המלצה למחשב לשימושים משרדיים. בעיקר זום/אופיס/כרום. 3.5-4.5K - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

המלצה למחשב לשימושים משרדיים. בעיקר זום/אופיס/כרום. 3.5-4.5K

Chapshan
 Share

Recommended Posts

שלום,

אשמח לקבל המלצה למחשב עבור חבר. אפילו אשמח אם תהיה יותר מהמלצה אחת, כדי שנוכל לבחור מה יותר מתאים בהשוואת היתרונות והחסרונות של כל מחשב.
לפני שאצלול לפרטים, הדבר הראשון שחשוב להגיד על המחשב הוא שהשימוש העיקרי שלו יהיה זום. לכן, קיים דגש גדול על איכות ה- מצלמה, ומיקרופון.

1. מה התקציב המירבי? האם מתאפשרת חריגה במידת הצורך?

3.5K. חריגה עד 4.5K.

2. מה שימושי המחשב (משחקים, עריכה גרפית, עבודה משרדית, תכני HD למשל), יש דוגמה ספציפית למשחק או תוכנה?

כאמור, המחשב מיועד לעבודה משרדית, אך יהיה בו שימוש כבד בזום כשיש חשיבות גבוהה מאוד למצלמה, ומיקרופון.

3. האם יש צורך בציוד הקפי בנוסף למחשב (לדוגמא: מקלדת, עכבר, ומסך)?

לא.

4. האם יש רכיב בסיסי שאין צורך לכלול במפרט? (לדוג' כונן שכבר קיים ואפשר לצרף להרכבה)

לא.

5. עד כמה חשוב שקט פעולת המחשב? 

לא יודע עד כמה זה רלוונטי במחשב , אבל רצוי פעולה שקטה (כדי שלא יקרה שבאמצע שיחת זום יתחיל לעבוד מאוורר רועש ברקע).

6. האם ישנה הגבלה או העדפה לגודלו הפיזי של המחשב ומשקלו, אורות וכו'?

העדפה לגודל 15.6". אפשר גם קטן יותר (14" כאופציה מינימאלית).
מקלדת מוארת (עם כיתוב בעברית ואנגלית).

7. האם יש צורך לכלול מערכת הפעלה/אופיס (אם כן רצוי לציין גרסה מועדפת) ו/או הרכבת מחשב בחנות?

מערכת הפעלה (ווינדווס) - חובה. - לא (ובכלל, אם האופיס מייקר - אז בכלל לא).

8. האם ישנה העדפה לרכוש את המחשב מחנות ספציפית? אם לא אפשר גם לציין איזור מגורים.

מגורים - ראשון לציון. עדיפות: ksp או ivory (אך לא חובה. כל עוד האחריות על המחשב תספק מענה. אפרט בסעיף 12).

9. מתי מתוכננת קניית המחשב (רצוי מאוד לבקש מפרט מועד קצר מעת הקניה)?

בקרוב. היה רצון לקנות את המחשב כבר השבוע.

10. האם יש בקשות מיוחדות כלשהן בנוגע ליציאות וחיבורים (לדוג' Type-C או FireWire) או ביצוע אוברקלוקינג?

טייפ-סי יכול להיות נחמד (כזה שיודע להתחבר ל- hub ולקבל ממנו גם טעינה PD וגם התחברות למסך נוסף. לא יודע איך קוראים לתקן). אבל זה ממש לא חובה. אפשר להסתדר בלי במידה וזה מקשה על מציאת מחשב מתאים.

11. האם ישנו ציוד היקפי קיים שיחובר? אם כן, איזה? (תחנת עגינה אם \ מסך כזה או אחר)

לא.

12. הערות נוספות, פירוט מורחב ושונות:

על פי דרישות החבר:
12.1 אחריות - חובה 3 שנים. אם אפשר עד בית הלקוח - מעולה. אם לא, אז שיהיה מרכז שירות במרכז (ככל שיותר קרוב לראשון לציון, כך עדיף).

12.2 רכישה - אך ורק מהארץ.
12.3 מקלדת - גם כאן יש חשיבות שהמקלדת תהיה נוחה ונעימה לעבודה.

12.4 משקל - עד 2 קילו.

12.5 - עם נפח גדול (אני מניח שזה אומר מחשב עם שני כוננים. אחד לאחסון (מכאני) ואחד למערכת הפעלה ותוכנות (SSD). במידה ואכן ההמלצה תהיה על מחשב עם שני כוננים - חשוב שהמחשב יגיע כבר עם הכוננים בתוכו ולא כזה שיש אפשרות להוסיף לו כונן. הסיבה: הוא לא אחד שיודע להתעסק עם מחשבים. אני לא אחד שאוהב לקחת אחריות על מחשבים של אחרים בהתעסקות איתם. במיוחד לא כשהם חדשים).
12.6 - היתה לו דרישה לזיכרון גבוה. אני מניח ש- 8GB יהיה בול מה שהוא צריך, אבל לא יודע להגיד בוודאות.
12.7 חיבור של מצלמה/מיקרופון/רמקולים חיצוניים - לא בא בחשבון. גם בגלל שהחבר לא אוהב התעסקות כזו, וגם כי המשמעות היא שיצטרך לסחוב אותם איתו כשיתנייד וזה מסרבל לו את העניין (אני מציין זאת, כי אישית ניסיתי לחשוב על כיוון של לא לתת להם דגש בחיפוש המפרט כדי להגדיל את ההיצע ובכך למעשה להוזיל עלויות, אך לצערי זה לא משהו שיהיה מקובל מבחינת החבר).
12.8 - מספיק שתהיה סבירה. כל עוד לא תהיה גרועה, מקובל מבחינתו.

12.9 אמנם סעיף אחרון, אך בעל חשיבות גבוהה מאוד: השאיפה היא כי המחשב ישרת אותו בשלושת השנים הקרובות (ואם אפשר יותר - מה טוב). למערכות הפעלה (בעיקר ווינדווס) ולתוכנות מסויימות, יש נטיה (שהיא לרוב הגיונית) להפוך ליותר ויותר תובעניות עם הזמן. המטרה היא לנסות למצוא (עד כמה שאפשר לחזות את העתיד ובמיגבלות התקציב) משהו שיהיה רלוונטי לאורך התקופה הזו. כלומר, המטרה היא לא להסתפק במחשב עם מפרט שיתאים רק לדרישות הנוכחיות של מערכת ההפעלה/אופיס, אלא לכזה שיהיה קצת יותר ממה שהוא צריך בשביל שיהיה "חסין" מפני עדכוני דרישות (שוב, עד כמה שאפשר לנחש ובמיגבלות התקציב).

כל עזרה בנושא תהיה מבורכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

יותר קל למצוא כלה  מאשר עם כל הדרישות האלה, ועוד בתקציב שהוגדר ועוד בימים אלה.

רק חסרה דרישה למקלדת מצופה זהב ....

בא לומר, רצוי מאוד להתגמש בדרישות, בייחוד בעניין איכות מיק' ורמקולים - .

זה שהחבר לא מוכן זה נחמד, אבל אפילו בביקורות מעמיקות לא שמים דגש

על סקירת הרכיבים האלה, גם ובעיקר כי הם די בסיסיים ברוב רובם של הניידים,

כמעט ללא תלות ברמת מחיר שלהם.

מי שרוצה יותר , מוזמן לחבר ציוד חיצוני איכותי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי A-10,

תודה על התגובה.
האמת, שזה אחרי שכבר עברנו על רשימת הדרישות וצמצמנו אותה.

אם אני מבין ממך נכון - הבעיה היא דווקא במיקרופון / רמקולים / . אם כך אז השאלות הבאות יהיו:
1. האם יש משהו שאפשר להמליץ במידה והדרישה למיקרופון, ומצלמה תהפוך לכזו שהם יהיו באיכות סבירה? השימוש בזום זה למעשה לצורך העבודה שלו והוא עושה את זה כמה שעות ביום. לא חושב שאצליח להוריד אותו לגמרי מהדרישה הזו, אבל אם לא יגרמו ללקוחות לעזוב אותו ומבחינתו הוא לא ימצא עצמו מבקש מהצד השני לחזור על מה שהם אומרים יותר מדי פעמים (רמקולים), מהצד שני לבקש ממנו לחזור על דבריו יותר מדי פעמים (מיקרופון), ויוכלו לראות את מה שהוא מראה להם (גם אם זה משהו שהוא כתב וסירטט על דף) (מצלמה) - אני מניח שהוא לא יתבאס על זה.

2. יש בכלל שניתן להמליץ עליו (במסגרת התקציב) כשהדרישה לרמקולים, מיקרופון ומצלמה נשארים כמו שהם, והפשרות יהיו בדברים אחרים?

3. אם הדרישות נשארות כמו שהן - לאיזה תקציב הוא צריך לכוון? יש מחשב ספציפי שאפשר להמליץ עליו?

4. נניח ואצליח לשכנע אותו לחבר התקנים חיצוניים (מיקרופון, ורמקולים) - כמה כסף הוא צריך לשים בצד בשביל האביזרים האלה? יש , מיקרופון ורמקולים ספציפיים שאפשר להמליץ עליהם? על איזה מחשב אפשר להמליץ במקרה הזה בתקציב (שכבר לוקח בחשבון את עלות האביזרים. כלומר, שהמחיר של המחשב יחד עם האביזרים לא יחרוג מהרף העליון של ה- 4.5K)?

שוב תודה על העזרה 🙂

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תראה הרי לא כולם צריכים לשמוע את הצד השני, אלא רק הוא לא ?

אז אפילו איירפודס ודומיהם, או חלילה אוזניה של יכולים לפתור את בעיית מיק / .

ואפשר לקנות מצלמת קטנה וטובה.

ממתין לפידבק בקשר לאפשרות שהצעתי.

מכאן נראה לאן פנינו .....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שוב תודה על התגובה,

לגבי , מההיכרות שלי איתו זו אופציה פחות טובה. הוא יושב כמה שעות טובות מול המחשב בזום בכל יום, וגם ככה הוא לא הכי מתחבר/מתלהב מאוזניה באוזן. גם קשת נראה לי פחות רלוונטי. לכן האופציה היא + מיקרופון (הוא בחדר לבד בזמן שהוא בזום, אז אין בעיה מבחינת הרמקולים).

בכל אופן, בדקתי מולו והעברתי אליו את המסר. אישר לי התפשרות מבחינת רמקולים, ומיקרופון למשהו סטנדרטי.

תקציב עבור שאר הדרישות: 3.5K, או עם חריגה (ירדנו בתקציב החריגה, לטובת שלושת ההתקנים החיצוניים: , מיקרופון ומצלמה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...