוח האם עד שהמחירים ירדו. מעבר להמלצות, אשמח לדעת אם לדעתכם כרטיס המסך הנוכחי שלי ייצור צוואר בקבוק. 

המפרט הנוכחי:
כ.מסך: Nvidia GTX 970 5GB
זיכרון: 16GB
מעבד: Intel i5-6600 CPU @3/30GHz 
לוח אם: GA-Z170X- 3 1151 gigabyte

מה אני חושב לרכוש (תקציב עד 6k):
מעבד: Intel® Core™ I9-10900KF Comet Lake Tray + לוח אם: Gigabyte Z590 Ultra ATX Asus Prime Z490M-PLUS ATX
או מעבד: AMD Ryzen 9 5950X 16 Core Box + לוח אם: Gigabyte B550 Elite V2 ATX

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

תוכנות אדובי ?

מה הרזולוציה של הווידאו ?

מה הבעיה בחומרה הנוכחית ?

בהקשר של העיצוב הגרפי אין לי בעיה עם החומרה הנוכחית. השדרוג הוא יותר עבור משחקים שדורשים קצת יותר מהמעבד, כמו באטלפילד (שיצא השנה) או משחקי המוניים עכשווים כמו New World שיצא לי לנסות וראיתי איך המחשב מתקשה לסחוב. 

נערך על-ידי OfirSy
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

אההה

אז למה מה שכתבת ?

5600  יסחוב הכל .

לא שזה פותר את עניין כרטיס המסך ....

אוקי, אז יחד עם הלוח אם (שאני מניח שאהיה חייב לשדרג כדי שיתאים ליתר הרכיבים) זה יוצא לי בסביבות ה-3,200 ש''ח. מה שמשאיר בסביבות ה-3,000 שקל לכרטיס מסך, במידה ואמצא משהו שהוא לא overpriced. רק חשוב לי לדעת שהמעבד שהצעת יעשה עבודה טובה ויוכל להריץ משחקים כבדים (שוב, בעיקר משחקי עם המון אקשן על המסך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של OfirSy

רק חשוב לי לדעת שהמעבד שהצעת יעשה עבודה טובה ויוכל להריץ משחקים כבדים (שוב, בעיקר משחקי רשת עם המון אקשן על המסך).

זה תמיד כדאי לוודא, אבל זה לא התחום שלי בדיוק.

@Moon-Mage  מוזמן לסיע .......

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כרגע ה5600X הוא מעל ומעבר, אם אתה רוצה להיות בטוח אתה מוזמן לעלות ברמת המחירים ל5800(פחות מומלץ) או ל5900(הכי מומלץ אם יש לך את התקציב) ואם אתה ממש רוצה לשים מלא כסף אז ה5950X.
עם התקציב שלך יכול כמובן ללכת על ה5950X, אבל לדעתי זה אוברקיל ומכיוון וכרטיס המסך שלך ממש ממש חלש כבר הייתי שוקל לרדת ל5900 ולהוסיף עוד לכרטיס מסך.

כרטיסי המסך במגמת ירידה, אבל אם אתה מצפה למצוא 3080 ב3000 שקל זה לא משהו שהולך לקרות בשנים הקרובות, מבחינת עלות\תועלת יש לך 3070TI ב3900 בstartpc שנראה לי שזו העסקה הכי טובה שתמצא בחודשיים שלושה הקרובים.image.png.c0e14cda186a6f26503552b0b5979252.png

ועוד נקודה שאולי כדאי לשקול, אפשר מדי פעם למצוא את ה10850K במחירים מגוחכים והוא כמעט זהה ל10900K(אני אישית הלכתי על ה10850K מכיוון שבזמנו הוא היה יותר זול מה5800X) ובכל מקרה אין סיבה להוציא הון על Z590 שאפשר להשיג במשמעותית פחות ולקבל את אותם הביצועים(אלא אם ממש חשוב לך PCIE 4 שכרגע לא נותן כמעט כלום).

נערך על-ידי Moon-Mage
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...