האם הראוטר שלי יכול לשמש כ-switch וכנקודת גישה בו זמנית? - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הראוטר שלי יכול לשמש כ-switch וכנקודת גישה בו זמנית?

sector5
 Share

Recommended Posts

שלום לתותחים הכבדים של הפורום.

יש לי ראוטר ישן מסוג EDIMAX BR-6428nC

באתר שלהם מופיע שהוא יכול לשמש גם כראוטר, גם כנקודת גישה וגם מגדיל טווח.

השאלה שלי אם אני יכול להשתמש בו גם כ-switch?  והאם גם בו זמנית אני יוכל להשתמש בו כנקודת גישה?

אני מתכנן לקבל מ-moca שאמור לתת לממיר פרטנר, ובמקום זאת לחבר את האינטרנט מה-moca אל ה-switch ומשם לממיר, ככה שאני מקבל עוד יציאות פנויות מה שאני רוצה.

האם לחבר את הכבל שיוצא מה-moca לכניסת ה-WAN הכחולה או לאחד הכניסות של ה-LAN בצבע צהוב?

יש בפורום הרבה אלופים, אז תודה מראש

IMG_20210610_225239.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בנתב עצמו (שאתה מוסיף) תבטל את ה- dhcp, ותשנה את כתובת ה- LAN שלו.

אם הכתובת של הראוטר הראשי שלך היא 192.168.1.1

תגדיר בנתב שלך 192.168.1.2 (תוודא שהכתובת פנויה לפני זה באמצעות פינג מהמחשב).

(כנ"ל אם הכתובת אחרת, אותו רעיון).

רק אחרי שסיימת, חבר את ה- moca לאחת מיציאות ה- LAN שלו.

תגדיר איזה SSID שאתה רוצה, עדיף שיהיה זהה לSSID בנתב השני, כולל אותה הסיסמה ואותו סוג הצפנה (wpa2 או מה שנתמך).

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא צריך להגדיר אותו כנקודת גישה.

אתה מגדיר אותו כראטור לכל דבר (כמו שקיבלת אותו מהקופסה), אבל מבטל לו את ה- DHCP ומשנה לו את הכתובת LAN שלו (כדי לא ליצור כפילות).

ברגע שאתה עושה את זה, הוא יתפקד כנטו Switch.

ואת ההוטבוקס שלך אתה כמובן מחבר לאחד הפורטים 1-4 (גם בהוטבוקס וגם בנתב שלך) ולא ל-WAN.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציטוט של Tomerb1

אתה לא צריך להגדיר אותו כנקודת גישה.

אתה מגדיר אותו כראטור לכל דבר (כמו שקיבלת אותו מהקופסה), אבל מבטל לו את ה- DHCP ומשנה לו את הכתובת LAN שלו (כדי לא ליצור כפילות).

ברגע שאתה עושה את זה, הוא יתפקד כנטו Switch.

ואת ההוטבוקס שלך אתה כמובן מחבר לאחד הפורטים 1-4 (גם בהוטבוקס וגם בנתב שלך) ולא ל-WAN.

חוץ מההבדל של ה-switch, האם יהיה הבדל בין המצב של נקודת גישה לבין מצב של ראוטר שני עם DHCP מנוטרל?

נערך על-ידי sector5
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עקרונית לא.

המצבים של  "AP" וכד' בראוטר הם פשוט סט של הגדרות מובנות שנדרש להגדיר אם אתה רוצה להגדיר את הראוטר כ- AP.

זה בשביל להקל על המשתמש.

בסופו של דבר הראוטר הוא L3 switch.

יש לו יכולות L3 (כמו יכולות ניתוב, DHCP וכד'), ויש לו יכולות L2.

שהראוטר מחלק DHCP, הוא שם את הכתובת GW ככתובת LAN שלו, ככה כל פאקט שצריך לצאת לאינטרנט מופנה לנתב עצמו, ברגע שהנתב מקבל את הפאקט והוא רואה שהוא לא היעד הסופי (הבקשה מיועדת לאינטרנט וכד') הוא מנתב אותה לפי הטבלת ניתוב שלו.

במקרה שלך, בגלל שהנתב לא מחובר לאינטרנט ישירות אלא דרך אחר, אין לו שורה מתאימה בטבלת ניתוב, ולכן הוא לא יוכל לנתב אותה.

מה שאתה בעצם עושה זה מחבר ב- L2 בין הנתבים, בנתב שלך אתה מבטל את ה- DHCP כדי שלא יחלק כתובות ויעשה בלאגן עם הנתב הראשון (שהוא ה- GW שלך). 

אחרי שתשנה את ההגדרות כפי שכתבתי לך למעלה, הנתב שלך בעצם יתפקד כמתג וכ- AP (הוא פשוט ימתג את כל התעבורה לנתב השני שלך).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הצטרפ/י לדיון

בשלב זה תוכל/י להצטרף לדיון, ולאחר מכן להצטרף לקהילה שלנו. אם כבר יש לך חשבון אצלנו, אנא התחבר/י עכשיו על מנת להגיב תחת שם המשתמש שלך.
לתשומת לבך: התגובה תופיע לגולשים לאחר אישור של צוות הנהלת הפורומים.

אורח
הוסף תגובה

×   התוכן שהודבק הוא עם עיצוב.   הסר עיצוב

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר אוטומטית.   נקה הכל

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Share

• צור חדש...