התעייצות לאחר החלפת כרטיס מסך והחלפת מאווררים של המארז - לא בטוח האם הטמפרטורות תקינות (RTX 3080 and Be-quiet fans) - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

התעייצות לאחר החלפת כרטיס מסך והחלפת מאווררים של המארז - לא בטוח האם הטמפרטורות תקינות (RTX 3080 and Be-quiet fans)

--Shadow--
 Share

Recommended Posts

שלום לכולם,

לאחרונה שדרגתי כרטיס מסך ומאווררים למארז, המפרט מחשב שלי הוא:

מארז:  ECLIPSE P400S

מאווררים למארז: כולם חדשים של Pure Wings 2 PWM - בצורה של 2 למעלה, אחד מקדימה אחד מאחורה.

מעבד: INTEL 8700K 

קירור למעבד: NH-D15S

כרטיס מסך: 3080 OC

הדילמה:

שמתי לב שבעת שאני משחק בימי קיץ אלו (אם זה קשור), הטמפרטורות הם:

כרטיס מסך: GPU מגיע ל 73 מעלות, טמפ של הזכרון כרטיס מסך מגיעה ל 82 מעלות (טווח במנוחה למאמץ הוא 45-75)

מעבד: טווח של 37-88 מעלות, זה לא המון להגיע ל 88 במעבד?

בנוסף המאווררים של הכרטיס מסך מגיע ל 80 אחוז ניצול סביב 2200RPM

האם יש כאן בעיות ? 

הערה: ללא מאמץ, מעבד בטמפ של 37 מעלות וכרטיס מסך ב 45 מעלות).

תודה לכם חברים.

מצב בקרת טמפ בעת משחק

load.png

נערך על-ידי --Shadow--
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• --Shadow-- changed the title to התעייצות לאחר החלפת כרטיס מסך והחלפת מאווררים של המארז - לא בטוח האם הטמפרטורות תקינות (RTX 3080 and Be-quiet fans)

88 למעבד בלי שום OC ועם צלע קירור כזאת זה המון . אפילו עם צלע קירור מקורית של זה נשמע לי הרבה. 

לגבי כרטיס המסך  73 נשמע לי סביר וקראתי ברשת שלגיגהבייט בדור האחרון יש בעיות עם פיזור חום לזכרונות  אבל 82 זה לא נורא.

אני מניח שהמחשב נקי  מאבק וכו' .

אני מניח ששמת יד מאחורה בשביל להרגיש שגם יוצא אוויר חם מהמחשב .

במצב כזה אתה נשאר עם גריז טרמי יבש בין הצלע למעבד 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

החנות מחשב החליפה כחלק מהשדרוג של הכרטיס מסך ומאווררים, עשו ניקוי כללי והחליפו משחה טרמית.

אני אמור לחזור אליהם?

אגב, יכול להיות שזה גם קשור למאווררים של המארז שכולם הוחלפו ?

הם מסוג PURE WINGS 2 PWM  מאוד שקטים, יכול להיות שבגלל שהם לא מסתובבים מהר (בגלל הסוג שהם שקטים) זה גורם לכל המארז להתחמם מהר מאוד?

נערך על-ידי --Shadow--
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של A-10

יעני, תחליף משחת קירור בין מעבד לקירור שלו.  :)

אין לי ספק שקקדו מבין עניין , אבל ישנה בעיה של חנויות\טכנאים שחושבים שזאת משחת , כך שאולי כדאי להקפיד על המינוח.

זה לא "משחת קירור" זה רק מוליך חום  יותר טוב מאוויר,  זה נועד לסתום חריצים קטנטנים בין שני משטחים לא חלקים לחלוטין . צריך מעט  מאוד מהגריז הטרמי .

עם שמים ממש המון  אז לפעמים זה עובד ולפעמים זה יוצר מצב שיש שכבה עבה מידי של גריז.

לעניין עצמו , 

בגדול , אם שילמת למישהו שיחליף לך גריז טרמי לאחרונה  אז תחזור אליו . 

אם אתה רוצה להיות קצת יותר רציני , תשאל את החנות באיזה גריז הם משתמשים . אם אין לו שם לתת לך , תשאל מה האיכות שלו - מקדם העברת חום .

מי שמכבד את עצמו ואת החומרים שהוא עובד איתם , לא מתבייש לומר מה הם ואף מתגאה בהם. 

אם גם על השאלה הזאת הוא לא יודע לענות , אז תחזור אליו ותבקש שישמו גריז טרמי מחדש, ותשלם 30-40 ש"ח אקסטרה על שפורפרת של :

Arctic Cooling MX-4 2019

או משהו דומה .

לנ"ל יש מקדם הולכת חום של 8.5w/mk  שהוא טוב מאוד  לגריז טרמי . 

הכי טובים בשוק שאינם מתכת נוזלית מגיעים ל 13 , לא בטוח שקל להשיג אותם בארץ .

מתכת נוזלית מגיעה ל 70-90 . 

מנגד, לפשוטים יש מקדם של בערך 5-6 ולזבל הלבן שלפעמים שמים בחנויות הממש קמצניות יש בערך 2-3 .

לאלומיניום יש  230 , לנחושת 380 . (  בקירוב )

אתה רוצה כמה שיותר מגע עם צלע הקירור  כי היא מוליכת החום הכי טובה בעסק  ולכן צריך שכבה דקה שנדחקת החוצה בעקבות הלחץ של הצלע .

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --Shadow--

משחה טרמית

לדעתי הצנועה, זה  ^^^^  המינוח המוצלח ביותר .....

ציטוט של --Shadow--

אגב, יכול להיות שזה גם קשור למאווררים של המארז שכולם הוחלפו ?

לא חושב.

אחרת כל הרכיבים היו בטמפ' חריגות, לא רק המעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מגניב, תודה יואב  ו  A-10 ! היום אני מוסר את המחשב לחנות בשביל החלפת משחה טרמית, עדכן אחר כך אם זו הסיבה.

אבקש מהחנות  Arctic Cooling MX-4 2019

נערך על-ידי --Shadow--
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של --Shadow--

אבקש מהחנות  Arctic Cooling MX-4 2019

לא לכולם יש הכל במלאי, אפשר לקחת משהו שווה ערך . יש כמה מוצרים של למשל שאמורים להיות טובים . 

העיקר לוודא שהערכים ידועים . 

אף  חנות לא תשמח לשים לך משהו שלה אין במלאי ואתה לא מספק אותו... 

https://www.tomshardware.com/best-picks/best-thermal-paste

נראה ש ה nt-nh1 שאפשר לרכוש בארץ הוא מעולה, יותר טוב מkryonaut עם 12~ w/mk . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של yoavke

לא לכולם יש הכל במלאי, אפשר לקחת משהו שווה ערך . יש כמה מוצרים של Noctua למשל שאמורים להיות טובים . 

העיקר לוודא שהערכים ידועים . 

אף  חנות לא תשמח לשים לך משהו שלה אין במלאי ואתה לא מספק אותו... 

https://www.tomshardware.com/best-picks/best-thermal-paste

נראה ש ה nt-nh1 שאפשר לרכוש בארץ הוא מעולה, יותר טוב מkryonaut עם 12~ w/mk . 

בדקתי עם החנות עכשיו יש להם את שניהם, גם Noctua NT-H1 וגם Arctic Cooling MX-4 2019

זה משנה איזה לקחת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום לכם, החזירו לי תשובה, בדקו את המחשב החליפו משחה טרמית, הבעיה לא קשורה ל CPU , אלא לכרטיס החדש שמחמם שם הכל.

הם עדיין ממשיכים לבדוק, אבל הם ממליצים לי:

1. להחליף לקירור מים לטובת פינוי מקום במארז ופחות אויר חם שנתקע במארז.

או

2. להחליף מארז, גדול ומאוורר יותר.

מה דעתכם?

הכרטיס הקודם שהיה לי, 1080TI היה מגיע במאמץ ל 68 , עכשיו בחדש 3080 באמת יש הפרש - מגיע ל 72 מעלות בערך ו 82 לזכרון ,  הכרטיס נראה תקין אותם טמפ גם ב REVIEWS 3080.

נערך על-ידי --Shadow--
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לקחתי 10 נשימות מאוד עמוקות בשביל להיות מנומס ככל האפשר - נשמע לי לא מתקבל על הדעת , אולי לא הבנתי למה הם מתכוונים.

כל עניין לגופו  :

אין שום בעיה עם הטמפ' של כרטיס המסך ,  האם טמפ' של כרטיס המסך הינה העילה להחלפת המארז?

יש בעיה עם הטמפ' של המעבד.

עד כמה שראיתי, המעבד שלך עובד ללא . האם אני טועה  והמעבד שלך מומהר ?

האם הטמפ' של המעבד השתפרה לאחר החלפת משחה טרמית ? 

אין שום בעיה עם המארז שלך , אם יש מאוורר מאחור והוא עובד , הוא אמור לפנות את מה שצריך .

האם על צלע הקירור שלך יש מאוורר אחד או שניים ? 

אם אחד, כדאי לוודא שהוא מכוון אחורה.

אם שניים , כדאי לוודא שהם לא בכיוונים מנוגדים אחד לשני ושהם מכוונים שניהם אחורה. 

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המעבד ללא OC וגם הכרטיס, הכל בסטוק.

הקירור של המעבד הוא עם מאוורר יחיד.

"האם הטמפ' של המעבד השתפרה לאחר החלפת משחה טרמית ?" לא, הם עשו בדיקות עומס למעבד בלבד,  ועם כרטיס מסך פשוט - ירד לאזור 75-80.

אולי באמת זה המאווררים, או הכיוונים שלהם, אולי טעו....תודה לך אגיד להם שיבדקו את ענין הכיון של המאווררים.

יכול להיות עוד גורמים לבעיות חוץ ממאוררים ? אולי בגלל הסוג שלהם שרשמתי ? שהם שקטים אולי בגלל זה חלשים מדי?

נערך על-ידי --Shadow--
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הטמפ' שאתה מקבל הן של מעבד שעובד ב OC .   הן גבוהות מאוד אבל הן לא יגרמו לכיבוי.

אני מקווה ש88 זה מה שאתה מגיע אליו במאמץ 100% של מעבד ולא בזמן משחק ( כי בדיקות סנטטיות מאמצות את המעבד באופן מוגזם ).

שיבדקו את כיוון המאווררים.  אם הכל מכוון טוב אז נראה לי פשוט  תרד מזה . 

אחרי התעמקות  נוספת  ספציפית לגבי ה 8700k הבנתי שהוא מגיע כאשר החומר בין הליבה לIHS הוא למעשה משחה פשוטה ולא מתכת נוזלית או הלחמה .

זה אומר שהולכת החום שלו לא אידאלית  ומה שיותר חמור זה שיש דעיכה עם הזמן בגלל שאיכות החומר נפגמת .

הפתרון לבעיה הזאת הוא  התעלמות  ( עד שהוא מגיע להתחממות יתר ) או DELID. 

יכול  להיות שאצלך נוצרה פגיעה בהולכת החום הפנימית .

עכשיו כשאני אומר את זה לעצמי, מעניין אם זה נופל תחת אחריות מעבד ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...