שדרוג מחשב מ2017 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שדרוג מחשב מ2017

eaaD
 Share

Recommended Posts

אהלן,

ברשות מכר שלי ישנו מחשב מתחילת 2017, שזה המפרט שלו:

מעבד 7500

16g ddr4

geforce 1060gtx

500gb hard disk (not ssd)

250g ssd

והיינו מעוניינים להתאים את המחשב לשנה זו.  חשבתי להציע לשדרג את לוח האם את המעבד, לוותר על הדיסק קשיח הישן ולהוסיף SSD

אמנם בזמנו היתה חשובה לו האפשרות להריץ משחקים כבדים, אבל כיום זה לא משנה לו, אך מעדיף לשמר את הכרטיס מסך הקיים.

לגבי הלוח האם:

חשובה לנו הקישוריות: WIFI6, שיהיה בלוטות' אם אפשר, שיהיה USBC אחד לפחות, אבל אין צורך באיזה משהו מטורף מדי שכולל 10 חיבורי USB

לגבי המעבד:

בעיקרון לא חושב שזה משנה לי אם זה אינטל או , העיקר שהתמורה תהיה טובה, ורק אולי כדאי לוודא (כי הלוח אם תלוי בזה מן הסתם) שהכרטיס מסך יכול בכלל להיכנס ללוח אם שיתאים למעבד

לגבי ראם:

האם כדאי יהיה להחליף אותם לזכרונות חדשים? או שיהיה מספיק להעביר אותם?

מבחינת תקציב:

מניח ש2000 נשמע הגיוני, אבל אפשר לשחק עם זה.

תודה רבה. אשמח להוסיף עוד פרטים לפי הצורך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי  ,אם אין צורך בשיפור ביצועים , אין צורך בהחלפת המעבד. אם אין צורך בהחלפת המעבד , אין צורך בהחלפת הלוח .

לא רשמת איזה לוח יש כרגע, זה עשוי להיות חשוב. 

יש כרטיסי wifi6 פנימיים , עם BT :

Gigabyte AX210 WIFI 6E

TPLink Archer ax3000

asus AX58BT WiFi6 

עולים 220-350 ש"ח .

עד כמה שאני יודע לוחות עם wifi6 מובנה עולים למעלה מ 700 ש"ח 

אם אתה רוצה שהטייפ C יהיה גם עם חיבור קדמי אז אתה צריך להחליף מארז או לרכוש דבר כזה: ( בערך 100 ש"ח ) 

https://www.ebay.com/itm/384196436359?ul_noapp=true

( יש גם יותר זולים  עם פחות חיבורים   ) 

בהנחה שאתה לא חייב שהטייפ C יעבוד במהירות סופר גבוהה אז אפשר להספק במתאם כזה כדי לחבר את הטייפ C לראש 3 רגיל :

https://www.ebay.com/itm/274838577950?hash=item3ffda7e31e:g:0sUAAOSwfsxgzWmB

אז אפשר לסגור הכל ב 500 ש"ח ...

ממה שאני ראיתי  כרטיס הרחבה ל pci-e  עם תמיכה ב usb3.2 וראש כזה של a-key  עולה די הרבה   ולא משתלם ( 300 ש"ח + ) 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בדומה לתגובה הקודמת

קשה לתת תשובה מושכלת מבלי לקבל מידע חיוני נוסף. 

כמו, איזה מותקן במחשב כיום, ולאלו שימושים או מטרה מיועד השידרוג.

עקרונית, בכדי לקבל USB3.1-C וקישוריות WiFi6 , די בהוספת כרטיסי הרחבה בעלות שלא תעלה על 300ש"ח. 

יתכן שתוספת דיסק SSD בממשק M.2 בעלות נוספת של כ 400 ש"ח יכולה לשדרג את הביצועים באופן ניכר. אולם, אי אפשר לוודא שדיסק כזה תואם למערכת הנוכחית מבלי לדעת באיזה לוח-אם מדובר.

ציטוט של eaaD

המוטיבציה לשדרוג זה שהמחשב לא מהיר כמו שהיית מצפה, החלפת המעבד לא תגרום לו להרגיש שכמו מחשב שנקנה רק עכשיו?

לא בהכרח, המהירות תלויה במשתנים רבים, החל מגורמים כמו אבק מצטבר, וכלה בבעיות או מגבלות חומרתיות ובעיות בהתקנות השונות על המחשב.

(יש גם שאלה שנוגעת לתחושה הסובייקטיבית של המהירות בהשוואה למחשב מודרני בו הוטמעו השינויים הטכנולוגיים שהתחוללו במהלך השנים ביחס למחשב משנים קודמות. כלומר התחושה שמשהו לא מהיר כשהיה עלולה להיות מושפעת באופן ניכר מנקודת יחס למחשב אחר אליו נחשפים.)

נערך על-ידי 345
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של eaaD

המוטיבציה לשדרוג זה שהמחשב לא מהיר כמו שהיית מצפה, החלפת המעבד לא תגרום לו להרגיש שכמו מחשב שנקנה רק עכשיו?

בעבודה משרדית יומיומית אתה לא תראה הבדל ביצועים בין המעבד הנ"ל לכל מעבד מהדור האחרון .

כונן איכותי  עם התקנה נקיה של יכול לעזור לגבי העניין הזה. 

אם אתה מטיל ספק , אתה יכול להפעיל את מנהל המשימות ללכת ללשונית performance ( ביצועים ? )  ולראות כמה פעמים במהלך היום המעבד מגיע ל 100%  והאם הוא מגיע לשם בזמן שלדעתך הוא מתפקד לאט .

מחזק את מה שנמאר מעלי לגבי תחושה מול מציאות  , אבל אם המחשב מבקר הרבה בכונן המכאני לצרוך קריאת קבצים( למשל תיקיית USER שנמצאות שם או תיקיות וכו' )  או קובץ SWAP חס וחלילה אז זה עניין מהותי . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין מה אתם אומרים, ואתם גם צודקים, אבל בכל זאת: אני משווה את המחשב ההוא ללפטופ שלי שנקנה שנה שעברה- והלפטופ שלי נדלק יותר מהר, ועובד מהר יותר בכל הפעולות הקטנות: פתיחת מסמכים, לשוניות באינטרנט וכו'

אז למרות שברור לי שההבדל בין 2017 להיום הוא לא דרמטי ושגם הלפטופ שלי וגם המחשב ההוא רוב מוחלט מהזמן לא מגיעים ל100% ניצול של המעבד, עדיין חשבתי שאולי עצם העובדה שהמוצר עצמו (מעבד ולוח אם נגיד) יהיה חדש ישנה את כל הסיטואציה

אבל אולי זאת טעות

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי , האם אתה מעדיף לנסות להתעמק קצת בשאלה הזאת לפני רכישה או שאתה מעדיף לרכוש חלקים ב 2000 ש"ח ולגלות שיש במחשב משהו אחר שמאט אותו ולמעשה דווקא אותו לא החלפת ? 

לגבי זמן הדלקה , אכן במעבדים היותר חדשים המערכת של הביוס\UEFI יותר זריזה וזמן העליה מאפס מתקצר   , אבל זה לא מהותי לעבודה יומיומית.

פרטים כמו איזה נייד יש לך ואיזה יש לך במחשב השולחני יעזרו.

גם לא ציינת איזה מהירות הזכרון ( למרות שכן שאלת אם תוכל להעביר אותו ללוח הבא ) ולא ציינת אם זה 1x16 או 2x8 . 

תעזור לנו לעזור לך ...

בכל מקרה, לוח כמו שאתה רוצה + מעבד i5 עדכני + 1tb איכותי עולים יחד 2000.  

נערך על-ידי yoavke
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלו הפרטים שהחסרתי:
H110M-PRO-VD - MSI - LGA 1151 - 2x up to 32GB at 2133 MHz - PCIe 3.0 x16 - 2x PCIe 2.0 x1 - 4x SATA - 4x 3.1 Gen1 - 6x 2.0 - DVI - VGA - mATX (23.5x18.0 cm)...
CM8067702868012 - Intel - i5-7500 Kaby Lake Quad CPU - 3.4 GHz - Max Turbo Frequency 3.8 GHz - Socket LGA1151 - 14nm - 6MB cache - 65W TDP - Tray...
HX421C14FB2K2-16-PC - HyperX - 16GB (2x8GB) 2133Mhz - With new PC Only - PC4-17000 CL14 - 1.2V - 288Pin - HyperX Fury Series - HX421C14FB2K2/16...

אז אם לא שדרוג, מה יכול לעזור? סתם לפרמט ואיזה SSD?

הצרכים? עבודה לגמרי רגילה של סטודנט, חשובה ההרגשה שהכל זורם כשעובדים על המחשב

נערך על-ידי eaaD
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לוח מאוד פשוט ואין אפשרות לשים בו SSD מבוסס .

לעבודה רגילה של סטודנט המחשב הזה אמור להיות  סבבה לגמרי ואם קיימת איטיות  זה כנראה ברמת תוכנה שמפריעה ברקע או שהמחשב פשוט ניגש לכונן המכאני יותר מידי מסיבה זאת או אחרת .

אני ממליץ לנסות לבדוק את עניין השימוש בכונן המכאני , יהיה מאוד מבאס לרכוש מחשב חדש ולחבר אליו את הדיסק המכאני ואז לגלות שהוא הגורם לבעיה ... 

ציטוט של eaaD

אז אם לא שדרוג, מה יכול לעזור? סתם לפרמט ואיזה SSD?

אם אתה בכל זאת הולך לפרמט את המחשב  בשביל הלוח החדש והמעבד החדש, אז תפרמט אותו כבר עכשיו ותראה אם זה מסתדר לפני החלפת מעבד.

אפשר גם ( לא יודע אם יצא לי להגיד את זה כבר ) לנתק את הכונן המכאני  ולראות אם המחשב זז יותר מהר.

אולי תגלה שהמחשב בכלל לא עולה למערכת ההפעלה כאשר המכאני מנותק מה שאומר שעליו יושב ה bootloader . ( וזה לא תורם לביצועים גם אם לא מסביר איטיות יומיומית ) 

כאמור, לא ממליץ לך ללכת בדרך הזאת כרגע אבל :

הזכרון הישן אמור לעבוד עם מעבדים חדשים אבל ימנע מהם להוציא את מירב הביצועים . מאחר ואתה לא באמת זקוק לביצועי מעבד, זה לא משנה.

אם אתה לא יודע לעשות את העבודה לבד וברמה כזאת שלא יהיו נזקים , אני ממליץ לשקול החלפה של כל המחשב .

על החלפה של החלקים יקחו לך כסף , על הרכבת מחשב לא לוקחים .

תמכור את המחשב הישן ללא כרטיס המסך  ותרכוש מחשב חדש עם מארז חדש וספק חדש. כך גם יהיה לך טייפ C קדמי. 

MSI B560M PRO WIFI  זה לוח שעולה 600 ש"ח בערך. יש לו את מה שביקשת.

Intel i5 10400F זה מעבד שעולה בערך 700 ש"ח . חייב כרטיס מסך חיצוני ( אמרת שיש ) .

אני הייתי משדך לנ"ל איכותי מבוסס NVME  בנפח של 1 טרה בעלות של 500-600 ש"ח .

16 גיגה של 3200 מה"ץ זה עוד 300 ש"ח . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המפורטת והאיכותית הזו!

יש דרך רצינית לבדוק את הגישות של המחשב לדיסק המכאני? עקרונית לא אמורה להיות כזו כי מערכת ההפעלה על הSSD, והדיסק המכאני רק היה נפח למקום למשחקים שכבר לא קיימים או כאלה דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא יודע להסביר לך איך לקבל מצב מדוייקת ב 100% . 

יש את performance logs אבל זה מסובך, יש מנהל המשימות שמראה כמה גישות היו אל הכונן עד עתה מאז שהמחשב הופעל  אבל אני לא בטוח שזה כולל את  הכל .

יש עניין של שינה -  אם הוא מוגדר להיכנס למצב שינה אחרי זמן X אז כל פעם צריך להעיר אותו וזה יוצר delay מאוד מורגש. 

https://www.thewindowsclub.com/prevent-hard-drive-going-sleep-windows

לדעתי הכי פשוט זה ללכת על המובן מאליו ,אולי יש תיקיות משתמש  שיושבות עליו ? אולי יש עליו  תיקיות מסונכרנות שיושבות עליו ?

אני מבין שמקור הוא תוכנן למשחקים אבל עם הזמן מצטבר חומר ואז אולי בטעות משתמש שלא מבין מגדיר לשים עליו משהו שעובד קבוע ברקע . 

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...